Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mi lenne a jó téma?

Szerintetek mi lenne a jó téma?

Figyelt kérdés
Hali! Nemrég átkerültem a suliba az angolcsoportomból egy jobb angolcsoportba,de ugye az angolcsoportokba évfolyamokat vonnak ösze,és nálunk igen kevés lány van (az osztályba) ezért az én angol csopimba nincs is lány az osztályomból.Ezért új emberekkel kell ismerkednem,ami nem baj,mert jó fejek,de nem igazán tudok beszélni velük miről.Tudnátok ilyen helyzetbe jó témákat vagy valami tanácsot mondani? Előre is köszi.

2019. szept. 9. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:
41%

- Melyik a kedvenc színed?

- Melyik a kedvenc állatod?

- Mi a hobbid?

- Van háziállatod?

- Szeretsz olvasni?

- Szereted a sütit?

- Mi a kedvenc filmed?

- Szerinted is gyökér a tanár?

- Városban vagy falun laknál-e szívesebben?

- Szeretsz énekelni?

- Mi a kedvenc ételed?

- Van testvéred?

- Voltál már külföldön?

- Mi a kedvenc könyved?

2019. szept. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első rosszul fogalmaz. Egyszerű eldöntendő kérdések, egyetlen szóval megválaszolható. Ezekből nem lesz beszélgetés.


Sokkal hasznosabb, ha kifejtendő, nyitott kérdéseket teszel fel. Bármi jó, én rád bízom, az adott szitunak megfelelően.

Hogyan..? Miért..? Kezdetűek általában ilyenek 🙂


Aztán érdemes talonban tartani pár témát. Ezekre úgyis sor kerül egy ismerkedés alatt. Suli, hobbi, család, barátok, állatok, ételek... ha alábbhagy a figyelem, akkor bedobod az egyiket, onnantól kezdve pedig asszociációkból lehet építkezni 🙂


Adott szituáció pedig ugye a sulit, az angol nyelvet és az ismerősi háló felfedezését (ki melyik osztályból jött, ilyenek) mindenképp adja. Ezekre lehet kérdéseket építeni.

2019. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!