Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért baj az másnak, hogy...

Miért baj az másnak, hogy végigpuskázva végezném el az egyetemet?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok, eddig a 12 tantárgyamból 10-ből puskázva mentem át, a másik kettőből pedig éppcska meglett a kettes. A mostani 6 tantárgyból is ötből puskázva fogok átmenni, egyből bukni fogok, mert kiderült, hogy ez nem egy engedékeny tanár, de most nincs kedvem tanulni. Kis vidéki egyetem, informatikus szak. A diákok kilencven százaléka puskázik az egyetemen, a tanárok nagy része magasról tesz rá. Igazából mi nem tanulunk, hanem összebeszélünk a barátainkkal hogy melyik pdf-et kell letölteni a telefonunkra. Például most is van olyan tantárgyam, amiről azt sem tudom, hogy mit tanulunk, néha el is felejtem, hogy van ilyen tantárgyam. Be se járok, beirattatom magam, nincsen névsorolvasás. Többiek szólnak, hogy zh, bemegyek, kiírom a válaszokat szóról szóra és ennyi, majdnem max pont. Állami támogatottságon vagyok, tehát egy kanyit nem fizetek szerencsére. Nem azért nem tanulok, mert nem érdekel vagy nem szeretem, hanem azért, mert egy lusta dög vagyok és henyélek egész nap meg játszok inkább, mint hogy tanuljak. Vizsgák nincsenek nagyon az egyetemen, mert megajánlott jegyet adnak inkább a tanárok, nem szeretnek vizsgáztatni. Szóval majdnem mindenki ilyen itt, mint én. Ez miért zavarja másokat? Ez csak a én bajom, hogy hiába van egy informatikus diplomám, ha xarok rá a tanulásra. Majd én fogok orra bukni, hogy nem vesznek fel sehova, mert nem tudok programozni semmit sem, pedig már a 3. programozás tantárgyamon leszek túl. Miért kell emiatt szidni?

2019. nov. 28. 18:31
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
72%
Életképtelen hülyék. A munkahelyeden is puskázhatsz majd.
2019. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyen gyökerek minek járnak egyetemre? Semmi hasznod nem lesz belőle, lesz egy diplomád, már ha lesz, aztán mehetsz segédmunkásnak. 😀
2019. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
36%
De hát oda intelligens emberek járnak! azonnal iratkozz ki onnan mert tönkreteszed az egyetemisták hírnevét miszerint ők intelligensek!
2019. nov. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
25%
Ne "dicsekedj" masoknak ezzel,es akkor mindjart kevesebb tamadas er. Az nem baj,h ilyen vagy,ha kitalalod tulajdonkeppen mi is akarsz makd lenni az eletedbe,mit akarsz kezdeni,mibol fogsz kenyeret venni es fennt tartani magad. Ha csak arufeltoltesbol az is oke...semmilyen munka nem lenézendo. De legalabb fogsz dolgozni. De ha ennyire jatek manias vgy,eziranyba indulj el szerintem. Forditsd a rajongasod munkává.
2019. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
69%
Majdnem mindenki olyan mint te, akkor nem sokan szólhatnak be. Mindenki úgy szarja el a jövőjét, ahogy akarja.
2019. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert a te dimplomád nulla tudással ugyanannyit fog érni, mint az övék, amikor ők tanulnak és komolyan veszik és ez igazságtalan, érthető, hogy zavarja őket. Mondjuk te meg minden munkahelyről ki fogsz bukni, míg nekik rendes karrierjük lesz, szóval ki fog egyenlítődni a dolog. Mindenesetre ne reklámozd, hogy ennyire szánalmas lusta szar vagy, senkinél nem leszel ettől menő.
2019. nov. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Életképtelen emiatt nem vagyok, és fel sem vesznek olyan munkahelyre, mert nem tudnám megugrani a tesztet, amit elémadnak.

Nem feltétlen fogok kikötni segédmunkásként. Azért lehet valami középkategóriát sikerül szereznem. És emiatt nem vagyok gyökér.

Nem szoktam dicsekedni vele, nem reklámozom. Vannak terveim és akár a játékokkal is összekapcsolhatnám, az az egy dolog, amit szeretek igazából az életben. De pl játékfejlesztő lennék csak ahhoz tanulni kéne de hát ugye a lustaság....

Tudom, hogy nem menő, de azért jó érzés nulla erőbefektetéssel sikereket elérni és majd akár lediplomázni.

2019. nov. 28. 18:48
 8/36 anonim ***** válasza:
76%
Csalásodért miért dicsérjenek téged, ha te is lenézed a csalókat?
2019. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
86%

Tökéletesen egyet értek a #6-os válaszolóval.


Puskázással eredményt elérni nem siker, rohadt nagy tévedésben vagy. Az a visszatetsző ebben, hogy büszke is vagy erre, hiszen “jó érzés”, erre vered magad, miközben mások megdolgoznak az eredményeikért. Arról nem is beszélve, hogy igenis bosszantó, amikor egy ilyen semmirekellő, láblógató pocs foglal egy állami helyet, ezzel elvéve a lehetőséget valaki olyantól, aki meg is érdemelné..

2019. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
93%

Engem speciel nem zavar.

Az informatika pont egy tudásorientált szakma, minden állásinterjún szakmai tesztek, gyakorlófeladatok és szakmai beszélgetés van, úgyhogy a diplomáddal önmagában semmit nem érsz, ha nincs mögötte valódi tudás. Szóval nem zavar, mert konkurencia nem leszel.

Esetleg amnyiban zavarhat, hogy feleslegesen költ az állam az oktatásodra, dehát úgyis annyi hülyeségre költ, hogy ez már nem oszt, nem szoroz.

2019. nov. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!