Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Viszonyunk van, féltem őt mit...

Viszonyunk van, féltem őt mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy még tavaly nyár elején pár barátnőmmel elmentünk iszogatni, és mivel szinte egy korosztály vagyunk nem meglepő hogy a tanári karbol páran szintén ilyen helyekre járnak. Összegabalyodtam egy olyannal akivel nagyon nem kellett volna, mert a fizika tanárunk fia és gyakorlaton van

a suliban szóval lényegében tanárnak minősül. Később megbeszéltük hogy hiba volt, nincs tovább de dnem így lett azóta titkolózva, de együtt vagyunk. Tegnap viszont az egyik barátnőm megtudta és nagyon megijesztett mert szerinte ki is rúghatják őt az állásából, vagy hát bukhatja a gyakorlatát engem meg kicsaphatnak a suliból. Az mondjuk a legkevésbé sem érdekel, én őt féltem, nem akarom hogy miattam menjen tönkre a karrierje. Tényleg lehet baja abból hogy együtt vagyunk? 18/L


2019. szept. 19. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Téged lehet hogy nem csapnak ki de hogy őt kidobják az tuti.Talán megoldható...mivel nem a te tanárod(ha jól értem) talán nem lessz nagy baj...de azért vigyázzatok...
2019. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
ne foglalkozz hogy mi lesz vele, az ilyen nem is melto tanarnak, remelem kirugjak.
2019. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Vagy neki kell másik suliba mennie, vagy neked.

Sajnos nem bízhatsz senkiben, a ,,barátnődben" sem, az emberek iszonyat pletykásak és gonoszak. Előzd meg a bajt, értekezzetek és lépjetek. Ha egyikőtök másik suliban van, már nem lehet baj. Egyébként, a legjobbakat kívánom és hogy minden rendben legyen!

2019. szept. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

A "gyakornok tanár" diploma nélküli egyetemi hallgató csupán, és nem tanár. Tanár lesz, ha elvégzi az egyetemet.


Te viszont 18 éves vagy. Ami jó hír, mert így akkor sem lehetne belőle gond, ha tényleg tanár lenne.


Ha valaki 14-17 éves diák, és viszonyt létesít a tanárjával, akkor utóbbi repül, feljelentés esetén pedig letöltendő börtönbüntetést kap (3 kemény évet!).


De ha a diák betöltötte a 18. életévét, akkor akármilyen hihetetlen, de a saját tanárjaival is szabad az út. Az, hogy társadalomnak nem tetszik, mert mindenki eljátssza a prűd szűz Máriát, az legyen az ő gondjuk.


Egyetemen meg pláne azzal vagy, akivel szeretnél. Ott értelemszerűen nincs semmilyen törvényi szabályozás, a társadalmi ítéletekkel meg nem érdemes foglalkozni.


Saját iskolai tanárokkal viszont meg kell várni, míg betöltöd a 18. életévet, ezt másoknak mondom, különben óriási bajok lehetnek belőle...

2019. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Nem illegális 14 évesnek sem összejönnie egy tanárával, csak ha az igazgató úgy dönt kirúghatja, de sehol nincs törvénybe iktatva. De ezt nem akarom minden egyes ilyen kérdésnél leírni.
2019. szept. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
5-ös válaszoló tévedsz. Törvénybe van iktatva. A belegyezési korhatár, ami 14 év Magyarországon, nem vonatkozik, bizonyos "hatalmi" vagy "befolyásos" pozíciót betöltő személyekre, így pl. a tanár-ra sem.
2019. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi,nyugi.
2019. szept. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hiába pontoztatok le, mert nem tetszik a válaszom. Attól, hogy nem ismeritek a törvényt, így van.
2019. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

198-as törvénycikk, csak nektek naiv diákoknak:


Szexuális visszaélés


198. § (1) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez, vagy ilyen személyt arra bír rá, hogy mással szexuális cselekményt végezzen, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személyt arra törekszik rábírni, hogy vele vagy mással szexuális cselekményt végezzen, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Ha a sértett az elkövető hozzátartozója vagy nevelése, felügyelete, gondozása, gyógykezelése alatt áll, illetve az elkövető a szexuális visszaélést a sértettel kapcsolatban fennálló egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaélve követi el, a büntetés


a) az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évtől nyolc évig,


b) a (2) bekezdésben meghatározott esetben egy évtől öt évig


terjedő szabadságvesztés.


(4) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét betöltött, de tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel a vele kapcsolatban fennálló hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaélve szexuális cselekményt végez, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Ez magyarra lefordítva azt jelenti:


Ha egy tanár 14 év alattival létesít szexuális kapcsolatot: 1, de akár 8 év börtönt is kaphat.


14-17 évessel való szexuális kapcsolat: 3 év börtön maximum.

2019. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hiába írja azt a törvény, amit, be kell látnod, hogy valójában a kutyát nem érdekli oda fent az ilyen. Hogy miért? Mert teljesen máshogy kell értelmezni. Az orvosoddal is szexelhetsz, pedig ő bizonyos értelemben még befolyásosabb is, mint egy tanár. Ez van.
2019. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!