Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek az mennyire...

Szerintetek az mennyire elítélendő, ha az elmúlt 4 évben elég sokszor hiányoztam a suliból úgy, hogy nem beteg voltam? 18/L

Figyelt kérdés
Nem vagyok rá büszke, de havi szinten mindig volt 1-2 nap, maximum 3, amikor nem mentem be, mert egyszerűen nem bírtam idegileg, lelkileg. Párszor előfordult, hogy előző éjjel rám tört a pánikroham, remegtem, sírtam, egy szemhunyásnyit sem aludtam vagy esetleg valami speciális napot, olyan rendezvényt tartottak az iskolában, amin nem akartam részt venni.

2019. júl. 31. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Mi lesz, ha a munkahelyedre se akarsz majd bemenni, mert nincs kedved? Felkopik az állad kérlek. Nem fognak örökké eltartani, csak mert neked nincs kedved ehhez meg ahhoz. Elvileg a korod szerint felnőtt vagy.

Ja, és nem sajnállak.

2019. júl. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Suliban még megtudod ezt csinálni, sokan így is tesznek, de munkahelyen már nem fogadnák el, ott 1-2 alkalommal ki lehet magyarázni, utána egyszerűen kirúgják az embert. Tudom mert voltak ilyen kollégáim, a 19-25 éves korosztályból és szerettek otthon maradni egy hosszúra nyúlt iszogatás után, úgy hogy reggelre kellett volna menni.


Nekem volt nehéz időszakom, például haláleset, utánajárás, és nem volt mese menni kellett dolgozni, szüneteket az öltözőben töltöttem mert annyira nem volt életkedvem, idővel viszont enyhült a dolog valamelyest.

2019. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
4 èv alatt ezt kezeltetned kellett volna szakemberrel,lehet,hogy még le is igazolta volna neked a hiànyzást.Ha emiatt nem kell èvet ismételned nincs belőle gond,de a helyedben elgondolkodnèk,mit tehetek a lelki bèkèmért.Ahogy az első válaszoló is mondta,munkahelyen ezt nem tudod már megtenni,jó lenne ha addigra kijönnèl ebből.
2019. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Semennyire. Semmi köze idegen embereknek ehhez, nincs joguk ítélkezni.
2019. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem elítélendő, mert betegség/állapot okozta,de nem jó, ha nem kértél orvosi segítséget vagy nem a megfelelőt kaptad.


Főleg, mert ez egy olyan dolog, amit meg kell tanulnod kezelni.


Nos, gimiben ott az orvosi igazolás, egyetemen sincs nagy tétje, max beír valaki a katalógusba vagy, ha nem lehet ezt, csúszol a tárggyal.


Munkahelyen viszont, ha azt látjak, hogy folyton hiányzol, eljárkálsz haza korábban, bent nem tudsz összpontosítani, akkor, ha jó fejek, kerek-perec kimondják, hogy nem lesztek jóban és összekapod magad. Ha nem jófejek, akkor sajnálnak, vígasztalnak, majd egyszer a semmiből előállnak azzal, hogy repülsz (mert, amíg együtt éreztek Veled, szépen kerestek a helyedre mást). Illetve van, ahol semmi ilyen nincs, csak repülsz már akkor, amikor meglátják, hogy instabil vagy lelkileg.


Szóval nem vagy ettől rossz csak össze kell kaparnod magad, mert a munkahelyeidet nem tudod így megtartani.

2019. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Egy volt kolléganőmet pont ezért küldték el (mondjuk a hivatalos indok más volt, de tudtuk, mi állt a háttérben). Drámázni járt be, szerintem heti egy pánikrohama minimum volt, amikor valakinek mennie kellett vele, így plusz egy ember kiesett a munkából; amit ő amúgy nem is tudott rendesen ellátni, mindig vétett hibát, mert nem figyelt. Mesélték, hogy már a trainingen is azt csinálta, hogy felállt, kiment és fél órára eltűnt. Munkaideje kezdetére beért, de nem jött be az irodájába. Utána kijárkált gyakran. Plusz rengetegszer elkéreckedett hamarabb, mert rosszul lett... Meg 1-1 napokat otthon maradt.


Édesanyámnak is volt hasonló kolléganője, aki pl nap közepén felállt és hazament, mert nem volt kedve ott lenni (de úgy, hpgy senkinek sem szólt), megesett, hogy nem ment be, mert nem volt kedve.


Érthető, mi áll a háttérben, de munkahelyen nem tolerálják.


Ezért is lenne jó segítséget kérni.

2019. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan már, kb mindenki lóg. Mikor máskor lehetne, ha nem gimi alatt? Ráadásul nálad nem is arról volt szó, hogy lusta voltál bemenni
2019. júl. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Maga a problémád nem elítélendő.

De az nem normális, hogy évek óta tudsz róla, mégsem sikerült előrelépést elérned benne.

2019. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam így de nem kértem segítséget mert szégyeltem meg is lett az eredménye pl most is felriadtam az álmomból és félek vissza aludni.Iszonyatosan szorongok és ijesztő testi tüneteket okoz. Menj el szakemberhez jobb lesz tőle az életed ne várj tovább.
2019. aug. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9: Jártam már szakembernél, de egytől-egyig pénzkidobás volt az összes.
2019. aug. 3. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!