Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ebben az újvilágban, ahol a...

Ebben az újvilágban, ahol a mostani tinédzserek a facebookon, instagramon, viva tv-n, okostelefonokon szocializálódtak, mennyire van még jelen a középiskolákban a diáktársak kiközösítése, bántalmazása?

Figyelt kérdés
2019. dec. 22. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Igaz nem vagyok már tini (22) de még amikor én is közép suliba jártam, nem volt semmilyen kiközösítés, se a mi osztályunk és tudtommal a többibe sem. Mindenki barátkozott mindenkivel akár másik osztályokból is. Ha valakit nem is kedvelt valaki akkor se közösítették ki. Mindnekinek meg volt a saját baráti köre. Soha senkit nem bántalmaztak az iskolában, legalábbis nekem nem tűnt fel vagy nem hallottam róla (művészeti iskola volt).


Ez inkább talán általános iskolás dolog szerintem.

2019. dec. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

első neked maximum volt egy kivételes közösséged.


ma egyébként kb. ugyanaz a felállás, csak sokkal egyszerűbb kezelni az ilyen problémákat.


korábban ha valakit kiközösítettek, akkor az el is lett könyvelve különcnek, nem nagyon tudtál semmit sem tenni ellene.


ma elég annyit tenned, hogy beállni a sorba a birkák közé(teljesen mind1, hogy mennyire lógsz ki valójában ebből a sorból), és máris be vagy fogadva.

az előző generációknál ez a viselkedés leginkább mégnagyobb kiközösítést jelentett.


ez meg a jóval felszínesebb kapcsolatoknak köszönhető. a kiközösítés ma már inkább csak egy ilyen apró hiszti, semmi komoly szándék nincs benne.

2019. dec. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Viva Tv-t én is néztem annak idején. :D

(Szexi vagy nem? Club Rotation, Táncreakció, Viva Chart Show)


29N

2019. dec. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én 2006-2010 között voltam gimis. Az én osztályomban sajnos voltak férgek, akik kikezdtek másokat, terrorban tartottak őket. Ez egy helyi társaság volt, akik már úgy jöttek a kilencedikbe, hogy már javában züllött, iszákos, bulizós életmódot folytattak, és a normálisakat is lehúzták a saját szintjükre.
2019. dec. 22. 13:49
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem pedig most sokkal rosszabb. Cyberbully és sima bántalmazás is jelen van. Ha bántanak, akkor otthon is és iskolán kívül is. Sokkal gyerekesebbek a gimisek. 18 évesen 8 évesként viselkednek. Ugyanúgy kiközösítenek ha kövér, alacsony, szőrös, szemüveges, stb vagy. Nem csak az osztályon vagy sulin belül marad, hanem szétkürtölnek az egész városban, országban. Ugyanúgy van iskolai verekedés, egymás szétpüfölése, tanárok oda sem néztek. Pedig nem valami putri iskolába jártam. Szóval ja, nagyon is jelen van és egyre rosszabb
2019. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is jelen van sajnos:(
2019. dec. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, de ezen könnyen lehet segíteni, ha elkezdessz ugyanúgy viselkedni, ahogyan ők. legszarabb, de mégis élő példa, amikor az "átlag" gyereknek is lesz egy iPhone-ja, szép lassan elkezdik bevenni maguk közé...csak egy tárgy miatt vagy egy tevékenység miatt...ennyire felszínesek és ahogy mondod, gyerekesek...:D


én is 2008-2011 között voltam középsulis. na a mi osztályunkban is akit kiközösítettek, piszkáltak, az nem tudott volna változtatni rajta semmiféle alkalmazkodással.

2019. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 vagyok, régebben kiközösítettek engem.


Mindenhol van egy valaki, akit kiközösítenek, mert egy közösséget az kovácsol össze a leginkább, ha van egy valaki, akit úgy együtt utál mindenki; pl ő már egy biztos téma lesz, amiről nyugodtan társaloghatsz azzal is, akivel nem lenne közös témád.


Azzal, hogy most már mindenki rá van cuppanva ezekre az insta meg társaira, még nem ért véget a kiközösítés, ugyanúgy megvan az a valaki, akit a háta mögött ezeken a felületeken közösen szapulhatnak.


A skatulyából neéz kimászni, ugyanis csak akkor megy, ha valakivel be tudnak helyettesíteni.


Nálunk ez anno úgy nézett ki, hogy egy fiút utált jó pár gyerek és, amikor 2 év után elment a fiú, átszálltak rám.

2019. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig volt, és mindig lesz is kiközösítés és bántalmazás az iskolákban. Ez nem korfüggő, munkahelyen is lehet találni idiótákat, bár felnőtteknél nem olyan nyílt formában megy a bántalmazás.
2019. dec. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sajnálatos, hogy ez még mindig egy létező jelenség. És az is, hogy a többiek nem tesznek ez ellen semmit, hanem inkább végignézik, ahogy napról napra sárba tiporja egy diáktársukat néhány szemétláda. Speciel az én osztályomban volt egy srác, aki olykor rászólt arra a szemétládára, aki engem csesztetett, olyankor le is állt egy időre. De ugyebár ez egy olyan dolog, hogy az ember nem akarja feltenni a méltóságát, hogy segítséget kérjen, nem fog szólni a szüleinek, mert fél, hogy utána azzal fogják cinkelni.


Egyébként e társaság úgymond vezetőtagja, aki a legnagyobb tekintéllyel bírt az osztályban, mellesleg egy csajozógép volt, 20 éves korában közúti balesetet okozott és a felelősségvállalástól és az előtte álló börtönbüntetéstől úgy eltűnt a híres keménysége, hogy azonnal felakasztotta magát, amit aztán ráhúztak az exére, hogy azért tette, mert a lány dobta őt.

2019. dec. 25. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!