Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ciki lenne megkérni a tanárt,...

Ciki lenne megkérni a tanárt, hogy adjon más feladatot, mert félek a többiek előtt beszélni?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista (infó könyvtár) vagyok.

Már évek óta küszködöm mentális problémákkal, jelenleg is nyugtatókon és antidepresszánson élek, nem nehéz kitalálni, hogy a szociális fóbia is az egyik nagy gondom, amit nem igazán sikerül leküzdeni.


Az egyik egyetemi órán a tanár elég lazán veszi az osztályzást, és arra kapjuk a féléves jegyet, hogy előadunk egy 5-10 perces kis topikot, ami a tárgyhoz kapcsolódik. A problémám, hogy abszolút képtelen vagyok rá, hogy az ottani ~50 ember előtt beszéljek és lényegében BÁRMIT megtennék, hogy elkerüljem ezt a helyzetet.


A tanár azt mondta, hogy aki nem jön el aznap, mikor neki kellene előadnia, az valamilyen extrán nehezített feladatot kap, de arra gondoltam, hogy ha előre jelzem neki, hogy nem fogok elmenni és nem fogok előadni akkor talán elnézőbb lesz velem és nem fogja annyira megnehezíteni azt a feladatot. Igazából inkább bevállalnék egy akárhány tételből álló felelést, mint ezt az előadásos dolgot.


Szerintetek gáz lenne ezt így (a fóbiával együtt) leírni e-mailben a tanárnak és kérni, hogy adjon valamilyen más jegyszerzési alternatívát?


2019. szept. 18. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem mondd el neki őszintén, ha van szíve, biztos segíteni fog.
2019. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos ezt túl kell élni a jövőben a munka helyesen is lesznek hasonló helyzetek főleg ha vezetői pozícióba kerülsz vagy irányítanod kell egy projektet.
2019. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Egy próbát mindenképp megér. A tanáron múlik innentől hogy mit mond rá. Igaza van annak aki azt mondja hogy ehhez márpedig hozzá kell szokni stb.. de tudom milyen nehéz, ennyire durván mint te nem vagyok ilyen, de küzdök vele én is. A lényeg hogy ne add fel, próbáld magad apránként hozzászoktatni ehhez, ha nem is 50 de mondjuk pár ember előtt lehet ezt gyakorolni. Én pl a telefonálásra is nagyon nehezen veszem rá magam, de ha sikerül akkor mindig normálisan tudom kezelni, és ezek az apró sikerek adnak mindig egy kis löketet :)
2019. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem próbáld meg, ha normális megérti.
2019. szept. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Én is küzködök hasonló problémákkal mégis azt mondom, hogy NE menekülj el a helyzet elől. Készítsd el az előadást és csináld meg. Nem kell a nézőket nézni közben,nézheted a prezit vagy a jegyzeteid. Annyi, hogy csak ki kell állni és elmondani azt amit egyébként is tudsz.

Hogy miért?

- El sem tudod képzelni mekkora sikerélmény amikor szembe tudsz nézni a félelmeiddel és még jól is sikerül. Minél több ilyen emléked van hasonló helyzeten annál többször jut majd eszedbe jó emlék a félelmeid mellett. Ez sokat segít később.

- Nem tudsz mindig elmenekülni. Munkahelyen, családban kénytelen leszel kezelni hasonló helyzeteket és ott nem lesz "nehezebb feladat". Ott már élesben fog menni és tétje lesz. Akár a munkád akár a családod is rámehet extrém esetben.

- A valóságban ennek nincs tétje. Csak egy jegy. Amit legrosszabb esetben kijavítasz. Tökéletes gyakorlás. Ha zavarban vagy akkor mondd el a tanárnak, hogy ilyen gondod van de szeretnéd megpróbálni. Ő is megértőbb lesz.

2019. szept. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Legalább próbáld meg.később nehezebb lesz.
2019. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Gondolom a gyógyszereidet a pszichológusod állította be, konzultálj vele.

Bemondásra nem hinném, hogy megengedi a tanár.


Egyébként attól nem irtózol, hogy oda kell állni a tanárod elé és a szemébe mondani ezt?

2019. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
Őszintén beszélj vele! Mond meg neki, h nálad ez állapotromládt is okozhat jelenleg, de nyílván gyógyíttatod magad! Sok sikert és jobbulást!
2019. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el őszintén neki szerintem is.
2019. szept. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben szólnék a tanárnak, DE nem azt mondanám, hogy nem is megyek el, hanem, hogy elmegyek, csak, hogy tudjon róla, hogy ez van és nagyon félek.


Elkészítem az anyagot, kiállok és megpróbálom előadni - ha meg se bírok szólalni, hebegek-habogok, akkor a tanár kisegít, lehet elég csak beadni utána azt, amit kidolgoztam. (Ha meg sikerül előadni, tök jó érzés lesz).


Én ezt tenném a helyedben. A tanárnál jó pont, ha nem úgy mész oda, hogy van egy gyenge pontod, ami ellehetleníti, hogy elvégezd a feladatod; hanem, hogy a tökéletességre törekszel, viszont van egy gyenge pontod, ami lehet, hogy gátol abban, hogy 100%-ot nyújts.

2019. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!