Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy menjek emelt biológia...

Hogy menjek emelt biológia érettségire, ha ilyen a tanár?

Figyelt kérdés

Úgy bánik velünk mint az óvodásokkal.

Olyan példákat mond, hogy jön a kukásautó és felveszi a szemetet, meg a teherautó hozza a rakományt. Így magyarázza el a folyamatokat a szervezetben, dolgozatban is így kérdezi és ilyen módszerrel a tudásom elég gyér marad.

Legutoljára a párosodást a megszokott méhecskés-virágos példával magyarázta.

Utolsó évemben vagyok és orvisira készülök.

Külön tanárhoz járok hetente 3szor, az így is nagyon drága. Mi tévő legyek?



2019. dec. 18. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
A tanárt nem választhatod meg. Tanulj, amennyire tudsz!
2019. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

Biologiából totál felesleges külön tanárhoz járni, de 3x egy héten meg azt abszolút.

Biológia az amit el kell olvasni és meg kell tanulni.

Ha a tanár elmagyarázta az ö szintjén ezt akkor te fogd magad vedd elö a könyvet és olvasd el amit a könyv ír. Majd gondolom van laptopod meg internetetd, használd arra, hogy a témába vágó információt ott is elolvasod. Ha valamit nem értesz akkor kérdezd meg a külön tanárt.

2019. dec. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Ne csináljunk már azért úgy, mintha 1980ban lennénk!

Könyvek, internet, YouTube videók, torrent, annyi és annyi lehetőség van információt szerezni és tanulni!

2019. dec. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Tatabányára jársz suliba? 😄😄
2019. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pécsre xd
2019. dec. 18. 11:59
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

"Könyvek, internet, YouTube videók, torrent, annyi és annyi lehetőség van információt szerezni és tanulni!"


+++


Én anno floppyn kaptam valami kezdetleges oktatóanyagot kémiához, ahhoz képest manapság tényleg minden eszköz adott a tanuláshoz. :D

2019. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Kövezzetek meg, de én semmi rosszat nem látok a "dedós" magyarázásban, amennyiben azt kellő pontossággal csinálja. Annyi, hogy attól még elvárható, hogy nevén nevezze a dolgokat.

A különtanár + kellő egyéni felkészülés bőven elég kell, hogy legyen a felvételihez. Ha ezek mellett sem sikerül, akkor lehet, hogy nem a tanárban van a hiba.

2019. dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Legalább neked magyaráznak. Én 10 éve érettségiztem emelt szinten, földrajzból. A tanárom az igazgatóhelyettes is volt egyben.Sosem volt rám, és a fakultációra ideje. A fakultáció annyiból állt többnyire, h kiadta a listát, azon a héten mit kölcsönözzek ki a könyvtárból, vagy odaadta a fénymásolatokat, könyveket, jegyzeteket. Ezeket vagy el kellett olvasnom, vagy megtanulnom. Semmi magyarázat nem volt. Mondjuk 83%-ra megírtam a vizsgán a tesztet.
2019. dec. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, és szerinted orvosin mi lesz? :-D A tárgyak jelentős részénél az anyag egy részét le sem adják, csak közlik, hogy ott a tankönyv olvasd el... Ha most nem tanulsz meg önállóan tanulni, úgy, hogy senki nem fogja a kezed, akkor nagy sz.rban leszel orvosin, írom ezt orvosként.
2019. dec. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Pedig hasznos az csak önmagában nem elég. Próbald ki, hogy úgy mész az órájára, hogy ELÖTTE elolvasod 1x az anyagot, hogy valami fogalmad legyen a dologról. Órán dedós szinten a szádbarágják, így megérted a dolgot. És otthon szépen megtanulod a könyvből a pontos folyamatot.
2019. dec. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!