Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ápolatlan vagyok?

Ápolatlan vagyok?

Figyelt kérdés

Egyetemi szobatársaim rendszeresen piszkálnak hogy igénytelen és ápolatlan vagyok, mivel nem este hanem reggel szoktam zuhanyozni (este nincs a koliban pici melegvíz se,reggel nincs hosszú sor, na meg nem verik az ajtót ha nem végzek 5 perc alatt a hajmosással) illetve rockerként hosszú hajam van ami szintén "ápolatlan" szerintük. Még jó hogy amíg ők felkelnek és mennek, nekem a fésülködéshez már több idő kell amit végig is néznek, szóval ennyit az igénytelenségről.

Viszont mindig szekálnak miatta és mindenkinek azt is terjesztik hogy milyen igénytelen vagyok.

Mit tehetnék?



2019. nov. 5. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alapon a hosszú hajú nők is igénytelenek. Amúgy nem.
2019. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Általában én is reggel fürdök, ha nem izzadok le vagy nem végzek fizikai munkát.
2019. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

“Még jó hogy amíg ők felkelnek és mennek, nekem a fésülködéshez már több idő kell amit végig is néznek, szóval ennyit az igénytelenségről.”

Ezt kifejtenéd? Nem világos nekem, hogy attól miért lesz valaki igénytelen, mert a (nyilván rövidebb) haját nem 5-10 percekig fésülgeti, mint te. Minek? Egy rövid hajjal nincs mit csinálni annyi ideig, ha nem lövi be meg ilyenek (aminek a hiánya sztem szintén nem igénytelen).

Egyébként szerintem is igénytelenség az egész napos utcai kosszal befeküdni a tiszta ágyadba. Pláne ha még meg is izzadtál. Legalább egy hónalj-altáj-láb cicamosdást tarthatnál esténként, az nem több 5 percnél, hideg vízben sem kell áztatnod magad.

2019. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Inkább a fürdési szokásaid zavarja őket. Viszont, ha nincs meleg víz, akkor érthető a dolog, gondolom egyrészt nem akarsz meghűlni miatta, illetve nem is annyira hatásos a szennyeződések eltávolításában. Az van a fejükben, hogy "koszosan fekszel le". Ebből adódóan ez kiterjedhet a szemükben teljes ápolatlanságra. Ha nem értik meg, hogy erre úgymond rákényszerülsz, akkor hagyd rájuk. Esetleg, ha könnyebben zsírosodik a hajad és amiatt szólnak meg, akkor száraz sampon segíthet. (De ilyen jó erős illatút vegyél, utána könyörögni fognak, hogy ne használd, jól van az úgy. :D )
2019. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sose zsíros a hajam annyira.

Nem mondtam hogy igénytelenebbek a rövid hajúak,csak hogy a hosszú hajjal több macera van szóval nem az igénytelenek frizurája. Sose csimbókos és tocsog a zsírban. A szakállam is ami zavarja őket ápolt, formára vágott.

2019. nov. 5. 09:38
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Amikor kolis voltam, volt egy hosszú hajú rocker pasim, aki fel szokott jönni a szobánkba. Általában olyankor, amikor a plázacica szobatársaim nem voltak ott. De néha előfordult hogy összefutott velük. Elkezdték kérdezgetni tőlem, hogy a srácnak nem büdös a bakancsban a lába, meg hogy a bőrcuccokba nem izzad bele? És nem akarták elhinni, hogy nem, meg milyen igénytelen ha egy pasi ilyen. Na aztán a rózsaszín pólós nyalt hajú selyemfiúcskák akikkel jártak azok aztán nagyon ízlésesek voltak... én sosem szóltam be miattuk, de úgy látszik kellett volna.

Kérdező, ha minden nap fürdesz és fésülködsz, akkor nem vagy igénytelen. Akiknek terjesztik, és elhiszik, azok meg olyanok is. Ugatnak a kutyák.

2019. nov. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Este nincs melegvíz? Akkor más hogy fürdik olyankor?

Ez nekem kicsit logikai bökkenő...

2019. nov. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
7 es te még nem voltál kollégista?
2019. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Vacogva :)
2019. nov. 5. 10:41
 10/15 anonim ***** válasza:

Mikor hosszú volt a hajam én is mindig kaptam az "ápolatlan" jelzőt olyan nőktől akik havonta ha egyszer megmosták sajátjukat sokat mondtam.


Akkor fájt. Azt hittem igazuk van. De visszanézve a képeket egyáltalán nem volt igazuk.

2019. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!