Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek a tanárokat...

Szerintetek a tanárokat érdekli is amit le adnak a diákoknak órán vagy a szükségesnél jobban nem foglalkoznak az adott tantárgyukkal?

Figyelt kérdés
2019. szept. 13. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Általában nem, egy idő után belefásul a többség.
2019. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Egy részüket valószínűleg érdekli, más részüket meg nem. Sőt, egy részüket az is kifejezetten érdekli, hogy milyen módon lehet az adott dolgot a legjobban megtanítani a különböző értelmi képességű, érdeklődésű gyerekeknek.
2019. szept. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég sokmindentől függ, például attól, hogy hány éve vannak a pályán, vagy hogy mennyire inspiráló a környezet. Egy igazi pedagógust érdekli a szakterülete, és foglalkozik önképzéssel.
2019. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan tanárom, aki rajongott a tárgyáért, és igyekezett azt a lehető leginkább megszerettetni másokkal. Általános iskolás koromban pl. szinte minden fontosabb töri anyaghoz kapcsolódóan mentünk kirándulni, amelyeket nagyon élveztünk.
2019. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

nagyrészűket nem.

lehet mondani amit a kettes ír de az csak utópia.

van egy két jó tanár , de ennyi, a többség csak ledarálja az anyagot aztán tanuld meg valahogy.

2019. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó hasznos válaszok.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2019. szept. 13. 11:41
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Általában lehet látni amikor érdekli is, mert ad extra infomációt ami nincs benne a könyvbe, mesél meg látszik amikor szívesen beszél róla. Nekem az egyetemen van 2 ilyen tanárom sokkal jobban szereti őket mindenki mint azt aki csak bejön lehadarja az anyagot és távozik
2019. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem emberfüggő. Én egyetemen tanítok, érdekel és szeretem is amit oktatok, de meg kell vallanom, hogy van olyan tárgy amit azért én tanítok, mert nincs más aki taníthatná. Egyébként a téma fikarcnyit sem érdekel. Ennek ellenére próbálom érdekesen előadni és keresni hozzá olyan dolgokat, ami könnyebben emészthetőbbé teszi a hallgatók számára. De a tárgyak többségét szeretem.
2019. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Akiket érdekelné, és nagyon jó pedagógusok lehetnének, azok más munkákból 2-3-szor annyit keresnek. Ezért egyszerűen ők elhagyták a pályát. Nem akartak éhenhalni.


Így csak a gyengébb képességűek maradnak az iskolákban, akik mögött nagyon ritkán van valódi pedagógusi elhivatottság sajnos 🙁

2019. szept. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettőre van példa, legalábbis nekem ez a személyes tapasztalatom. Voltak olyan tanáraim (főleg általánosban és gimiben), akiken látszott, hogy csak nyűg nekik a egész, nem érdekelte őket az adott terület és az sem, hogy továbbadják a megszerzett tudást és ismereteket. A legtöbbször csak felolvasták a könyvet vagy kiadták házinak, hogy tessék x oldaltól x oldalig elolvasni a tankönyvet, írattak pár dolgozatot, feleltettek és kész, ennyi. Vagy nem is tanítottak semmit, abszolút nem is foglalkoztunk az anyaggal, csak szimplán magáról mesélt 45 percen keresztül, panaszkodott, sztorizgatott stb. Viszont voltak olyan tanáraim is (pár gimiben és egyetemen kb. az összes), akiken látszik, hogy imádják a területüket és arra is törekszenek, hogy minél hasznosabb ismereteket adjanak át nekünk, tényleg tanítani szeretnének minket. Szerintem ez meglátszik a tanár hangulatán, a módszerein és az egész hozzáállásán is. Pl. valaki saját feladatokat vagy példákat talál ki, játékokat, szemléltető eszközöket, nagyon sajátos módon építi fel a tematikát vagy az órákat, rugalmas és spontán, kreatív, ugyanakkor látszik az is, hogy nagyon sok figyelmet, időt, energiát szán a tanításra és a felkészülésre.
2019. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!