Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy összetartó egyetemi...

Egy összetartó egyetemi közösségben, ahol mindenki segít mindenkinek, számíthatnak egymásra, nekem miért nem segít soha senki?

Figyelt kérdés
Egy kis egyetemre járok, ahol az egyetemre járók nagy része a közeli kollégiumban lakik hétközben. Nagyrészük ismeri egymást, olyan a közösség mint egy nagy család, családias a hangulat. Jóba van mindenki mindenkivel. Kivétel én vagyok, én nem lehetek ennek a közösségnek a tagja. A segítségüket is hiába kérem bármiben is. Ha valami információra lennék kíváncsi, megkérdezek valakit, jön az hogy nem tudom nem tudom nem tudom. Ha tananyagban kéne segítség, abban se hajlandóak segíteni. De valaki múltkor még egy könyvet se volt hajlandó kölcsönadni fél órára, hogy lefényképezzem az oldalait és abból készüljek fel egy zh-ra. Szóval esélytelen tőlük segítséget kérnem bármiben is. Ez miért lehet, miért lehetnek ilyen ridegek és ellenségesek velem?
2019. okt. 20. 08:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Barátaim se nagyon vannak ebben a közösségben, nem vagyok jóba velük, de ez gondolom nem olyan fontos a kérdés szempontjából
2019. okt. 20. 08:16
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem szeretnélek bántani, nem is ismerlek, de így felszínes infók alapján kénytelek vagyok azt írni, hogy valami hiba lehet veled, vagy a kommunikációdban, amiért egy egész közösség nem tud befogadni. A megoldás kulcsa benned van.
2019. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Amíg te nem teszel semmit azért, hogy befogadjanak, ne várj meghívót, hogy sziveskedj a társaság tagja lenni!

Ha csak akkor keresed meg őket, amikor szükséged van rájuk, ne csodálkozz, ha segítségük elmarad.

2019. okt. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Azt írod:


"Barátaim se nagyon vannak ebben a közösségben, nem vagyok jóba velük,"


és


"de ez gondolom nem olyan fontos a kérdés szempontjából" Ez valóban nem "fontos", ez DÖNTŐ.


Tkp miért is kellene segíteniük neked? Mert ugyanazt a sulit látogatod? Ennyi erővel jófejségből elmehetnének a kolesz fűtőjének a kertjét is felásni. A fűtő is oda jár...


Mit tettél azért, hogy a csoport tagja légy? Amikor beláttad, hogy az nem elég, hogyan korrigáltad a viselkedésed velük szemben?

2019. okt. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem sem fontos, hogy barátok vagy sem.... Egy sokkal nagyobb szakon tanulok, a szakom legalább felét kb. nem is látom, nemhogy beszéljek velük vagy barátok legyünk. Ettől függetlenül bárki segít bárkinek, bármikor. Ha kiírom a csoportba, hogy szükségem lenne erre és erre a jegyzetre vagy feladatlapra, vagy nem értek valamit és ahhoz kérek segítséget, akkor tuti kapok is. Ugyanúgy megy ez fordítva, nagyon szívesen segítek bárkinek, függetlenül attól, hogy milyen a köztünk lévő kapcsolat. Nyilván az ember előbb fordul olyanhoz, akit már ismer vagy akivel jóban van, de ez nem mindig adott és ilyenkor egy tök idegen is ugyanúgy segít. Szerintem ez a normális, és nem az, hogy pl. érdekből segítünk vagy csak a barátokkal állunk szóba stb., stb., mert az egyetemnek azért nem egy ilyen korlátozott, kirekesztő közösségnek kellene lennie. Az egyik barátnőm szintén ilyen helyen tanul, mint amit a kérdező is felvázolt és utálja.... Annyira bunkók az emberek, hogy hihetetlen. Nagyon örülök neki, hogy én nem olyan helyen vagyok és szerintem egyszerűen szánalmas az a helyzet.
2019. okt. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

#5

Az gondolom elkerülte a figyelmedet, hogy a többi 100 jóban van egymással, közösséget alkotnak, csak a kérdező (meg talán az említett barátnőd) lógnak ki a sorból?

Akkor biztos, hogy a közösség a bunkó?


(... és ha igen(?) akkor miért gond, ha nem tartozik közéjük?)

2019. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kerülte el a figyelmemet, hanem leírtam, hogy ez szerintem nem fontos a kérdés szempontjából, mert szerintem nem csak a puszipajtásnak, öribarinak, kolis szobatársnak, volt osztálytársnak lehet segíteni, hanem akárkinek. A kérdés elsősorban nem barátkozásról vagy ismerkedèsről szól, hanem arról, hogy miért ennyire elutasítóak és kirekesztőek. Kismillió oka lehet annak, hogy valaki nem kedvel valakit és nem csak az lehet a gond, hogy pl. bunkó vagy elviselhetetlen a természete, hanem az is könnyedén előfordulhat, hogy nincs is ott semmi probléma csak pl. nem szimpatikusak egymásnak, nem illik össze a személyiségük, nem kedvelik egymást, nincsen bennük semmi közös. Egyetemre felnőtt emberek járnak és nem csak az 5 méteres környezetedben tudsz barátkozni a suliban, ha anya reggel elvisz, majd délután hazavisz.... Az embernek egyetemen kívül is lehetnek kapcsolatai, egyáltalán nem kötelező összehaverkodni az egyetemi szaktársakkal, ha amúgy ez nem lenne őszinte. Nekem is vannak egyetemi barátaim, jó ismerőseim, viszont nagyon sokakkal hiába járunk egy órára és látjuk egymást minden nap, egyszerűen nem vagyunk jóban, mert nem kedveljük egymást és ez tök oké. Korábban jártam egy rövid ideig egy tanfolyamra is, ahol pedig senkivel sem voltam jóban, mert abban a közösségben egyáltalán nem találtam olyan embert, akivel szeretnék és ez is tök oké. Mindenkinek megvan a saját baráti társasága, akikkel jól érzi magát és nem kell erőltetni csak azért mert egy közösségbe tartoztok, viszont azt egy alapvető dolognak tartom, hogy attól még lehet köszönni, emberszámba venni a másikat és lehet segíteni is.
2019. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!