Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 12 évig egy suliba jártam és...

12 évig egy suliba jártam és most felvettek Pestre egyetemre ami elég távol van az otthonomtól hiába ez az egyetem volt a cél. Így hogy közeledik az ősz egyre többször vagyok lehangolt és nagyon sírós hangulatú. Mit tudnék ezellen tenni?

Figyelt kérdés
Van, hogy sétálok a városban és hiába utáltam az osztály társaimat, mert szekáltak mindig hiányzik az iskola maga. Hiányzik, hogy ősszel nem ugyanoda fogok bemenni, nem lesznek ott a tanárok akik már jól ismernek és reggelente köszönünk egymásnak és pár szót beszélünk, az épület, a tesi órák a közeli parkban és szinte már minden. Napi 8-9 tanítási órám volt az utolsó 3 évben, így szinte ott éltem, mert magánéletem nincs is igazából.

2019. aug. 14. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Majd megszokod. Az első pár hét fura lesz, de hamar megszokod és nagyon jó lesz.
2019. aug. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Végre nem mások mondják meg számodra, mit tehetsz és mit nem, felnőttként fognak kezelni, nem lesz becsöngetés-kicsöngetés... Más lesz az életforma, sokkal szabadabb.

Elhiszem, átérzem és megértem, hogy a változás félelemmel tölt el, pár hét alatt meg fogod szokni majd. Új társaság, új barátok, új ismerettségek, új élmények, az élet és tudomány területeinek megismerése vár.

2019. aug. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

az új iskoládban is alakíthatsz ki jó kapcsolatokat

megismersz sok új embert, helyet

teljesen más életforma lesz az egyetem, inkább tekints erre úgy, mint egy új lehetőség, hogy a korábbit felülmúló pozitív élményeket szerezzhess

2019. aug. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Az egyetem sokkal másabb lesz. Első hetekben furcsa lesz, első napod végén olyan lesz, mintha csak egy napra mentél volna és holnaptól mész a gimibe, majd pár hét és teljesen megszokod. Persze majd lesznek érzéseid néha, hogy a imibe visszamennél; aztán felnőttként az egyetemmel lesz így.


Én imádtam, hogy szabadabb volt a beosztás; nem kellett elmennem a háziorvoshoz, hogy mégjobban sszefertőzzenek a váróban, csak simán nem mentem be. Illetve megoldható volt előadásoknál, hogy ne járjak be csak egy db órára, mert valaki beírt.


Az egyetemen én sokkal szabadabbnak éreztem magamat.

2019. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!