Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Azt hallottam hogy megszűnik...

Azt hallottam hogy megszűnik jövőre az OKJ képzés Az mennyiben fogja érinteni az esti képzést? Jó lenne erre választ kapni!

Figyelt kérdés

2019. dec. 5. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szűnik meg, átalakul. Milyen az esti képzés egy munkarend
2019. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem szűnik meg, marad a neve, csak átalakul a törvény.


Nem tudom mennyiben befolyásolj az esti képzést.


Esti képzésen tanulsz?


Mert véleményem szerint a jövő évben tanfolyamot kezdőkre lesz érvényes akik előbb kezdtek el tanulni nem szoktak változtatni rajta, olvastam, hogy aki szeretne bizonyos képzéseken tanulni, érdemes minél előbb elkezdeni, mert csak jövő évtől változik.



De nem tudom.

2019. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyiben befolyásolja.


Csak javítva a mondatkám. Előző vagyok.

2019. dec. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez az okj-s tamfolyamokra vonatkozik. Hogy azok ne okj-s bizit adjanak. Mert az egyenértékű a középiskolaival hivatalosan, és ez így nem jó. A középiskolák továbbra is rendes okj-s bizit fognak adni, a tanfolyamok viszont nem. Ezt olvastam mikor utánna néztem. Aztán hogy igaz e vagy mi lesz belöle, az majd kiderül.
2019. dec. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tanfolyamokra
2019. dec. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ami képzésekben most benne vagy, azt még végig fogják tolni. Úgy tudom, hogy 2020 decembere után fognak megszűnni az okj-k, és helyettük már csak ilyen 2-3 éves képzések lesznek. Tehát nem lehet már majd pár hónapon belül átképezned magad egy új szakmára, ha hirtelen úgy döntesz, hogy mást szeretnél.
2019. dec. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*Meg még valahol ilyet olvastam, hogy tehát még jövőre hétvégi formában még mehet; ezt nem tudom, hogy hogyan vonatkozik/vonatkozik-e az estire is. De szal elvileg '20 decembere után nem indulhatnak már azok a képzések.
2019. dec. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az OKJ mint megnevezés szűnik meg. Szakmajegyzék lesz az új neve, de a lényeg ugyan az marad. Viszont összevonnak egy csomó eddig külön-külön OKJ számon futó képzést, emiatt jóval kevesebb szakma lesz a jövőben.

A másik változás, hogy ezután már csak hivatalos szakképző intézményekben (magyarul iskolákban) lehet szakmát tanulni, megszüntetik a himi-humi távoktatásos "doktori" képzéseket. Ez természetesen az estis tanulási módot nem befolyásolja.

Hogy adott intézményben adott szakmát lehet-e esti képzésen tanulni azt az intézmény dönti el.

A változások csak a jövő szeptembertől induló új beiskolázásokat érintik, a jelenleg futókat nem.

2019. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!