Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan segíthetnék az osztályt...

Hogyan segíthetnék az osztálytársamnak?

Figyelt kérdés

Az osztálytársam sajnos rossz embernek mondta el (nem az osztályból), hogy meleg. Mármost miután a hír szárnyra kapott, írt az osztálycsoportba, hogy a hír igaz. Igazából olyan nagyon nem lepődött meg senki, és a fiúktól pár (nem bunkó) poénon kívül nem volt belőle semmi. (Tudom, tudom... Kszi, Simon... Szerintem csak tartás :D)

Viszont ismerem, mint a rossz pénzt, most tudom, hogy nagyon-nagyon fél az első napoktól, mikor be kell jönni a suliba. Az osztályunk azért ilyen toleráns, mert az osztályfőnökünk kilencediktől kezdve hangsúlyozza mindenkinek az elfogadás és önelfogadás fontosságát. Viszont ez azért természetesen nagyon nem általános sajnos. Szerintetek hogyan kéne neki segítenem?


2019. aug. 12. 11:10
 1/5 anonim válasza:
30%
Keresd fel az iskola pszihológust vagy hívd a körzeti gyermekjóléli számot
2019. aug. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ne aggódj előre helyette is. Ha az első napokban kerülik, vagy gúnyolódnak vele, akkor állj ki mellette, ill. beszélgess vele, hogy lássák, szóba lehet állni vele ezek után is. Ennél többet nem nagyon tudsz és nem is érdemes tenned. A félelmeivel (pláne, ha nem jogosak) neki kell megküzdenie.
2019. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Sehogy. Addig ügy amíg ügyet csináltok belőle. Kezeljétek úgy a dolgot mintha mi sem történt volna. Ne hagyjátok magára és ennyi. Nem kell túlzásokba esni.

Neki is az teszi a legjobbat, ha mihamarabb visszatérnek a dolgok a régi kerékvágásba. Tudjátok és kész. Mi változott? Semmi.

2019. aug. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Legyél ott neki, ha szüksége van rád.
2019. aug. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha eleve mindenki ilyen poénosan és normálisan reagált, akkor ez élőben sem lesz máshogy. Esetleg ha élőben is lesznek ilyen reagálások, de már sok, és már nem poénos, akkor közbeszólhatsz, hogy srácok elég.
2019. aug. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!