Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Verbális bántalmazásra,...

Verbális bántalmazásra, kibeszélésre mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy ember a suliban, aki teljesen ők nélkül nem kedvel. Én mindenkivel ugyanolyan módon bánok, míg okot nem ad pozitív vagy negatív irányú változásra. Szóval így alapból kicsit magamnak való vagyok, de, ha rám jön, szeretek beszélgetni, kb bárkivel, és, ha mások jönnek oda hozzám, eldumálgatok velük. Nem vagyok irigy, sem nagyképű (nem gondolom magam okosnak, se szépnek).

Igazából arra tudok gondolni, hogy bosszantja a hangom/túl kedves vagyok mindenkivel, és ez a szemében nem szimpatikus tulajdonság, esetleg meleg lehet, és ugyanabba a srácba vagyunk szerelmesek.

Viszont elegem van...

Tavaly óta folyton kibeszél, és nem marad előtte titok semmi. A haverját (aki a legjobb barátom(volt?)), mindig kivallatja rólam, és minden hülyeséget megbeszélnek, a Messenger üzeneteinktől kezdve, a 10 mp-e történt beszélgetésünkig.

Ha valami megszólalásomon mások nevetnek, ő mindig tesz valami rosszmájú megjegyzést, ami hirtelen letöri a 2 mp-e megnövekedett önbizalmam.

Számomra tök érthetetlen, miért teszi ezt, hisz én nem beszéltem ki, kívántam neki rosszat soha, úgy, hogy ő vagy bármelyik haverja hallhatta volna. Nem értem, mi olyan érdekes abban, hogy van egy lány, aki nem túl szép, nem túl okos, van 3-4 barátja, és tetszik neki egy srác.😒

Kinek kéne szólnom erről? A legjobb barátomnak, vagy neki? Ha tanárnak szólok, abból csak botrány/közröhej lenne, szóval ettől légyszi kíméljetek 🙏🏼


2019. nov. 29. 18:06
 1/4 A kérdező kommentje:
*hiba van a leírásban: az egyik barátomnak beszéltem róla, hogy nem kedvelem, de sose mondtam neki, hogy miért. Illetve, mikor kidumált valaki mást, mondtam, hogy szerintem ez bunkóság volt.
2019. nov. 29. 18:10
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne beszélj se vele, se a gyökér barátoddal aki kiteregeti a dolgaidat. Már ha lehet az ilyet barátnak nevezni...
2019. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem ő a gyökér... Tényleg segít, és mellettem van, ha baj van, és nagyon jó tanácsokat tud adni. A másik csávó viszont addig-addig (akár perceken át) is bosszantja, míg ki nem fakad belőle a szó.
2019. nov. 29. 23:47
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ha tanárnak szólok, abból csak botrány/közröhej lenne"

Most is tanárnak (is) szólsz, hiszen itt is vannak tanárok. Csakhogy mi nem ismerünk titeket, így nem is tudunk elég jó tanácsot adni. Négyszemközt beszélj az ofővel vagy más tanárral, kérd meg, hogy ne árulja el senkinek, hogy őt kérdezted, de tőle kérj tanácsot.

2019. nov. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!