Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elmenjek iskolapszichológushoz...

Elmenjek iskolapszichológushoz? Tudna rajtam segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért teszem fel ezt a kérdést, mert segítségre van szükségem és sajnos a barátaim vagy a családom segítsége ide sajnos nem elég. Nem is az a jó kifejezés, hogy nem lenne elég, inkább csak nem szívesen vitatnám meg velük ezeket a dolgokat.


Az utóbbi hetekben pszichológusokat néztem a közelemben, de mivel még csak nem rég töltöttem be a 18-at és nincs felesleges 10 000 forintom arra, hogy titokban elmenjek oda, így csak az iskolapszichológus maradt.



Szerintetek mennyire jó ötlet elmenni hozzá és olyan dolgokkal kapcsolatban beszélni vele, mint például az öngyilkosság gondolata.


Tudom, hogy titoktartást kell vállalnia, de vajon mennyi az esélye annak, hogy a tanáraim esetleg az osztálytársaim megtudják? Illetve értesítheti-e a szüleimet?


Van-e itt valakinek bármilyen tapasztalata? Ha van, kérlek írd le!


Köszönöm a segítséget!



2019. nov. 30. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Veszíteni valód nincsen.

Titok tartási kötelezettsége van, senkinek nem fog a problémádról pletykálni.

2019. nov. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Mivel felnőtt vagy, a pszichológusnak tilos pletykálnia arról, amivel veled beszélt. Nagyon jó, hogy elérhető az iskolapszichológus nálatok, használd ki a lehetőséget. Csak jobb lehet tőle (hosszú távon).
2019. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem meg ugyan hivatalosan persze, köti a titoktartás, mégsem bíznék meg benne, mint ahogy pl. üzemorvosban sem. Az iskola iszonyú pletykás közeg tud lenni, és hidd el, minden kiderül mindig:(
2019. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
93%
Szerintem mindenképp menj el az iskolapszichológushoz, én már voltam párszor nála komoly dolgokkal kapcsolatban, és sokat segített
2019. nov. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
De legalabb felismered a probelmat, es szeretnel is tenni ellene, ez egy jo kezdes. Azert szerintem benne van, hogy elobb utobb a szuleidhez is el fog jutni a hir...szerintem tul nagy teher es felelosseg lenne a suli pszichologuson ha nem oszthatna meg ezt a szuleiddel. De szerintem te is jobban jarsz ha nyiltan besselsz errol a szuleiddel.
2019. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen
2019. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Son4of7God ***** válasza:
100%

Szia.

Ha szeretnél valakivel beszélni ilyen témákról, vagy bármiről, ingyen, én szivesen meghallgatlak és ha tudok segitek. Bár nem vagyok még pszichológus, annak tanulok :) És mivel nem ismerlek igy mondhatsz bármit, nem adom tovább senkinek.

Ha pedig nem bizol egy idegenben, (ami teljesen érthető) akkor nyugodtan fordulj a LEGjobb barátodhoz és lassan közelítsd meg a témát. Gondolom azért nem akarsz a barátaidhoz fordulni ezzel mert tartasz attól hogy attól kezdve hogy erről beszélsz velük másként tekintenek rád és/vagy el is hagynak. Ismerős ez az érzés. De ha van egy igazi barátod/barátnőd akiben nagyon bízol, próbáld meg.

Remélem nem késtem el ezzel a keveset mondó válasszal :)

2019. dec. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!