Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolai kiközösítés valójáb...

Az iskolai kiközösítés valójában egyenlő a természetes szelekcióval?

Figyelt kérdés
Nem mindenkinek sikerül beilleszkedni az emberek közé és ez érdekes és talán a bullying pont erről szólna?
2019. szept. 23. 06:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Már csak azért sem, mert a legtöbb fő hangadó aztán nem tud boldogulni felnőttként az életben, mivel már sokkal kifinomultabb harcot kellene vívnia "magánhadsereg" nélkül.
2019. szept. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem, hanem mérhetetlen szemétség. Az ilyenekből nem lesznek boldog, családos emberek, ez tény.
2019. szept. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Arról szól, hogy a gyerekeknek ha a felnőttek nem szabnak határokat, akkor társukkal szemben elképesztő dolgokat engedhetnek meg maguknak, van amikor a fő hangadók is áldozatul esnek más közösségekben, vagy ha a bántalmazott illető elmegy más osztályba, keresnek újabbat, akit lehet piszkálni.

Én akit ismertem bántalmazót gyerekként, felnőttként is hasonló eszközökkel akar érvényesülni, lelki bántalmazás, lejáratás, mások magánéletében való kutakodás, titkok felhasználása a másik ellen, stb.

2019. szept. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

A természetes szelekció arról szól, hogy nem tudja továbbörökíteni a génjeit (általában mert nem tud életben maradni).


Na most egy kiközösített gyerek lehet, hogy nehezen talál magának az osztályban barátot / barátnőt, de hacsak nem iskolás korában tervez gyereket vállalni, akkor szó sincs természetes szelekcióról...

2019. szept. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Nem.

Engem általánosban kiközösítettek. Akik akkor a legfőbb hangadók voltak azok semmire nem vitték az életben. Aztán érdekes módon gimiben már nem volt ilyen problémám és később sem sehol.

2019. szept. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. szept. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

A természetes szelekció az, hogy meghal méhen belül egy gyerek, mert a genetikája defektes, vagy korai csecsemőkorban, kisgyerekkorban, mert olyan génhibákkal született, amivel nem lehet élni. Őket tényleg jobb, ha hagyjuk meghalni és nem játszunk Istent.


Az iskolai kiközösítés egészen más. Vannak agresszív, primitív, buta és hőzöngő gyerekek, akik olyan gyerekkel szemben lépnek fel és közösítik ki őket, akik idővel a társadalom gyémántjai és gyöngyszemei lehetnek - ellentétben az anti- és aszociális kis senkikkel, akik 18 éves kor után elvirágoznak és eltűnnek a semmiben. Kivéve olyan hatalmakat, ahol épp ezeket segítik.

2019. szept. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem egyenlő vele mert ebben a korban még nem megy a dolog életre-halálra, ez ilyen fiatalon "csak" az állati természet (breaking news: mi is állatok vagyunk) egy olyan megnyilvánulása ami a mai civilizációban mindkét érintett JÖVŐBELI túlélési esélyeit csökkenti. Elvégre még a gyerekeknek is vannak ösztöneik stb. amiket meg kell tanulniuk kordában tartani, feldolgozni, megfelelően kifejezni hogy együtt tudjanak majd működni másokkal, ez lenne a gyereknevelés célja.

Az már természetes szelekció ha valaki felnőttként se tud vagy nem akar együttműködni másokkal és ezért pl. nem képes megtartani egy munkahelyet se és/vagy elkezd bűnözni, hiszen akkor már emelkednek a tétek, az életbenmaradás forog kockán ott és akkor.

2019. szept. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont húsz éve hogy az USA-ban egy középiskolában két kiközösített srác gondolt egyet, és természetes szelekcióval lőfegyverekkel legyilkolták az iskola egy részét, aztán magukkal is végeztek.
2019. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

1-es jól írta.

Amúgy meg, a fő hangadók csak abban a miliőben olyan marha erősek. Engem is kinyírtak egy multinál (pénzügyi osztály). Pedig a munka nem volt egy agysebészet, és nem is volt szakmailag gondom, csak a helyi dolgokat titkolták el, és ott tettek keresztbe, ahol tudtak (az osztályon a többiek.) A vicc az, hogy én eljöttem négy hónap után, viszont a cég két év múlva megszűnt. A hp. azóta is munkahelyről munkahelyre bolyong (aki a fő hangadó volt, amikor engem ki kellett nyírni). Sehol nem felel meg végülis, ő csak annál a cégnél volt jó. (Én pedig felépítettem a saját vállalkozásomat azóta, és itthonról dolgozok.)

2019. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!