Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az igaz, hogy egyetemeken az...

Az igaz, hogy egyetemeken az első félévben direkt megszivatják az embert (pl.70%-tól 2-es ZH) hogy kirostázzák a népet? Késöbb meg lazább lesz?

Figyelt kérdés

2019. dec. 13. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Én csak arról tudok nyilatkozni, ahova jártam. Az első félév-év tényleg rostázós volt, de igazából utána se volt jobb. Volt olyan aki harmadévesen hagyta ott. Én meg 3 év alatt 2-őt tudtam teljesíteni, de így is voltak olyan tárgyak, amikkel nem tudtam zöld ágra vergődni.
2019. dec. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Tárgyak és tanár függő. Én nem tapasztaltam, hogy egy tanár későbbiekben kedvesebb lett volna, de ez nyilván egyén függő. Hullanak később is, talán azért kevesebben, mivel ha már valaki minél tovább eljut, akkor egyre nagyobb szándéka a befejezése is. Egyrészt, mert ha államin volt, akkor utólag fizethet is + feleslegesen járt (mondhatni). Másrészt pedig nem elhanyagolható az a tény is, hogy azok, akik teljesen csak funból jelentkeztek, elbulizták az egészet, nem tanultak, vagy netán nem nekik való ez az egész: azok már nincsenek ott.

Nekem volt később is 70%-os ZH, nem csak 1. félévben és irreálisan soknak tartottam, bukás pedig óriási számban volt. (ugyan az a tanár)

2019. dec. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Ez a 70%-tól 2-es hülye példa. Nyugodj meg, bármelyik tárgyból össze tudnak állítani olyan feladatsort, hogy arról koldulsz. Ha X db embert meg akarnak buktatni, akkor meg is fognak.
2019. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem cél a szórás, hanem eszköz. 2-es általában 40%-tól, ritkábban 50%-tól. Afölé nem lehet vinni. Általában az bukik ki, aki nem tanul, vagy rosszul tanul. Én villamosmérnökire járok, és tapasztalatból mondom, azok buktak ki, akik feladták, illetve akik belexartak. Esetleg nem tudták összeegyeztetni a sok tanulást az életükkel, és elmentek könnyebb szakra/egyetemre.
2019. dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
90%
Több szakra is jártam, az volt az általános, hogy 60% fölött van a kettes. A szórásról annyit hogy valóban sok nehéz tárgy van elsőéven, alapból nehéz lenne de ott van pluszban hogy az ember frissen kiesik a középsuliból egy tök más rendszerbe, meg kell szokni. És ne is beszéljünk az egymásra épülős 2-3-4 féléves tárgyakról, ha ott bukik valaki elsőben, az instant csúszás. Rostázódnak az emberek persze de később sem lesz könnyebb csak aki bent marad, az hozzászokik.
2019. dec. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Is-is, legalábbis nálunk (én nyelvszakos vagyok). Az első év során nagyon sokan otthagyták a szakot. Az első két félévben több vizsgánk volt az alapozó tárgyak miatt (6-7 db és mind 50-60%-tól kettes), és akkor azért ez sokaknak nehézséget okozott friss egyetemistaként, mert új volt a szituáció, nagy a mennyiség, változatos témákból kellett felkészülni stb., szóval ezt meg kell szokni. Plusz, ugye a második félév végén ott volt a nyelvi alapvizsga (itt leginkább talán ez a szűrő), amin nagyon sokan megbuktak és inkább feladták. Szóval a második évre megcsappant a létszám, majd akkor kezdődött inkább a lényeg (tehát tényleges szakmai ismeretek, nem “csak” alapozás és nyelvfejlesztés), ami megint egyfajta szűrő... legalábbis sokan akkor jönnek rá, hogy őket valójában nem is érdekli a szak, mert akkor ismerik fel, hogy miről szól valójában. Valamiért itt pár tanár szeret kötözködni, legalábbis nálunk ekkor kezdték el kritizálni a diákok nyelvtudását (addig meg egyáltalán nem), viszont a többség inkább segít és támogat, ha már addig eljutott egy diák. Ott már tényleg komolyabban is gondolják, el akarják végezni és talán könnyebb is (ugyanúgy vannak elvárások, ugyanúgy 50-60%-tól kettes stb., de pl. sokkal több gyakorlati óránk van, kevesebb vizsgánk van, konkrétabb és könnyebben értelmezhető tárgyak vannak).
2019. dec. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Orvosin nálunk az első két év a nagy rosta, főleg az anatómia-élettan-bikém hármas, amikből több gyakorlati vizsga, zh-k, kötelező szigorlat, előtte beugrók vannak. Ide sokszor a legjobb tanulók jönnek, akik közül sokan iskolaelsők, versenygyőztesek voltak, szorgalmasak, okosak, szóval amikor ilyen embereknek közli a dékán év elején, minden óra és ismeretség nélkül, hogy ,,jövőre ugyanitt, ugyanekkor találkozni fogunk a fél társasággal", akkor az egy kicsit árulkodik róla, hogy csak a rátára mennek, így ráfogva, hogy mekkora itt a ,,színvonal"...De úgy hallottam, a BME se jobb. Ilyen szakokon megérti az ember, hogy mekkora hatalmas a különbség az egyes és a kettes között, és hogy egy hajszál választja el a 2-est az 5-östől, mert itt szóbelin a 2-es a ,,mindent tudsz" kategória. Anaton egy hibád nem lehet; ha gondolkodni mersz és kilogikázni, hogy mi is volt annak az idegnek vagy érnek a neve a környezete vagy sorrendje alapján, és nem rögtön vágod rá a választ, már bukó. Írásbeliken is 60%-tól van 2-es.

