Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy vegyem rá anyukámat,...

Hogy vegyem rá anyukámat, hogy elmenjen a fogadóórára?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz fogadóóra az iskolában és anyukámnak be kéne mennie a matektanárhoz, mert év elején (szeptember-októberben) volt egy ügyem a suliban. Röviden arról volt szó, hogy a matekcsoportunkat kettéosztották és én egy nagyon rossz tanárhoz kerültem, aki nem csak rosszul tanított, de féltem is tőle, mert a korábbi években már tanított és megfenyegetett többször is. Én kérelmeztem az igazgatónál szeptember elején, hogy hadd kerüljek át ahhoz a tanárhoz, akinél az osztály másik fele van. Innentől nagy huzavona kezdődött, az igazgató elutasította, aztán feljebb került az ügy az iskolafenntartóhoz, végül az iskolai szociális munkással is kellett beszélnem, aki kapcsolatba lépett a másik csoport matektanárával, és végül az igazgatót is meggyőzte, hogy átkerülhessek.

A matektanár, akihez átkerültem nem mondta konkrétan, hogy beszélni szeretne az anyukámmal, de szerintem jó lenne, ha bemenne hozzá, megköszönni, hogy nála lehetek, illetve esetlegesen elnézést kérni az ezt megelőző huzavonáért.

Anyukám azonban szerintem nem akar bemenni, mert eleve nem állt mellettem ebben az ügyben, egy idő nem is követte már mi történik, szerinte el kellett volna viselnem a másik matektanárt és ott maradni, ahol eredetileg is voltam, csak hogy béke legyen.

Szerintetek mi legyen?



2019. nov. 2. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Köszönd meg te és kérj bocsánatot te. Anyukádnak nagyon nincs köze az ügyhöz.
2019. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én ezt már megtettem.

De jobb lenne, ha anyukám bemenne, mert az osztályfőnök (és szerintem titkon a matektanár is) is furcsállta, hogy anyukám mennyire kimarad az iskolai dolgaimból.

2019. nov. 2. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha eddig se érdeklődött, akkor úgyis így könyvelték már el. Neki ciki, ne neked legyen.
2019. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
ugyanez volt a töritanároddal is múltkor...
2019. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%

Anyukádnak nem kötelessége bemmennie ilyen ügyekben, ami történt, téged érint, a lényeg az volt, hogy te állj ki magadért és te köszönd meg a segítséget. Már elmúltál 16 éves.


Én kb 1,5 éve kértem áthelyezést a melóhelyen, mégsem küldtem be anyukámat, hogy köszönje meg.


Hidd el, a tanáraid nem találják furcsának, hogy édesanyád nem áll melléd.

2019. nov. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!