Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akiket bántottak/kiközösítette...

Akiket bántottak/kiközösítettek középiskolában, ti túl tudtatok lépni ezeken a sérelmeken vagy örök nyomot hagyott bennetek? Azért kérdezem mert engem 3 éven keresztül bántottak és még mindig fáj erre gondolni.

Figyelt kérdés
21/F
2019. dec. 28. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű. Szerintem valahol mindig megmaradnak ezek.

Engem is sokat bántottak, de szerencsére utána jó közösségekbe kerültem, most már próbálok nem foglalkozni vele.

Illetve most, hogy idősebb vagyok pár évvel már elküldeném őket a... Valahova. :D

Nagyon sajnálom, hogy téged is bántottak. Próbálj azzal foglalkozni, ami most van, és nem gondolni a régi dolgokra.

2019. dec. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy léptem túl. Mentális betegségeim lettek.
2019. dec. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Miss Endzsi ***** válasza:
65%
Túl léptem, sokkal jobb az életem azóta, nem jutnak már eszembe a régi dolgok, értelme sincs rágódni rajtuk, nevetséges. Szeretem magam, mindenkit.
2019. dec. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Én igen, teljesen - járok is az osztálytalálkozókra rendszeresen, sőt, azokkal is beszélek, akik akkor bántottak - igaz, nem őszinte érdeklődésből, hanem udvariasságból, de nem esik nehezmre (kivéve egy embert, aki végtelenül antipatikus.

De volt olyan osztálytársam, aki nem, ő nem is jön el soha.

2019. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom túl léptem rajta, de nyilván rossz emlék marad. Sikeres, rendezett felnőtt életem lett és igyekszem nem visszafelé tekintni. Bár pont nemrég jutott eszembe a gimi, mikor először hallgattam végig Deniz-Másként látom című számát. Tanulságos.
2019. dec. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Túlléptem. Viszont kerulom az embereket, es introvertalt vagyok...
2019. dec. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem voltak barátaim, de sokan bántottak is általánosban és középsuliban is.

Szerintem túltettem magam rajta. A személyiségemen biztos hagyott valami nyomot, de nem ezen pörgök éjjel-nappal. Az általános iskolai osztálytársaimmal nagy néha összejárunk, az egyik (akkor) legszemetebb csajjal most kifejezetten jól megértjük egymást.

A gimis osztálytársakról nem tudok, nem érdekelnek, de ha találkoznánk, szerintem képesek lennénk udvariasan elbeszélgetni.

Mondjuk én az azóta eltelt időben levontam sok tanulságot a történtekből, és igyekszem nem elkövetni újra a kamaszkori hibáimat.

34/N

2019. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Nagyban hozzájárult a Borderline személyiségzavaromhoz, hogy otthon is és suliban is mindig bántottak valamilyen módon. Egy éve pszichiátriára is bekerültem, mikor eldurrant az agyam, azóta traumafeldolgozó terápiára járok rendszeresen.
2019. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Engem is bántottak, talán annyi nyomot hagyott bennem, hogy nehezemre esik új emberek társaságában megnyílnom. Jelenleg barátom sincs, pedig szeretnék egy normálisat, de ebben a kisvárosban ahol élek mindenki ismer, mindenki látta, hogy mit tettek velem, én meg nem védtem meg magam, hanem inkább lesz*rtam őket és a pofájukba röhögtem. Nyilván mindenki különcnek állított be és senki se szeretne barátkozni emiatt velem. Ma gimnáziumba járok, kicsit másabb a helyzet, itt is van 2 bántalmazóm. Itt a talpamra álltam és őket meg is vertem egyszer, de tovább folytatják... Nem tudok velük mit csinálni. Ha verés sem segített akkor semmi nem fog. Úgy vészelem át, hogy ha hozzám szólnak nem válaszolok nekik, így általában békén hagynak. 18/f
2019. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is borderline személyiségzavaros vagyok, és hiszem, hogy nagy szerepet játszott a kialakulásában. Igaz, engem nem közép-, hanem általános iskolában piszkáltak egy teljes évig. 13 éves voltam akkor. Maga volt a pokol, ráadásul a szüleim is akkor váltak. Nem jut eszembe sokszor, mert nagyon régen történt, de ha rágondolok, összeszorul a gyomrom, és valami furcsa, keserű teher nehezedik a mellkasomra.
2019. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!