Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemi előadás alatti...

Egyetemi előadás alatti evésről nektek mi a véleményetek? Ti szoktatok enni óra közben?

Figyelt kérdés

Nálunk sokan esznek óra alatt, a müzliszeleten keresztül a joghurton át a komplett ebéd elfogyasztását már mind tapasztaltam a csoporttársaimtól.

Csak szerintem borzasztó zavaró és illetlen ez?

Én ha éhen halnék, se ennék óra alatt, mert szerintem tiszteletlenség.


2019. szept. 17. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Csoki belefér, pörkölt nokedlivel NEM!


ÉN, simán kiküldöm a fenébe a hallgatót!

2019. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Most ne haragudj, de akkora távolságok vannak előadó és előadó közt, hogy muszáj vagyok egyszerre enni és hallgatni az orvost. Megveszem a kajámat a mekiben vagy a burger kingben, megeszem és kész. Tudok közben figyelni, plusz szokásom hangrögzítőre venni az órákat.

(állatorvosi)

20/F

2019. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Voltam egyetemei oktató, nem érdekelt hogyha valaki evett órán, amíg csendben tette.
2019. szept. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
1%

Bunkóságnak tartom; az illető zavarja a többieket ezzel.

Még ha csak csokit is eszik, annak a papírja zörög, a rágás/csamcsogas szinten hallatszik,ha meg ennél valami komolyabb kaját hoz (szendvics, chips, tegnapi maradék) akkor szépen elterjed a teremben a kajaszag, amit mindenki szagolhat.

Kicseszes azzal, aki tényleg figyelni akar.

2019. szept. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem teljesen normális. Nyilván igyekszik az ember úgy csinálni hogy minél kevésbé zörögjön vele. Néha nagyon nehéz elkerülni, nem hiszem hogy ez annyira zavarná a többieket, pláne egy több 100 fős előadóteremben. Én próbálok szünetekben kajálni de van amikor nem úgy jön ki. Pláne ha valaki majdnem egész nap bent van és nincs lyukas órája, akkor kb. lehetetlen máshol enni, sokan ilyenkor csak elvitelre kérnek kaját és bent megeszik.
2019. szept. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én simán ettem. Előadások alatt nem b.nkóság. Egyrészt nem minden szünet elég, hogy mosdó-kaja-rövid konzultáció beleférjen. Másrészt a kutyát nem zavarja.


Ha valakit zavar, hogy a másik zörög kicsit a csokipapírral, mit csinál, ha valakinek kifogy a tinta a tollából és elővesz egy újat a tolltartóból? Vagy, ha elővesz egy füzetet? Vagy hasonlók.

2019. szept. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi illetlenség nincsen benne. A 30 perces szünetben talán még a kaját sem hozzák ki, ha normális ebédet szeretnél enni, nemhogy még meg is ebédelj ott helyben... Ezért nálunk is vagy az megy, hogy kiugrasz gyorsan egy pékségbe, boltba vagy valami gyorsétterembe és veszel magadnak valamit. Vagy sokan hoznak magukkal otthonról is szendvicset, pizzát, pogácsát, joghurtot stb., valaki normál főtt kaját is. Nem mindig tudod megenni a szünetben, valamikor órán "kell". Én nem szeretek annyira az órán enni, mert én szeretek mindent lejegyzetelni, de velem is előfordult már. Viszont az sosem zavart, ha valaki más evett. Szerintem egyáltalán nem olyan zavaró, sem a szaga (eleve sok kajának nincs is olyan erős illata), sem a hangja... Annyi zajforrás van egy teremben. Ennyiből ne is menjen be órára az, akit zavar egy csoki papír csörgése, mert a székek nyikorgása, kihúzása-behtolása, orrfújás, táskában matatás, tüsszentés, gépelés, sutyorgás, vakarózás stb. hangja is zavarná.
2019. szept. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk mindig elmondják hogy tilos az előadótermekben enni inni, de mindig vannak akik megteszik.

Van, hogy 4 órán keresztül tart egy előadás, szünet nélkül. Meg lehetne oldani persze hogy jelentkezik, és kimegy enni, de akkor meg lemarad az anyagról...

2019. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8


Nekem ez nagyon fura, nem gondoltam hogy akárhol is megtiltják az evést, főleg ha vannak dupla órák. Ahogy előttem is leírták, több oka lehet hogy valakinek éppen így jön ki, előadáson tud csak kényelmesen megkajálni. Az is furcsa hogy miért kellene jelentkezni, ha nem katalógusos az előadás (ami elég ritka hogy az lenne), akkor csak simán kimegy valaki amikor épp akar.


Szerintem teljesen normális előadás közben enni, nyilván mint minden más emberi tevékenységet, ezt is egy alapfokú kulturáltsággal illik lefolytatni. Esetleg gyakorlaton megértem ha csak 20-40 ember van ott akkor azt kéri a tanár hogy inkább ne, ott lehet zavaróbb lenne. De én még ezt sem tapasztaltam hogy gyakorlaton akárkit megszóltak volna ezért vagy kérte volna egy oktató is, nemhogy előadáson.

2019. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam a jelentkezést, mert nálunk csak úgy lehet kimenni. Aki anélkül távozik arra beszólnak a tanárok vagy felírják.


Nekünk az ivásért is beszólnak. Volt hogy megállt a tanár a beszéde közben és kioktatott egy hallgatót aki inni merészelt. Még egyszer meg ne lássa.


Korábban is ezen az egyetemen tanultam, de más karon, ott nem problémáztak ha ettünk vagy ittunk a termekben előadás alatt..

2019. szept. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!