Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hagyan ott a sulit? Most...

Hagyan ott a sulit? Most leszek 11-es közép suliban.

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert nagyon rossz anyagi helyzet van otthon, szüleim elváltak és a anyumal élek. Anyumnak adósságai vannak mert ahoz hogy meg vegyük házunkat előleget kellett fizetni, anyum költsön vett fel, a ház még nem a miénk ( akkor vette fel amikor még együtt voltak). Most csak a anyum dolgozik, és arra gondoltam hogy besegítenék neki, mert a házat kell fizetni engem meg a 3 testvéremet eltartani, többször volt már úgy hogy nem tudtuk egy hónapban megfizetni a házat, mert anyumnak választania kellet vagy a házat fizeti meg vagy inkább a többi dolgot amit meg kell venni egy családban. Máskor meg amikor nem tudta meg fizetni akkor kölcsön kért valakitől, de ez nem megoldás azt is 1X vissza kell adni. És ha nem fogja rendesen fizetni a házat akkor elvehetik tőlünk, de ránk is kell gondolnia, apám meg minden hónapban küld pénzt, de nem sokat. Most éppen dolgozom, és arra gondoltam hogy ott hagynám a sulit 1 részből segíteni akarok a anzumnak mert nagyon sokat dolgozik, 2 részből szakközép suliba mentem és nem érdekel a szak, és arra gondoltam hogy én amúgy sem szeretnék a jövőben rendes állást inkább vállalkozni szeretnék és ahoz nem kell közép suli( ezt akkora tervezem ha le lesz fizetve a ház és még járnak kb 1-2 évet dolgozni, minden hónapban fére raknam a pénzt és 1 vagy 2 év múlva összejönne annyi hogy bele a kezdhessek.

2019. aug. 1. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

És mit óhajtasz vállalkozni? Mert pl, ha lakatos vagy festő akarsz lenni, ahhoz kell a végzettség a papír. Ha nem vagy 18 nem igen fognak foglalkoztatni rendes jogviszonyban, mert nagyon körülményes. Viszont nappali tagozatos diákként mehetsz diákmunkázni, azzal is be tudsz segíteni otthon, illetve a tanulmányaid se szakadnak félbe.

Sajnálom a kialakult helyzetet, és becsülendő, hogy segíteni szeretnél, de a jövődet se hanyagold el.

2019. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Szakma nélkül semmi vagy. Vàllalkozni sem tudsz. Hisz ott is érteni kéne valamihez. Inkàbb diàkmunkàzz mikor ràérsz. Még 1 hónap van a nyàrból még lehet talàlnàl melót. Aztàn suli mellett is csinàlhatod amennyit birsz.
2019. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Pedig nem a te kötelességed és felelősséged anyagilag segíteni, ez apád dolga lenne. Szerintem anyukád sem nézné jó szemmel, ha elkallódnál az életben, nem ezért nevelt fel téged, hogy suttyó legyél :/

Mellesleg rád férne a suli, süt az írásodból, hogy tanulatlan, gyerekeszű vagy még...

Szép dolog, hogy segíteni akarsz, de elrontod az életedet! Tanulj szakmát, és vállalkozhatsz.

2019. aug. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Butaság lenne ott hagyni a sulit. Diplomával nem könnyű elhelyezkedni, nemhogy még középsuli nélkül, szakma nélkül... Diákmunkázz suli közben, ahogy tudsz, avval is segítesz. Pláne, hogy nem a gyerek feladata az, hogy eltartsa a családot. A suli melletti diákmunkázás is jobb mint a semmi, pláne, hogy egy vállalkozásba se olyan könnyű belekezdeni, mint gondolod. Kitudja mi lesz a jövőben, de a suli otthagyását szerintem nagy eséllyel úgy is megbánnád később.
2019. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Márpedig ha félbehagyod a tanulmányaidat, az a legvalószínűbb, hogy te is nehéz anyagi körülmények között küszködsz majd egész életedben. Tudod mi lesz a végzettséged? 8 általános. Szerinted azzal milyen munkákat kapsz majd?

Tök mindegy, milyen szakközép, lesz egy érettségid, az a munkaerő-piacon alap! Nem kell a szakmádban dolgoznod. Én is szakközépbe jártam, nagyon keveset dolgoztam a szakmámban, de volt egy érettségim és mindenhol azt nézték. Aztán később tovább tudtam tanulni, diplomám is lett.


Ha ennyire nehezen éltek meg, azzal a munkával, amit 8 általánossal, 16 évesen kapnál, jó, ha egyáltalán meg tudtok élni, nemhogy abból hitelt fizess, meg még félre is rakj belőle...

Szép dolog, hogy segítenéd anyukádat, de ha nagyon akarod, akkor vállalj inkább diákmunkát.

2019. aug. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ez nem az én feladatom lenne csak nem akarok még rosszabb körülmények közé kerülni, ne adj isten kilakoltatnak, és gyermekotthonba kerülnék, hát borzasztó lenne. Én amúgy valahol azt hallottam hogy lehet azt is csinálni hogy most ott hagyom és pár év múlva befejezhetem, ez lehetséges?
2019. aug. 1. 19:19
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Rengeteg iskola mellett is végezhető rugalmas diákmunka van! Tessék holnap beiratkozni az összes helyi diákszövetkezetbe, és hétfőtől már dolgozhatsz is!



Másrészt pedig maradj csak szépen az iskolában! A nyelvtanod szerint igencsak rádfér az oktatás!! 🤔

2019. aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
# 6: Estin tudod befejezni, felnőttképzésben. De egyáltalán nem biztos, hogy ha most kihagysz, akkor be fogod fejezni...
2019. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

16-17 évesen rendes dolgozóként nem fognak foglalkoztatni, mert 18 éven aluliak foglalkoztatásra szigorúbb szabályok vonatkoznak, amit a 90% nem vállal be. Szóval 18 alatt nem sok helyre tudsz menni dolgozni iskola helyett. Ráadásul, ha most kihagysz pár évet sokkal nehezebb lesz visszamenni, ha egyáltalán sikerül.


Viszont iskola mellett diákmunkázni tudsz, ami több, mint a semmi.

Valamilyen szakmára, végzettségre szükséged lesz, mert 9 általánossal nem nagyon lehet vállalkozni.

2019. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!