Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanulási tippeket mondanátok?

Tanulási tippeket mondanátok?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok. Nem nehéz szak de nagyon sokat kell olvasni és értelmezni.

Na most eléggé demotiváló, hogy rengeteget tanultam becsületesen és jelenleg egy nagyon gyenge ZH és egy bukásra állás áll mögöttem.

Másodéves vagyok, tavaly majdnem kitűnő lettem.

Mit csináljak hogy visszatérjen a tanulási 'képességem'?

Rengeteg az olvasni való.

Előre is köszönöm :)



2019. okt. 27. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1) Én mindig azt csinálom, hogy belépek előző, előző előtte, az előtti évfolyamcsoportokba, megnézek minden információt, letöltök mindent, amit tudok, megnézem a beszélgetéseket, és felkészítem magam arra, hogy az előző évek alapján mi lesz a zh-ban. Ezzel célspecifikusan segítesz magadnak, rengeteg tanár szinte semmit nem változtat a dolgozatokon. Persze én is midnig tanulok, mert az a biztos, csak így könnyebb.


2) Van az az agykontroll című magyar sorozat, 3x1 órás. Eleinte én is furcsálva kezdtem el, de teljesen földhöz ragadt, normális dolgokról beszél benne a férfi. Arról beszélt, hogy ha csak elolvasunk valamit, akkor annak kb 10%-ára emlékszünk csak. Ez az olvasás akkor működik jól, ha közben jegyzetelsz is egy vázlatot, így mindenképp átfut az agyadon, és legalább látod, hogy érted-e a lényeget belőle.

Sokat segít, ha bejársz előadásokra, így hallod is, látod is a leadott anyagot. Minél több érzékszervre hat, annál hatékonyabb a tanulás. Minél többet ismételsz, annál jobban marad meg. Ja és még egy érdekesség: a tanulás elején és végén figyelünk a legjobban, így érdemes kisebb szakaszokra felosztani a tanulást, és nem a vizsga napja előttre hagyni mindent.

Fontos az egészséges táplálkozás, a levegőztetés, étcsokoládé, ha kell, akkor gingko biloba vagy pharmaton vital, segítenek koncentrálni. Ja és a mozgás is fontos.

Személyes tapasztalat: szókártyák. Főleg, ha bemagolandó fogalmakról, képletekről van szó, amikben sokszor semmi logika nincs. Ilyenkor ami megy, azt félre tudom tenni, és ami nehezebb, azt többször átismételni, mindig más sorrendben. Így nem az van, hogy tudom, mi fog jönni, de csak ezért tudom (meg hogy ez volt a kap tetején...).

Ezt pedig a Minden nap németül! c. magazinban olvastam: tanulási tippként írták, hogy sokkal jobban emlékszik az ember, ha visszaidézi a körülményeket, amikor tanult. Pl. ha a szobádban, az asztalodnál ülve, egy kávé mellett tanultál, akkor képzeld el ugyanezeket a dolgokat magad köré, és jobban eszedbe jut. (Kísérletük az volt, amikor egy fiatal bár nagyon sokszor elismételt egy verset, mégis amikor kiállt a nézők elé, elfelejtett minden szót. A kulcs ott volt, hogy mindig a kocsiban mondogatta, vezetés közben, szóval más volt a környezet.)


Remélem, segítettem :)

2019. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Youtube-n fent is van a tanulási trükkök 3 részes sorozata (Agykontroll, Domján László beszél rajta ha jól emlékszem), keress rá.

Vázlatot írj, emeld ki a lényeget utána jön a többi. Ha vizsgára kell tanulni, minden tételhez legyen 10-15 perc szöveg, mit mondanál el, ha kihúznád.

2019. okt. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Huu ezek nagyon jók!!! Köszi szépen :) ment a zöld kéz! :)
2019. okt. 27. 12:51
 4/4 anonim ***** válasza:
milyen szakon vagy?
2019. okt. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!