Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy fogom túlélni a kollégium...

Hogy fogom túlélni a kollégiumot az egyetemen, ha zárkózott vagyok és szociális fóbiám van? Nem akarok bulizni, már előre félek a gólyavatástól meg az egyetemi élettől.

Figyelt kérdés

Középiskolában könnyű volt,ha volt valami osztálybuli akkor hazahúztam vagy simán csak be sem mentem iskolába,szalagavatón se vettem részt,de itt nem lehet ezt megcsinálni,főleg ha kollégista leszek.


Nagyon félek már mi lesz velem.Pont tegnap néztem egy horrorfilmet amiben a felsősök szivatták a gólyákat



2019. aug. 27. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemi kollégiumokban nincs gólya avatás kötelezően. Gólyatábor van, beköltözős buli, galambtúrák meg ilyenek, de egyiken sem kötelező a részvétel. Nem nyitnak be a szobádba és nem rángatnak ki, ha te nem szeretnél résztvenni rajta. Bezárkózol a szobába ráfordítod a kulcsot és kész vagy addig otthon maradsz és nem mész vissza a koliba.


Egy csomó kocka/visszahúzódó/szorongó..stb ember van a kolikban. Ha neked az a jó, hogy nem ismerkedsz, akkor senki nem fog rá kötelezni. Ha nem hangoztatod, hogy milyen félelmeid vannak vagy fóbiáid, hanem simán megmondod, mikor esetleg el akarnak hívni, hogy bocs, de nem szereted a bulikat,előbb-utóbb megszokják. Dugd be a fülesed a füledbe nézz filmeket, járj el a könyvtárba, zárkózz be és kész. Az a jó az egyetemen hogy a többség bár még messze van a valódi felnőtt létről, de eléggé el van szállva magától ahhoz, hogy ne kötekedjen ilyen miatt, és rettentően gyorsan megtanulják semmibe nézni az ilyeneket és le se fogják tojni a fejed.


Nem tudom tényleg ez kell-e neked, de ha igen nincs miért aggódnod. Amit a filmekben látsz az csak a filmekben van meg külföldön. Itthon is vannak elszabadult bulik, de itt önként teszik taccsra magukat a fiatalok.

2019. aug. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Soha nem voltak még barátaim meg soha nem voltam még bulikban.Nem tudom mit fogok kezdeni a kollégiumban.
2019. aug. 27. 17:58
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos tanácsot nem tudok adni, mert én még csak most leszek majd végzős, szóval nincs tapasztalatom. :/ Én biztosan nem mennék kollégiumba, ha egy mód van rá, pont ugyanezen ok miatt. Abban biztos vagyok, hogy semmiben nem kell majd részt venned, amiben nem akarsz, egyébként is tiszta szánalom ez a gólya meg szecskaavató, nem tudom ki volt az a hülye, aki kitalálta... Ismerkedni, barátkozni meg akárhol lehet, ha akarsz, nem csak egyetemen, szóval ne érezd rosszul magad, ha kihúzod magad valamiből.
2019. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Muszáj kollégiumba menni,albérletre nincs pénz,bejárni meg messze van
2019. aug. 27. 18:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem kényszerítenek semmire, nem ráncigálnak ki a szobádból. Nincsenek olyan szívatós feladatok, amelyek lelki traumát okoznának és ha mégis részt veszel avatón és egyéb programokon, akkor sem kötelezőek a feladatok. Annyi azért legyen benned, hogy mondd meg, hogy te ebben nem veszel részt, ne csak magadra fordítsd a kulcsot. Nálunk volt aki külsős segítséget hívott mert, hogy nem engedik ki a koliból. Természetesen ez nem volt igaz, egy szó nélkül visszafordult, elbújt a szobájában és telefonált. Ez azért gáz.


Szóval semmiben nem kell részt venned, amiben nem akarsz! :)

2019. aug. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Ez így mind nagyon szép, amit egyes és ötös írt, csak ez akkor is megvalósítható vajon, ha mondjuk nem egyedül lakik egy szobában? Vagy mostanában egyszemélyes szobák vannak a kollégiumokban?
2019. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi megvalósítható-e? A szobatársai sem fogják kirángatni a szobából. Ők meg elmennek, ha bulizni akarnak. Vagy hasonló beállítottságú emberekkel lesz egy szobában. Ha meg nem, akkor keres másik szobát, cserél valakivel.
2019. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nekem voltak olyan szobatársaim, akikkel egy kezemen meg tudom kb számolni hányszor beszéltünk egy héten. Az egyik bulis volt ő sose volt benn, a másik meg ugyanúgy a könyveit bújta vagy a gépét, mint én. A bulizós szobatársunk sem próbált meg minket elrángatni vagy odahozni a bulit. Ő ment a saját közösségével mi meg aludtunk. Ennyi.
2019. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es, 8-as, köszi.

Akkor csak a kolleganőm lánya fogta ki szegény. Orvosira jár, koleszos Debrecenben. Hárman vannak egy szobában, kettő bulizós (kolleganőm lánya otthon ülő, komoly, csendes, olvasós). Ott az van, hogy a bulizós két csaj "odahozza a bulit":((

(Gondolom, azóta persze intézett valamit a csajszi, már nem találkozom az anyjával, nincs infóm.)

2019. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!