Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért szeretik a tanárokat az...

Miért szeretik a tanárokat az osztálytársaim?

Figyelt kérdés
A tanárok állandó dirigálásai, utasítgatásai, felesleges szabályai (sokszor rákérdezek, hogy egyes szabályok miért vannak, de semmi választ nem kapok, bár látszik a tanáron, hogy gondolkodik rajta), stb. Még azt is hozzátenném, hogy a tanároknak csak az a megfelelő, ha minden úgy történik, ahogy azt ők az elméjükben elképzelik. Talán az osztálytársaim élvezik azt, hogy rajtuk uralkodnak? Vagy élvezik, hogy eszközök lehetnek valaki kezében? Persze nem úgy értem, hogy egyáltalán ne szeressék a tanárokat, bár ez azért eléggé furcsa, hogy ezt így ki is mondják/mutatják. Én a tanárokat maximum annyira szeretem, mint akármelyik felebarátomat. Én valahogy nem tudnék egy olyat felebarátnál jobban szeretni, akinek csak az a jó, amit ő talál ki. Mi az osztályban 16-17 évesek vagyunk.

2019. dec. 22. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Mert az emberek nagyobb része sajnos nem úgy lett nevelve mint te, gondolkodó, cselekvő állampolgárnak, hanem olyannak aki a tekintélyre néz fel a tehetség és a tudás helyett, a tiszteletet nem kiérdemelten adja meg hanem parancsra. Mert a szüleik is azt mondták nekik hogy “engem tisztelned kell mert az anyád vagyok”.
2019. dec. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Aki lepontozott inkább válaszoljon és érveljen. A félreértések elkerülése végett nem volt irónia a válaszomban, komolynak szántam
2019. dec. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy azért, mert ők tudják, hogy miért vannak a szabályok, ők felfogják, hogy a saját érdekükben, hogy a tanáraitok jót akarnak nektek, nem kiszúrásból hozzák a szabályokat, hanem segítségnek.

Mondj egy konkrét szabályt, aminek nem látod értelmét.

2019. dec. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Álláspontom szerint nem szeretik őket, csupán azt a látszatot próbálják kelteni annak érdekében, hogy a pedagógus ne tegyen nekik keresztbe mindenhol. Állításom saját tapasztattal alá tudom támasztani: A biológia tanárunk marha sok értelmetlen szabályt vezetett be a saját tanóráján, mindezek mellett elviselhetetlen viselkedést tanúsít velünk szembe. Ennek köszönhetően az osztály többsége provokálja magát és teljesen más személyiségtípust ad be előtte. Konkrétan neki akarnak megfelelni. És az valóban bevált módszer, pl én egyszer késtem 5 percet óráról, melyet kínkeservesen orvosoltam azzal, hogy úgy tettem előtte mintha érdekelne amit mondd és aktivizáltam magam. Óra végén pedig oda hívott magához és annyit mondott, hogy nagyon megdícsér és igaz, hogy késtem, de ezt most elnézi nekem az órán nyújtott teljesítményem miatt. (természetesen ettől bekerült a naplóba a késés)

Ez több tanárnál is így van nálunk.

2019. dec. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"igaz, hogy késtem, de ezt most elnézi nekem az órán nyújtott teljesítményem miatt. (természetesen ettől bekerült a naplóba a késés)"

:DDD

Vagyis nem nézte el. Ha elnézte volna, nem nyomott volna föl az ofőnél, aki a késéseket összesíti, és aki adja érte a fegyelmi fokozatokat...

2019. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát bolond, tudom😂

De annyira nem hat meg egyébként, de amúgy tényleg nem szívózik veled ha ilyen vagy nála😅

2019. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!