Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 2 osztálytársam bántja az...

2 osztálytársam bántja az egyik osztálytársamat. Ha segítenék neki, akkor engem is bántanának. De ha nem segítek neki, akkor rossz érzésem van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A történetnek 3 szereplője van, nevezzük őket Lizának, Diának és Petrának.


Petra kibeszélte Lizát és Diát, ezért nagyon megharagudtak rá. Most hétfőn megrángatták az iskola táskájánál fogva, kedden Dia az utcán megpofozta. Olyanokat csinálnak, hogy a kabátjára ragasztanak kis papirokat, amire olyanokat írnak, hogy ufófejű, csúfság stb.


Igazából Petra nem egy kis ártatlan áldozat, flegmázik, lenézi azokat, akiken nem drága ruha van stb. De azért nem érdemli meg ezt.


Úgy érzem, tennem kéne valamit, mert valamilyen szinten nem érdemli meg, de ha mondjuk belefolyok ebbe, akkor félek, hogy engem is bántanának. Én sem tudom megvédeni magam, ahogy Petra se.


Mit csináljak? Szólni nem merek, de viszont azt se akarom, hogy tovább bántják.



2019. okt. 13. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Egy ideig nem árt, ha megtapasztalja a másik oldalt is.


Viszont ezt ti egymás közt nem fogjátok tudni elintézni, szóljon az ofőnek, ő majd remélhetőleg tud beszélni a 2 lány fejével.

2019. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
flegmázik, lenézi azokat, akiken nem drága ruha van stb - de, igenis megérdemli, mert tesz érte, hogy megkapja. Ha normálisan viselkedne, békén hagynák.
2019. okt. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Az ilyeneket két kézzel fellógatnám az ablakon minthogy hagynám magamat. Aztán legközelebb nem kötöszködnek. 😀
2019. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem se érdemli meg emiatt a terrorizálást, az nem megoldás semmire. Amit Liza és Dia csinál az már tettlegesség, Petrának nem volt ekkora bűne, hogy ilyen büntetést kapjon. Szerintem ne folyj bele ha utána nem tudod megvédeni magad, mert az a 2 csaj szerintem rád is ferde szemmel nézne, elég tuskónak hatnak. Maximum az ofőnek szólj.
2019. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudja megvédeni saját magát? Ha megvédi magát akkor abbahagyják. Ha látják rajta hogy gyenge akkor tovább csinálják.
2019. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy ezt már nem egymás között kell elintézni. Szólj az osztályfőnöknek. Lehetne pld hogy ofő órán elmondod az esetet név nélkül, és aki úgy gondolja, hogy vállalja, róla van szó, akkor az feláll.
2019. okt. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha flegmázni tud, akkor meg is tudja védeni magát.
2019. okt. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Legyenszépnapod! ***** válasza:

Tényleg jó ötlet ha egy tanárral beszélsz de szerinten az is ha Petrával beszélsz

Elmondod neki hogy szerinted nem helyes amit csinálnak és szólni akarsz az ofőnek meg ilyesmi

2019. okt. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!