Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnám fellendíteni a...

Hogyan tudnám fellendíteni a kommunikációt? Többi (hosszú) lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Középiskolás vagyok, és ugye új közösség meg minden. Már második éve vagyok ott, de igazából nem tudok velük miről beszélgetni.

Ha mondjuk mondja egy osztálytársam hogy jól van,e gyszerűen nem jut eszembe semmi, amit mondhatnék, és ilyenkor azt mondom, hogy "Hát de most mit mondjak.", és serényen gondolkodom, , hogy most akkor - mit is kéne mondani?.

De egyébként van osztálytársam 1 vagy 2 akivel elkommunikálok, , amúgy tök jól, közös az érdeklődési körünk.

Az az osztálytársam pl. aki elmondja hogy hogy van esetleg, az vissza se kérdez, és hiába, ha mondjuk visszakérdez, utána is megakad a dolog -, most év elején meg is lepett vele, hogy visszakérdezett, meg még párszor előtte is, de nem jellemző rá.

Pedig amúgy mindkettőnket érdekel az irodalom.

Volt, hogy megdícsértem valamit amit én művészetnek neveztem, ő meg azt mondta hogy nem az, pedig én ezt jó szándékból mondtam, és én így is gondolom, ahogy mondtam.

És én azt látom nincs közös érdeklődési kör úgy általában az osztállyal, , és így megreked amúgy is a társalgás, nem találom velük a közös hangot, vagy nem tudom, amúgyis ignorálnak, oda se jönnek, mondjuk én is ha 4-szer próbálkoztam, utána feladtam: most ott tartok, hogy hallgatásba burkolózom, ha nem tudok semmit se mondani minek beszéljek alapon.

Elgépezgetek, , és így ennyi.

Ja meg még egy dolog: jó, OKé, vannak cimboráim, de igazából azt kell mondjam, hogyha mondjuk elkezdek beszélgetni vmiről vkivel, akkor aból hogy a fenébe alakulhat ki barátság?

Hiszen ahhoz kell valami közös érdeklődés, meg minden, nem?

V Vmi összekötő kapocs, nemde?


Pedig szeretnék társasági életet élni, csak kb. nincs kivel, vagy aki normálisan meghallgatna (egy ember volt, aki azt nyújtotta, amire én gondoltam, de ő meg hát, egyszer találkoztam vele, chat-en + kb. ismeretlenül meg nem "zargathatom").



2019. szept. 3. 19:38
 1/2 anonim válasza:

Előszőr is: Légy rövid és tömör!

Másodszor, ha ez megvan akkor majd elolvasom a rinyálásodat és válaszolok!

2019. szept. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Fiacskám, te is minden bizonnyal a szakmunkásképzős IQ alatt vagy.

És nem, nem így viselkedek az osztályban!

2019. szept. 9. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!