Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársaim gúnyt űznek...

Az osztálytársaim gúnyt űznek abból, hogy apám katona. Hogyan lehet rájuk hatni?

Figyelt kérdés
Apám katona, havonta ha egyszer látom.. Osztálytársaim pedig azt hiszik ,hogy ha valaki katona, akkor egyenruhában bohóckodó valaki, aki rohan és lövöldözik. Amikor kérdezték év elején órán a tanárok, hogy kik vagyunk, a szüleink mivel foglalkoznak, akkor már egyből téma volt, meg se szólalhattam, más bekiabálták, hogy apuci katonaaaa :D xd lol. Látom is, hogy szünetben játsszák amgukat, hogy hú milyen jó elhet katonának lenni, kifigurázva tisztelegnek és lövöldöznke a kezükkel. Mondtam anyának, de nem érti miről van szó. Beszéltem pár gyerekkel, akik ilyenek, mondtam, hogy ez nem vicc, az életét kockáztatja, értem és értünk. De csak nevettek. Egy héttel ezelőtt, valaki előttem az orromba pofázott, hogy na mivan? kaptál már behívót?? Apád még nem hívott be a hadseregbe? Sarkonfordultam és hazamentem. Anya alintézte azzal, ohgy betelefonált az ofőnek, hogy lázas voltam, azért jöttem el. Senki nem segít. Ti tudnátok?
2019. dec. 14. 09:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Mond meg nekik, hogy mikor faterod hazajön, a társaival együtt szívesen elbeszélget velük bármilyen kérdéssel kapcsolatban. Elintézted már, mert látod rajtuk, nagyon érdeklődnek.
2019. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

Számodra az ilyeneknek miért számít a véleménye?


Tudom, hogy nehéz és fáj, de egy dolgot kérdés; miért érdemlik ők meg azt, hogy foglalkozol ezzel?


Engem sokat bántottak, de egy volt a lényeg; nem vágyakoztam azután, hogy jobb legyen a helyzet. Inkább kerestem valami pozitívat, ami kiegyensúlyozta az egészet, énekkaros lettem, ott lettek barátaim és egyszerűen lexartam mit művelnek az o.társaim.

2019. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
81%
Annyit kell mondani, hogy faterod úgy ki van képezve, hogy ha a falu elején ad egy pofont valakinek, még a falu vége is hanyattesik.
2019. dec. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű iskolásnak lenni, hogyha állandóan csesztetnek, én is átéltem, szóval azt tudom tanácsolni, hogy próbáld meg elengedni ezeket a dolgokat, egyik füleden be, másikon ki. Nem szabad magadra venni ezeket, mert nem jó, hogyha mások hülyesége miatt te érzed magadat szarul.


Idővel ha látják, hogy nem veszed magadra, nem foglalkozol velük, akkor talán abbahagyják. Idővel úgy is eljön majd az a pillanat, amikor már nem fogják viccesnek tartani.


De ha van rá lehetőség, akkor nagyon jó megoldás az is, amit #1-es írt. Szerintem az osztályfőnökkel simán megbeszélhetnétek, hogy az egyik osztályfőnöki órára bemenjen apukád és beszélne kicsit a szakmájáról, előtte úgy sem lenne akkora a szájuk és utána nem hiszem, hogy tovább piszkálnának ezzel.

2019. dec. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is beszólogattak általánosban (én 5-es lehettem, ők 7-sek, c típusúak), mindenkit terrorizáltak szinte. Egyszer megkérdezték, hogy mivel foglalkozik apám, mondtam, hogy tűzoltó. Mindketten elkezdtek röhögni, mint egy elmebeteg hiéna. Apám bement rá egy pár napra (miután mondtam otthon a dolgot), onnantól kezdve érdekes módon abbahagyták.
2019. dec. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Én foglalkozom velük, de hát nem csinálhatom ,hogy elegnedem a fülem mellett, mert akor meg én vagyok a hülye. olyan, mintha megkérdezné a tanár, hogy van-e leckém, és az egész osztály nézne, de én nem törődnék vele. Kb olyan ez a helyzet. tudom, ez nagyon kevés info, nem is várom el, hogy átérezzétek...
2019. dec. 14. 10:06
 7/25 A kérdező kommentje:
nem számít a véleményük, de mégis az övék határozza meg az iskolai létemet. Még terjesztik is ,hogy én is katona vagyok, (olyan bohóckodó). 16 évesen. Érted? 16 ÉVESEN! Mert apja biztos elintézte neki. " megy ő is a frontra" Olyan hatalmas marhaságokat tudnak összehordani. Milyen frontra komolyan? Most tényleg azt hiszik ,hogy a katona az olyan, hogy rohan és lövi az ellenséget, aztán ha lelövik újjáéled, és még fegyvert is választ?
2019. dec. 14. 10:09
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Miert lennel hulye attol, hogy nem foglalkozol a csesztetesukkel? Nem muszaj mindenre reagalnod, ha most meg nem is, de egy par ev mulva majd biztosan megerted, hogy mit probalok ezzel elmagyarazni :)
2019. dec. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
4-es. De. sajnos tovább is menne, és roszabb lenne. Azzal mégjbban felhívnám magamra a figyelmet. És még csesztetnének is, hogy mivan? hívtál erősítést? Már volt, hogy egy tanár jött oda hpzzám, hogy miért hazudok olyat a többieknek ,hogy én katona vagyok, és apát segítem a fronton.
2019. dec. 14. 10:11
 10/25 A kérdező kommentje:
8-as. értem mire gondolsz, visszagondolva alsó tagozatra, már röhögök az egészen, de itt mégis más a helyzet. Sajnos a gimiben az határozza meg az embert, hogy mit gondolnak róla. Ha tudnád miket hallok. "lájkolta az xy pisti képét, hát mától ki van közösítve. Épp a lányok beszélgettek erről. Mindenki azt hiszi megáról ,hogy ő az alfavezér, vagy az alfaszuka, és ő dönt ,ohgy ki a menő és ki nem. Agymosott csicskáik vannak, akiknek egyszerűen nem lehet ellentmondani, mert erőszakosak. És hát a pletyka. Abból, hogy apám katona, (szó se volt róla, hogy mit csinál, mi van, ha teherautóvezető pl?) már arra jutunk, hogy megyek neki segíteni a frontra, mert engem is behívnak.
2019. dec. 14. 10:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!