Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem szeretnek úgy az...

Miért nem szeretnek úgy az osztálytársak?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Már ez a 2. évem középiskolában. Próbáltam beilleszkedni az osztályba, de ők már azelőtt ismerték egymást, szinte mindenki, mielőtt összekerültünk gimibe (az egész osztály fiú). Én 2 barátommal kerültem ebbe az osztályba, akik visszahúzódóak, nem is érdekli őket az osztály, rajtam kívül kb. nem is tudnak senkivel kommunikálni, mert nincs témájuk, leblokkolnak stb.


Én próbáltam az újakkal barátkozni, beszélgetni, de egyáltalán nem érdekelte őket, ha kérdezek is csak 1-2 rövid szavas választ nyögnek ki, de azt is nagy nehezen. Nem voltam nagyon rámenős, kedves voltam, barátságos, de nem törődnek vele. Tök rossz érzés ha mondjuk bemondok egy poént, fogják miatta a fejüket, rossz reakciók lesznek belőle, azt mondják "hú de vicces", de ha valaki más mondja be ugyanazt a poént akkor röhögnek, meg nagyra vannak magukkal, pedig egyáltalán nem viccesebbek, nem jobb a kisugárzásuk.


Én annyira nem erőlködtem velük, nehogy még túl rámenősnek és emiatt gáznak tűnjek, szóval nem értem miért van ez. És ami érdekes a 2 barátomat, akik semmit nem csinálnak, csak egymással meg velem beszélgetnek, teljesen antiszociálisak sokkal többet szólítják meg, elhívják őket, engem meg teljesen kizárnak.


Régi osztályomba én voltam középpont, mindenki szeretett és tök rossz érzés most ez így, elegem van. Miért van ez?



2019. nov. 19. 20:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezer oka lehet, de biztos vagyok benne, hogy nem te vagy a hibás. Kérlek, ne vedd magadra!


"Tök rossz érzés ha mondjuk bemondok egy poént, fogják miatta a fejüket, rossz reakciók lesznek belőle, azt mondják "hú de vicces", de ha valaki más mondja be ugyanazt a poént akkor röhögnek, meg nagyra vannak magukkal, pedig egyáltalán nem viccesebbek, nem jobb a kisugárzásuk."

Igen, tudom. Nekem a gázlángozás/gaslighting jutott róla az eszembe, amikor az emberrel elhitetek, hogy ő a rossz, ő a béna, ő az, akinek rossz a humorérzéke és nem lát reálisan dolgokat. Kérlek, ne dőlj be ennek!


Én arra tudok gondolni, hogy valaki elterjesztett valami rosszindulatú pletykát, amit persze mindenki hallott rajtad kívül.

2019. nov. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!