Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti hogy tartjátok magatokat...

Ti hogy tartjátok magatokat energikusan az iskolában?

Figyelt kérdés

Az első 3 órát még csak-csak bírom, de azután már óráról órára egyre álmosabb vagyok.

Utolsó órákra már kb ez a kategória:

[link]

Nappalis 2 éves tanfolyamot kezdtem (nem, nem vagyonőr, nem én vagyok obelix), de mosott sz**nak érzem magam a nap végére, és magamat ismerve, ez így is marad hacsak nem találok valami megoldást ami frissen tart...

Valami tipp, amivel éber maradok és tudok rendesen figyelni az órákon?



2019. szept. 3. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:
45%
Magas energiatartalmú ételekkel (pl. csokoládé)
2019. szept. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne cukros üdítőkkel/ételekkel próbáld. Hidd el, lerombolja egy idő után a lelkiállapotod, fizikai rosszulléteket okoz.


Én energiaitalokkal, csokival, nasikkal, stb. próbáltam; állandóan fulladtam idővel, bizseregtem, szédültem, egyszer pörögtem, máskor nyomott hangulatom volt, rám jöttek plusz kilók....


Irodai munkás vagyok, sokszor csináltam 12 9rás műszakot, ami fárasztott. Ebből kiindulva adok tanácsokat.


- Zöld teát igyál.


- Figyelj a helyes étkezésre, hogy mind az 5 meglegyen és az ok tartalmazzám a szükséges tápanyagokat - vitamint, fehérjét, egészséges zsírt és szénhidrátot (nem kell ehhez mindenféle bogyó meg csodatea, csak elég, ha tudatosan étkezel).


- Gyűjts energiát; két órànként egyszer menj ki az utcára, sétálj vagy állj ki az ablakba és levegőzz, vagy vonulj félre, hallgass pihentető zenét, amíg elücsörögsz.


A nap végén, amikor indulsz haza, gyalogolj egy picit (pl sétálj le két megállót), de ne rohand le hanem nézelődj közben - hidd el jó érzés és valahogy pár ilyen alkalom után napközben se punnyadsz be, hanem várod izgatottan a nap végét.

2019. szept. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!