Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek az alábbi helyzetben?

Mit tegyek az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Épp most ballagtam el általános iskolából. Az osztályomban volt egy gyerek aki folyamatosan azon volt, hogy hogy túrjon ki az iskolából, mert féltékeny volt rám(Ő egy irányító személyiség, így sokan hallgatnak rá). Rengetegszer megbeszéltük a dolgokat és kezet fogtunk, de mindig átvert mert szó szerint pszichopata és nem bírja ki hogy létezem(mert féltékeny). Vége lett a sulinak, kibékültünk majd ment mindenki a maga útjára. Én nagyon boldog voltam, hogy megszabadultam tőle mert azt hittem hogy békén hagy. Egy hónap telt el a nyárból, mikor kiderült hogy kamu profillal figyeli az oldalam és ellenem próbálja fordítani az embereket. Hasba rúgatott egy nálam 35 kg-mal nehezebb és 30 cm-rel magasabb gyerekkel és lejött falumba gerinctelenül 5 másik gyerekkel hogy megfenyítsen(Mert arra gyenge hogy egyedül jöjjön rám). Arra gondoltam, hogy az a megoldás, hogy ő családja meg az én családom összeül és megbeszéljük, hogy miért ennyire betegesen féltékeny és hogy mit akar ezzel elérni, de a gyereknek az anyja nem akar közreműködni ebben. Mit tegyek?

2019. aug. 20. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
rendőrségi feljelentés mindent megold, ha nem akar nevelőintézetbe kerülni a haverjaival együtt, akkor messziről elkerül
2019. aug. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem teljesen más iskolában folytatjátok, más településen éltek, mégis zaklat. Milyen jogon megy le idegen faluba mást ok nélkül hasba rúgatni ez a féreg?


Én béketűrő vagyok, de letekerném a kis patkány fejét, de jogállamban élünk, úgyhogy okosan jelentsd fel:


Egy ügyvédi iroda honlapjáról másolom ide:


"A zaklatás alapesete vétség, amelynek két fordulata van és a legegyszerűbben a következőképpen definiálható:


Zaklatást az követ el, aki mást rendszeresen azért háborgat hogy beleavatkozzon a magánéletébe vagy megfélemlítse. Ennek érdekében az elkövető telefonon, interneten vagy személyesen igyekszik felvenni a kapcsolatot a sértettel, annak akarata ellenére.


Zaklatás valósul meg tehát az éjjel-nappal történő rendszeres névtelen telefonhívásokkal, az üzenetrögzítőn hagyott, vagy e-mail-ben, sms-ben küldött sértő, szidalmazó üzenetekkel.

Zaklatás az is, ha az elkövető a sértett háborgatása céljából rendszeresen megjelenik a sértett lakásán, vagy munkahelyén, vagy nyilvános helyeken követi. A tényállás megvalósulásának feltétele a rendszeresség és a célzatosság, azaz a megfélemlítés vagy a magánéletbe történő beavatkozás szándéka. Ezek hiányában a zaklatás vétsége nem állapítható meg.

A zaklatás vétségének ezen fordulata egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


A zaklatás másik fordulata akkor valósul meg, ha valaki erőszakos vagy közveszélyt okozó bűncselekmény elkövetésével fenyeget meg mást azért hogy megfélemlítse, illetve azt a látszatot kelti hogy a sértett életét, testi épségét sértő vagy veszélyeztető cselekmény következik be.

Ezt a cselekményt a törvény két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel szankcionálja.


A zaklatás mindkét fordulata esetében minősített eset, vagyis súlyosabban büntetendő ha a zaklatás sértettje az elkövető volt házastársa, volt élettársa, illetve a nevelése, felügyelete alatt álló személy.

Ebben az esetben az első fordulat (háborgatás) esetén két évig terjedő szabadságvesztés, míg a második fordulat (bűncselekménnyel való fenyegetés) esetén három évig terjedő szabadságvesztés a büntetés maximuma.


Zaklatásról csak akkor beszélhetünk, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg. Amennyiben az elkövető személy elleni erőszakot alkalmaz, már nem egyszerű zaklatásról van szó, hanem súlyosabb bűncselekmény elkövetéséről. Pl. zsarolás, személyi szabadság megsértése vagy testi sértés valósuhat meg az elkövetési magatartástól függően.


Fontos tudni, hogy zaklatás miatt csak a sértett feljelentése alapján indulhat eljárás, mert a zaklatás magánindítványra üldözendő cselekmény. "

2019. aug. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne legy hulye ne hagyd ennyiben, mar holnao jelentsd fel ne.vard.meg a kovetkezo alkalmat, igy legalabb tudni fogjak ha tortenik.majd vmi h feljelentetted..
2019. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!