Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Levelezős egyetemistaként...

Levelezős egyetemistaként annyiból áll az évkezdés hogy beir papír + neptun, tárgyfelvétel és kész? Nehogy lemaradjak valamiről

Figyelt kérdés

Tehát levelezős képzés. Beiratkozási nap egy sereg dolgot le kell adni ilyen nyilatkozat olyan fénymásolat itt írd alá ott írd alá. Oké megvan.

Majd neptun belépés ott is beiratkozás de az csak egy kattintás (aktív félév) oké megvan.

Majd modelltanterv szerint tárgyfelvétel, adott mit vegyek fel oké egyesével felveszem mivel levelezős vagyok nem gond melyik előadás órát válasszam csak egy van.... oké megvan.


És ennyi lenne?

Aztán már csak indulás órákra és kész?


2019. szept. 12. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan ahogy leírtad :)

Mondjuk azt furcsának tartom, hogy nem vette fel veled egy prof a kapcsolatot, aki többnyire az osztályt irányítja. Legalábbis nekünk a PTE-n így volt.

2019. szept. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

", aki többnyire az osztályt irányítja. "



Milyen osztályt? ez nem középiksola.... már 1 egyetem mögöttem van, de ott a 4 éve alatt se vette fel velem soha senki a kapcsolatot. De 1x se soha senki pedig ott még nappalis is voltam és nem levelezős

2019. szept. 12. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Egyetemet végeztél és még rendesen elrendezni sem tudod az egyetemi kezdésed?

Tudod ki hiszi el! :D

És nálunk is felvették a kapcsolatot a csoporttal, circa úgy, ahogy az 1-es írta

2019. szept. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát látod így van ez. Már van egy Bsc ennek csinálom most az Msc párját. És ezzel együtt vannak dolgok amikor fingom sincs, mert anno nekem elsőéves Bsc hallgatóként egy darab tárgyat se kellett felvegyek. Mindet a tanulményi vette fel nekünk.


És továbbra is a leghalványabb fogalmam sincs milyne „csoportól“ írsz. Mondom a 3 + 1 éves Bsc alatt SOHA SENKI egyszer se keresett meg engem mint Kiss Pista hallgatót az egyetem részéről SOHA SENKI EGYSZER SE.


Jól is néznénk ki mennyi is új beiratkozó van? 600? 800? Na ezeket szerinted ki keresi fel egyesével?

Az egyetemnek van 3000 hallgatója.


"És nálunk is felvették a kapcsolatot a csoporttal, circa úgy, ahogy az 1-es írta"



De Milyen CSOPORTTAL ??? És KI venné fel? KICSODA?A tanárok? És melyik? Van 12 tárgyam 12 oktatóval.

2019. szept. 13. 06:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért nem olvasod el az egyetemi tájékoztatót? Ez evidens lenne, nem?

(Minden egyes egyetem honlapján fent van, pdf-ben lehet letölteni!)


Lehet az egyik egyetemen tutorok keresnek fel, egy másikon pedig egy szakvezető, lehet a harmadikban senki sem.

Mivel: ahány intézmény, annyi szabály és szokás. De ezt tudnod kellene, ez nem középiskola... Azért ennyire korlátolt nem lehetsz.


És még te fogsz igazi diplomát kapni... (Az alapképzést, azaz BSc-t én nem számítom teljes értékűnek, de szerintem más sem.)

2019. szept. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"És még te fogsz igazi diplomát kapni... "


Légy erős... már kettőt megkaptam és ezt is meg fogom kapni. Ennyike.

2019. szept. 15. 17:27
 7/8 A kérdező kommentje:

"azaz BSc-t én nem számítom teljes értékűnek"


Akkor tán olvasd el a vonatkozó jogszabályt.... teljes értékű

2019. szept. 15. 17:28
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdező látja jól a dolgokat, neki van igaza. Az egyetem nem középiskola, ahol a tanár bácsi meg a tanár néni a diákokat tutujgatja. Az egyetemi oktatók csak órát tartani járnak be az egyetemre, nekik nem a tanítás a fő feladatuk, ők folyton kutatnak, tanulmányokat írnak, konferenciákra járnak, tudományos diskurzusokban vesznek részt. A lehető legkisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy X. Y. elsős hallgató hogyan vergődik vagy szerencsétlenkedik. De ez így is van jól, hiszen az egyetemista már felnőtt ember, legyen önjáró, tanuljon meg egyedül ügyet intézni. Az egyetemi oktató nem nevelő és nem tanár, tanuljuk már ezt meg!!
2019. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!