Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gimnáziumi tanárnak mennyire...

Gimnáziumi tanárnak mennyire ciki December 24-én Boldog Karácsonyt kívánni akár telefonon akár Facebook messenger-en, akár email-ben? Ti szoktatok ilyent csinálni - vagy tanárok, Veletek megtörtént már ez (ha igen, hogy kezeltétek)?

Figyelt kérdés

2019. dec. 23. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Elég ciki? Mégis minek kellenne ezt?? Felesleges hülyeség. A karácsony a családról szól.
2019. dec. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Sose tettem volna, de ő is csak egy ember, ha fontosnak érzed és olyan a kapcsolatotok akkor miért lenne ciki? Minden egészséges ember örül ha gondolnak rá..
2019. dec. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is elég fura, max. akkor kívánnék boldog karácsonyt egy tanárnak, ha tényleg olyan nagyon jóban lennénk. De még akkor se telefonon.
2019. dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Telefonon? Ezt hogy kell érteni, felhívod, benyögöd, hogy #boldogkarit, aztán bontod is a vonalat?
2019. dec. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Tanár vagyok, nekem szoktak diákok is és szülők is sms-ben vagy fb-n kellemes ünnepeket kívánni.

Én örülök az ilyen üzeneteknek, mindegyikre válaszolok tiszteletből. diákként nem jutott volna eszembe egy tanáromnak sem üzenetet küldeni ünnepek miatt, illetve most se küldök egy diáknak sem. Csak azoknak küldök, akiktől kapok.

2019. dec. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
88%
Tepersz a kettesért vagy nem? Ha nem, akkor hagyd a p.csába, és ne hízelegj.
2019. dec. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Cikinek nem ciki, de attól függ, ki hogy áll hozzá. Amikor nem volt még mindenkinél Internet, akkor volt, aki felhívta a tanítónénit, de ő mondjuk szilveszter este tette és azért az mégis más, mint egy üzenet, amivel nem zavarod meg a tanárt abban, amit csinál, akkor olvas el, amikor akar.

Én szoktam volt tanároknak meg docenseknek írni, szülinap, névnap, karácsony, új év. Persze nem az összesnek, hanem akikkel jóban voltam.


De gimnazistakén nem nagyon jöhetett volna nálam ez szóba, bár ott az is közrejátszott, hogy iwiw-ünk volt (meg myvipünk), ahol annyira nem alakult ki az a szintű kapcsolat, mint Facebook-on, volt egy adatlapod, amit, ha updateltél, senki sem tudta meg, hacsak nem a Te oldaladat bambulta és a közös üzenőfalat Iwiwen meg ritkán nézegették, mert általában számunkra lényegtelen infóval volt tele, főleg, ha volt egy ismerős, aki minden szart kiírt (Most rosszul vagyok, most lázam van, most zenét hallgatok, etc). A Facebook úgy 2009-2010 körül kezdett el nálunk terjedni, kb érettségire lett meg az, hogy a tanárok és az iskolatársak fenn voltak, lehetett nézni, hogy ki mit csinál, de mindenki a saját kis barti körének tette közzé a dolgait, nem nézték jó szemmel, hogy Te hozzászólsz annak a kiírásához, akivel egy büdös szót nem ebszéltél élőben, mert nem Neked szánta a posztját.


Ha most lennék gimnazista, már más lenne a helyzet, az emberek már másképp állnak a Facebook-hoz, több közösségi portálon is fenn vannak, én úgy látom több tanár követi a diákokat, hogy miket csinálnak, ez más viszonyt ad kettőjüknek, mint pl 2004-2011-es időszakban, szerintem egy karácsonyi jókívánság itt nem lenne eget rengető annak, aki fenn van a Facebook ismerős listán, azok a tanárok meg úgysem lesznek ott, akik karót nyeltek és félnek tőlük a diákok. xD

2020. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!