Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem vagyok olyan anyagi...

Nem vagyok olyan anyagi helyzetben (? ), mint sok osztálytársam. Hogy fogadjam ezt el?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nincsenek olyan ruháim, cipőim meg telefonom (iPhone), mint amilyen nekik van, még külön szobám sincs.

Nem szoktam sehova a barátaimmal sulin kívül. Nem azeért, mert nem akarok, vagy nincs kedvem, hanem azért, mert nincs kivel. Engem nem nagyon hívnak sehova se.


Ezek miatt nem néz le engem senki , kivéve egy lányt, de ő nem számít, mert szinte mindenkit lenéz.


De valamilyen szinten zavar, hogy nem tudok velük lépést tartani sok mindenben.

Mindenki csak azt mondja, hogy ne foglalkozzak a dooggal, mert engem zavar, hogy:

- csak 4 nadrágom van

- nincs menő cipőm

- ócska telefonom van

- egy nagyon régi számítógépünk van, ami nagyon lassú

- nincs JBL hangszóróm, powerbankom, okos órám, tabletem

- nincs különszobám (az öcsémmel alszok a nappaliba)

- nincs szép, drága órám, csak egy 1500 ft-os, amit szégyelek hordani, mert a többieknek komolyabb van

- nem járok havonta fodrászhoz, körmöshöz

- nem a barátaimmal szilveszterezek (mivel nem hívnak), hanem a szüleimmel meg az öcsémmel

- nincsenek részeges történeteim (pedig a szüleim engedik, hogy igyak, de részeg még sosem voltam)


Ezeket hogy hagyjam figyelmen kívül, ha zavarnak?



2019. okt. 4. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Diákmunka volt a nyáron? Mert jobb megoldás most nem jutott az eszembe, azon kívül, hogy ne foglalkozz vele.
2019. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

- Elég az a 4 nadrág, nem? Többet úgyse veszel fel egy héten.

- Nekem egy cipőm van, nem egy drága. Tökéletesen teszi a dolgát.

- A telefon arra való, hogy telefonálj vele. Azt lehet? Ha igen, teljesen jó az.

- A régi számítógép néha még jobb is, mint a modern és ezt informatikusként mondom.

- A hangszóró nem jó, nem illik bömböltetni a zenét hangosan az utcán. Aki azt teszi, bunkó. Egy okos eszköz pedig bőven elég, nem kell minden ami létezik.

- Az óra arra való, hogy mutassa az időt. Mutatja? Akkor jó az.

- Nem is kell állandóan fodrászhoz, körmöshöz járni, pénzkidobás. Amit lehet otthon.

- Neked nincsenek igazi barátaid, szerintem. Ha lennének teljesen másképp állnál a szilveszterhez is.

- Részegnek lenni rossz. Olyan dolgokat csinál így az ember, amiből akár baja is lehet. Csak annyit igyál amennyi jólesik.

2019. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon nehéz a pénztelenség, nem tehetsz semmit csak tűrsz és tanulsz. Ha normálisan bánnak veled, etetnek, biztosítanak alap szükségleteket, akkor ha tanulsz kitörhetsz ebből a helyzetből vagy 10 év múlva végleg.
2019. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Nyugi, kijarod a sulit, utanna kutyat nem fogja erdekelni hogy kinek mije van. Plusz felnottkent elo tudod magadnak teremteni a hozzavalokat.
2019. okt. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

- csak 4 nadrágom van


- nincs menő cipőm


- ócska telefonom van


- egy nagyon régi számítógépünk van, ami nagyon lassú


- nincs JBL hangszóróm, powerbankom, okos órám, tabletem


- nincs különszobám (az öcsémmel alszok a nappaliba)


- nincs szép, drága órám, csak egy 1500 ft-os, amit szégyelek hordani, mert a többieknek komolyabb van


- nem járok havonta fodrászhoz, körmöshöz


- nem a barátaimmal szilveszterezek (mivel nem hívnak), hanem a szüleimmel meg az öcsémmel


- nincsenek részeges történeteim (pedig a szüleim engedik, hogy igyak, de részeg még sosem voltam

2019. okt. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Vállalj diákmunkát. Máshogy nem nagyon lesz pénzed.


"nincs JBL hangszóróm, powerbankom, okos órám, tabletem"

Sok dolgozó felnőttnek sincs, túl fogod élni.


Nem zaklatnak a társaid a helyzeted miatt, szóval szerintem ne problémázz ezen. Örülj neki hogy nem foglalkoznak vele.

Majd ha dolgozol, akkor tudsz változtatni.

2019. okt. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
91%
Szia! Én is azt tanácsolom, hogy vállalj diákmunkát. Azért ne zavarjanak ezek a dolgok, mert egy normális közösségben nem az anyagi helyzete alapján ítélik meg az embert, hanem, hogy milyen is az az ember belülről (jófej, nem bunkó ilynek). Ha pedig nincs kivel buliznod akkor tudok egy jófej csapatot ahova csatlakozhatsz. ;)
2019. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a gondolkodásodon kellene változtatni, meg talán iskolát váltani, bár mindenhol lesznek tehetősebbek. Illetve diákmunka, amit többen írtak.

Nem a pénztől lesz az ember valaki. Fiatalkorban (van aki pedig sosem növi ki) ezzel vág fel a másiknak, de ettől ő nem több, max. a pénztárcája vastagabb. A lóttónyerteseknek is csak addig vannak barátai, még el nem fogy a pénz.

Engem is zavart valami és ugyan kevésbé, de zavar a mai napig. A szomszéd mindig tehetősebb volt (egy fizetésből), még mi szegényebbek, a szüleim fizetése együtt nem volt annyi, mint a szomszédé. Még az ottani gyerek új biciklit kapott, én használtat, amit volt, hogy tőlük vettünk meg. Évek óta színes tévéjük volt, ráadásul több is, nekünk egy és csak fekete-fehér. Sok csatornát nézhettek, még mi négyet, mert nem volt előfizetésünk. Volt internetük, nekünk csak évekkel később lett. Amikor ő elektromos rollerrel járt, én biciklivel. Amikor ő motorozott, én bicikliztem. Amikor átült autóba még mindig bicikliztem vagy buszoztam. Amikor lett végre autóm, akkor ő kategóriát váltott felfelé. Amikor én álmodozok egy kapcsolatról, ő már régen eljegyezte a szerelmét. Még ők voltak nyaralni én nem tudom kivel és miből menjek. Ő a szerelmével tölti a Szilvesztert, én a szüleimmel és már réges rég nem vagyok abban a korban, hogy ezt élvezzem. Olyan házuk van, hogy a miénk elbújhat ellette. Egyszerűen nem tudom utólérni és nincs is értelme az egész versengésnek, csak idegesítem magam rajta.

2019. okt. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
73%

Mintha magamat olvasnam😂 de engem nem érdekel már

Engem sem hív senki bulizni. Itthon ülök szüleimmel és kit érdekel más kivel bulizik

Nekem sincs külön szobám 2 fiú tesómmal vagyok egy szobaban:)

Én sem járok fodrászhoz, körmöshöz, itthon kifestem a körmöm néha és ennyi

Nekem sincs órám se hangszóróm

Nekem sincs sok nadrágom és cipőm sem volt drága

Van 1 barátnőm nála ugyanez van neki teloja sincs🤗

Nem vagy egyedül 😉

Engem már ez nem izgat

2019. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És azóta változott valami?
2020. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!