Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan szóltam közbe?

Jogosan szóltam közbe?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy idén kaptunk egy biológiatanárt, aki már idősebb és egyedül él. Ezért az órákon folyton nekünk sztorizik az életéről, emlékeiről. Az elején ez érdekes volt, de az a baj, hogy ez egy fakt, az anyaggal még le vagyunk maradva és amiket órákon elmond, annak csak a 20%-a tananyag, a többi 80% a saját kiegészítése, ami nem tartozik az anyaghoz.

Múlt órán is épp belefogott volna egy történetbe az életéből, amikor félhangosan megkérdeztem, hogy "de ez miért mondja el?", mire mondta, hogy jó, tényleg, haladni kell az anyaggal, az idő drága, és mentünk tovább.

Ma feltett kérdést, majd boncolgatni kezdett a könyvből egy apróbetűvel szedett félmondatot, ami teljesen lényegtelen volt, megint csak elvitte volna vele a témát teljesen másfelé én meg mondtam, hogy ebbe inkább ne menjünk bele, és válaszoltam a kérdésére.

A barátnőim szerint bunkó voltam, de igazából én csak unom, hogy az órák nagy része mellékvágány, sztorizás és nem jutunk egyről a kettőre. Azt elismerem, hogy érdekes életútja meg meséi vannak, szünetben szívesen meghallgatom. Egyébként a tanár nem is hiszem, hogy megsértődött, mert a kérdéseire tudtam a választ anélkül is, hogy kivesézte volna a témát.

Én nem akartam bunkó lenni. Ti mit gondoltok?


2019. szept. 20. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Ha így félhangosan böfögsz bele a mondandójába akkor a stílusod bunkó, függetlenül attól, hogy igazad van-e és feleslegesen tér el az anyagtól.


Mondjuk a tipikus női előítéletesség ott van már a háttérben, nem lehet, hogy csak a személyes ellenszenv dolgozik benned?

2019. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok ellenszenves, csak azért idegesít, hogy 11.-ben még mindig a 10.-es biosz anyaggal foglalkozunk, és legtöbben emeltezni akarunk, úgyhogy ez a tempó nem lesz jó.
2019. szept. 20. 14:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad volt, ettôl nem leszel bunkó
2019. szept. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is igazad volt. Az a szégyen, hogy az ilyenek nem veszik észre magukat.


Nekem is volt ilyen tanárom. Mindenkinek tetszett, hogy sztorizgat és nem kell tanulni, jegyzetelni... Érettségin buktak is jó sokan.

2019. szept. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Az a helyzet, hogy tök mindegy, hogy sztorizgat-e vagy sem. Mert ha leadta volna a tananyagrészt, te 1-2 év múlva akkor se tudnád jobban. Ha érdekel a tananyag, te magad is utána tudnál olvasni. Nálunk egyetemen egy tanár azt mondta, hogy ha előadást tart, akkor a kivetített anyagrészt nem felolvasnia kell, hanem olyan dolgokat fűznie hozzá, ami nincs leírva, tehát kiegészítenie kell azt. mert egy tanárnak nem az a feladata, hogy felolvassa a diákok helyett a könyvben/kivetítőben leírtakat. Érettségire úgysem azt fogod megtanulni, amit most a tanár elmond, hanem amit majd akkor elolvasol.

Lényegtelen volt ezért szólni a tanárnak. Lehet igazad volt, és nem a tananyagról beszélt, de annyit nem ér az egész, hogy ezért te rászólj. Egy tök rendes tanárnő lehet, inkább legyél vele jóban. Ha kérdésed van, akkor tedd fel neki a kérdést, ahelyett, hogy rászólsz, és várod, hogy elmondja, ami már alapból le van írva a könyvbe. Ő neki el se kéne mondania azt, ami a könyvetekben le van írva. Lehet, hogy egy csomó olyan dolgot mondott el "mesemondás" közben, amire tök nagy szükségetek lesz majd az életben.

2019. szept. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Férfi tanárról van szó.

És nem hiszem, hogy az életben előbbre lennénk azzal a történettel, hogy hogyan verte meg majdnem egy diák, vagy hogy próbált pénzt lehúzni róla egy kutató.

2019. szept. 20. 19:26
 7/13 A kérdező kommentje:
És szerintem ha már ott vagyok +2 órát a suliba fakton, akkor jogos elvárás, hogy ott elmagyarázzák az anyagot és ne otthon bogarásszam ki.
2019. szept. 20. 19:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért nem teszel panaszt az igazgatónál?
2019. szept. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mert már ezer éve itt dolgozik, ide is járt, nem csinálnak vele semmit.
2019. szept. 21. 16:15
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gond, amit csináltál, jogos. Viszont, ha ez egy rendszer, hogy szeret sztorizgatni, teljesen tapintatosan, négyszemközt lehetne vele beszélni, és kulturáltan elmondani, amit itt leírtál, hogy nagyon érdekesek a történetek, és szünetben szívesen meghallgatsz párat, de neked és a társaidnak fontos az érettségihez a tantárgy, és szeretnéd kérni, hogy tartsa magát szorosan az anyaghoz, mert - picit hízelegj be neki - nagyon nagy a tudása, szívesen tanulsz tőle. Ennyi. Szerintem egy jó tanár nyitott a diákok visszajelzéseire. Lehet, hogy a sztorikkal is csak azért szállt el annyira, mert látta az érdeklődést.
2019. szept. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!