Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tovább? Tanácstalan...

Hogyan tovább? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Rövid bevezető: Az általános iskola elég megterhelő volt számomra, elég gyakran bántottak a külsőmet illetően(duci voltam,igen),így ennek hatására nagyon vártam hogy véget érjen és elkezdődjön a gimnázium. 9re sikerült lefogynom,csinosan öltözködtem,sok visszajelzést kaptam miszerint fejlődtem rengeteget,és én is elkezdtem szépnek látni magam, úgymond elkezdtem népszerű lánynak számítani.

Az új kezdet gondolata pozitivitással töltött el, szerettem volna kiteljesedni.

Eleinte mindent rendben ment, az osztálytàrsaimmal nagyon jól kijöttünk, kedvesek voltak velem, rendkívül felszabadultan éreztem magam,persze ez nem tartott sokáig. Elkezdődött számomra a ,,földi pokol'' iskola néven. Kipécéztek ekkor meg azért,mert csendes vagyok, ,,tanárok kedvence'',tehàt figyelek az óràn és törekszem a maximumot nyújtani,emellett értem el 1-2 sikert ahol én kerültem ,,,,rivaldafénybe'''' helyettük,ami nagyon szúrta a szemüket. Októbertől kezdődően folyamatosan elég durván bántottak (lelkileg), addig fajult az egész míg olyanokat nem kaptam hogy akasszam fel magam,mindenki utàl,vàgnám fel az ereim és hasonló bátorító dolgok. Napi szinten sírtam,mindenért engem kezdtek el utálni, (tömörre leszűkítve,pedig volna mit mesélnem),szóltam az ofőnek is aki ahelyett hogy segített volna, engem is megbüntetett az osztállyal együtt. Iszonyatosan éreztem magam minden egyes nap. Egyetlen szerencsém hogy nagyon jó szüleim vannak,akik elvittek abból az iskolából. Békében minden cirkusz nélkül leléptem.

Újabb kezdett,újabb remények. Mint kiderült, úgy vàrtak engem az új suliban mint valami öntelt libát, fogalmam sincs honnan szedték ezt de ez lett az első benyomásuk rólam.

Ennek ellenére mikor az első pár napomat ott töltöttem minden rendben volt, majdnem mindenki barátkozott velem, nagyon jól esett. Kis idő elteltével ez alábbhagyott, màr senki sem jött oda hozzám,próbáltam én beszélgetést kezdeményezni amit általában fogadtak is,viszont engem sosem kerestek. Làthatatlannak éreztem magam, reméltem hogy idén(10ben) esetleg lesz valami változás de úgy látom hogy abszolút semmi hiába is kapálózom, persze itt nem az a lelki terror megy mint az előző iskolámban, itt nem bànt senki,szimplán levegőnek néznek,ami valljuk be szintén nem egy kellemes érzés. Mások beszélgetnek egymással,míg én többnyire csak ülök a padban és nézek ki a fejemből,olykor telefonozok. Nem szívesen jàrok ide sem csak nem akarom ezzel idegesíteni a szüleimet és a körülöttem élőket, viszont azt mondták anyumék ha esetleg itt sem tetszene akkor ismét vàlthatok sulit,de nem tudom hogy volna-e értelme? Megint új hely, új szokások,s lehet semmi sem változna pozitív irányba. Azonban a másik oldalt nézve meg mégiscsak van még bőven 12 végéig, nem kellene teljes magányban töltenem az előttem álló éveimet, főként hogy az iskolában töltöm el az életem nagyrészét jelenlegi állásban. Annyira tanácstalan,elkeseredett vagyok.

Köszönöm szépen ha időt szánt valaki arra hogy elolvassa, esetleg tud valami okosat mondani:)16/L



2019. szept. 16. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Senki sincs akivel egy kicsit jóban vagy? Mert akkor tőle megkerdezhetned, hogy hátha tudja mi a többieknek a problémája veled. Mert lehet a másik suliból valaki mondott valamit valakinek. Ami lehet, hogy nem is igaz, és lehet, hogy ezért nem beszélnek veled. 16/l. Ha gondolod írj és szívesen beszélgetek veled 😊
2019. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyrészt a padtársammal kommunikálok aki ugyan egy kedves lány de teljesen más vilàg mint én,nincs meg a közös hang.
2019. szept. 16. 18:28
 3/10 A kérdező kommentje:
Annyira vártam a gimit és erre itt tartok hogy azon morfondírozom vajon hogy bírjam ki a végéig,elkeserítő. :(
2019. szept. 16. 18:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld jobban megismerni a padtársadat. Már ha csak 1 barátod lesz a gimi végéig, az is be tudja aranyozni az éveket. Hidd el, nekem is volt olyan barátnőm, akivel látszólag nulla közös volt bennünk, mégis rájöttünk, hogy elvagyunk egymással
2019. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#1-es vagyok. Szerintem is beszélgess a padtarsaddal.
2019. szept. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Beszélgetek én amennyit tudok vele, de ő annyira más, kicsit gyerekes a felfogása,van 1-2 szokása ami eléggé idegesít de próbálom nem figyelembe venni azt, és teljesen máshogy lát mindent..
2019. szept. 16. 18:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nem tudok, mást mondani. Én azt javaslom kérdezz rá mi a bajuk veled. #1
2019. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Engem is utáltalk, de itt fizikai bántalmazásig is fajultak a dolgok. Szóval megértelek, átérzem minden szavad. Annyit tudsz tenni, hogy éld túl. Ne érintkezz velük, csak amennyit feltétlenül szükséges. Szünetben vonulj el, suli után azonnal lépj le. Bármit mondanak vagy tesznek, ne foglalkoz velük. Barátokat pedig keress máshol. Ha eljársz valamire, valami hobbit űzni, akkor ott is lehet, illetve neten, nekem ez utóbbi vált be. Kitartást!
2019. szept. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ha megkérdezném mi bajuk velem,egyszerűen rávágnák hogy dehát semmi. Egy lánnyal beszéltem egyszer az osztályból aki azt mondta hogy látja rajtam mennyire próbálok barátkozni azonban már mindenkinek kialakult a ,,klikkje''.
2019. szept. 16. 18:53
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak magadnak kell megfelelni.


Suliváltást nem javaslom. Nem lenne más ott sem semmi, ha te magad ugyanaz maradsz. És nem is kell...


Egyedül nem rossz ám 🙂

Viszont van a suliban hozzádillő ember. Azokat kell kell keresned, akikkel vannak témáid, amikről elmélyedhetsz.

Ilyen ha introvertált az ember.


És egyedül.is el tudod foglalni magad. Menj olvasni, hallgass zenét. A csacsogós extrovertáltak semmitmondó felszíneskedése úgyis csak kimerítő lesz számodra, mert ők egyszerűen más típusú emberek.

Meg kell találnod a hozzád hasonló visszavonulósabb embereket, akár facen kezdeményezni. Velük tudsz majd úgy elmélyülni egy beszélgetésben, ami már feltölt téged is.

2019. szept. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!