De később, harmadévtől sokkal jobb. Nekünk a műtéttani intézet pl. bemutatkozott személyesen, és már kollegaként kezeltek minket.

Vegyészmérnök ismerősöm van, nálunk már az első szorgalmi hét előtt írni kellett egy szintfelmérőt kémiából és matematikából, akinek nem lesz meg a 70%, mennie kellett felzárkóztatóra, majd 1,5 hónap után újraírni a dolgozatot, ami ha így se sikerült, automatice évismétlés. Igen, megszűrik vele az embert, de ott nagyon is jogosan, mert sokaknak nemhogy emelt kémiája, de még közép kémia érettségije sincsen, és úgy mennek oda (a matek a kötelező a mérnöki miatt). Fogalmuk sincsen a legalapvetőbb dolgokról, az a szintfelmérő pedig egy közép kémiától is könnyebb, szóval akinek ez a szint nem megy 1,5 hónap rátanulás után sem (+alapvető kémiai ismeretek gimiből), az tényleg nem oda való. És ugyanez megvan a többi mérnöki szakon is.

Viszont az túlzás, hogy mindenhol könnyebb lesz, főleg, ha a tárgyak egymásra épülnek.

2019. dec. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem és karfüggő.

Írták már, de szerintem az első év a belerázódásról szól. Sokkal többféle tárgy, 45 perc helyett 90 vagy több percen át, részletesebben. Nem ehhez szokott a legtöbb ember, szóval nehéz lehet felvenni a ritmust. Plusz egyes tárgyakból van, hogy csak év végén van egy zh és aki ahhoz szokott előtte, hogy havonta írja a dogákat, az elmaradhat a tanulással, mert úgy gondolja, hogy még ráér.

Plusz sokkal nagyobb az anyag. És sokszor sajnos sokkal feleslegesebb is. Nálunk is voltak olyanok, amikről beszélgettem végzettekkel is, de senki sem használta soha a munkába. Amikor bekerültem gyakornoki és melóhelyekre, akkor sem.


És a direkt szívatás az, ami tényleg tanárfüggő. Nálunk van olyan, aki ténylegesen ki sem javítja a dolgozatot. Megnézi a nevet, az alapján teleszórja pipákkal, ha az illető szimpatikus, aztán ráír egy random pontszámot és egy jó jegyet. Aki nem szimpatikus, azét átbogarássza és mindenbe beleköt. Olyan tanár is van, aki ugyanannál a válasznál beleköt az egyik embernél, hogy túl sokat írt, a másiknál, hogy túl keveset, aztán más szó szerint ugyanazt írta, de az megfelel neki. A vizsgák is viccesek, amikor az egyik hallgató 5 perc alatt alig tud kinyögni valamit, aztán 2-3-4-est kap, majd az utánalévő 30 perces tökéletes felelés után megbukik, mert egy számadatot egy tizeddel elront.

Az a helyzet, hogy az egyetemeken rengeteg a frusztrált, kiskirálykodó tanár, akik tökéletesen alkalmatlanok a tanári pályára.

2019. dec. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Ez inkább tanár függő, illetve az első félévben az alapozó tárgyak okozhatnak nehézséget, mivel sok ember feleslegesnek érzi, mert nem közvetlenül kapcsolódik a szakhoz.

Egyébként nálunk van olyan oktató, aki minden félévben tart egy tárgyat és olyan szinten elvárja a 100 %-OS tudást, hogy alig van pár ember az évfolyamunkról, aki még egyszer sem bukott nála.

2019. dec. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!