Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elmennétek-e így az osztálytal...

Elmennétek-e így az osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, most lesz az első, 5 éves osztálytalálkozónk (februárban, a szalagavatónk évfordulóján).


Nekem már kb. mindenkivel megszakadt a kaocsolatom onnan, mert gimi után elköltöztem 5 órányira és nem gyakran járok vissza.


Szívesen mennék az osztálytalálkozóra, mert amúgy jó osztály voltak, csak nagyon szégyellem magam azért, ahol most tart az életem.


Jó gimbáziumba jártunk, mindenki jó egyetemekre ment, a legtöbbjüknek stabil párkapcsolata, saját háza/lakása és jól fizető állása van, külföldre járnak nyaralni. (Facebookon posztolgatják.)


Ezzel szemben én 2 félév után ott kellett, hogy hagyjam az egyetemet, mert anyagi segítségem nem volt, dolgoznom kellett mellette és a kettő nem ment együtt, a munka miatt rosszabb lett az átlagom, ezért tanulmányi ösztöndíjat sem kaptam volna már. Szóval otthagytam az egyetemet.


Jelenleg takarítóként dolgozom havi nettó 130 ezerért, egy pici lyuk az albérletet, amin három idegen lakótárssal osztozom, semmi pluszra nem futja a fizetésemből. Párkapcsolatom nincs, igazából annyira egyedül vagyok, hogy még a szentestét is magányosan töltöttem.


Szóval látva az életszínvonalat, amin a volt osztálytársaim élnek, én nagyon szégyellem magam, hogy egy ekkora csőd lett belőlem.


Nagyon lejáratnám magam, ha odamennék az osztálytalálkozóra?


24/L


2019. dec. 30. 09:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem menj el. Nem kell hirdetned, hogy mi a helyzet veled. Ha rákérdeznek, mondhatsz pár dolgot. Ha zavarban vagy, másra is terelheted a témát egy kis idő után.
2019. dec. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem a te hibádból alakult így, ne szégyelld magad. Értem én, hogy bizonyítani akarsz nekik, de ha tényleg olyan jó osztály voltak, mint aminek te beállítod őket, akkor nem fogja őket érdekelni ez. Az fog számítani, hogy viszontláthatnak.
2019. dec. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell szégyellned magad. Írom ezt úgy, hogy a volt osztálytársaidhoz hasonlóan abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a szüleim támogatják a továbbtanulásom, nem kell önállóan eltartanom magam. Normális ember tudja, hogy ha nem lenne ilyen szerencsés, akkor ugyanabban a helyzetben lenne, mint te, emiatt abszolút nem néznék le senkit. Különben is attól, hogy jelenleg így alakult az életed még egyáltalán nem biztos, hogy örökre ez lesz, a jövőben te is elérhetsz ugyanolyan vagy még nagyobb sikereket, mint a többiek. Nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek alakul ugyanúgy az élete, a rossz anyagi helyzet nem szégyen, pláne akkor, ha nem azért van így, mert lopod a napot, hanem szorgalmasan dolgozol.
2019. dec. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
Természetesen menj el, ha teheted. Nem prezentációt kell magadról tartanod, hanem esélyed adódott arra, hogy olyan emberekkel tölts egy estét, akiknek szívesen voltál a társaságában egy időben. Így is alakulhat kellemetlenül a találkozásod egy-két emberrel, mert esélyes, hogy lesznek olyanok, akik abba az irányba változtak meg, ami az átlagnak kellemetlen, de ez benne van a pakliban, - folytatod az estét azokkal, akik nem annyira kellemetlen stílusúak. A kor előrehaladtával azonban egyre ritkábban találkozik az ember az ilyen jellegű ismeretségi körébe tartozó emberekkel, - mert lassan, de biztosan távoznak az emberek az árnyékvilágból, egyre kisebb az esély arra, hogy valakit is láthatsz még egyszer az életében. Ha nem húzós megoldani a találkozón való részvételt, javaslom, ne hagyd ki! Ráadásul ha meg tudod oldani, hogy kocsival jössz-mész - és nem fogyasztasz tudatmódosító szert, - akkor bármikor olajra tudsz lépne, - nem vagy kiszolgáltatva senki úri szeszélyének.
2019. dec. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Én nem mennék el. Hasonló osztálytársaim vannak, én mindig is szegényebb családi háttérrel rendelkeztem, ez már gimiben is látszott.

Semmi szükségem nem lenne rá, hogy akarva-akaratlanul még tapossanak rajtam, hogy ki milyen sikeres.


Más: vidéki vagy pesti vagy? Takarítóként is kereshetnél ennél jobban. Facén van egy olyan oldal, hogy szàrnyas fejvadász, nagytöbbségben pesti álláshirdetésekkel, sok takarító és egyéb komolyabb végzettség nélküli munkát is találhatsz ott (eladó és társai). Kb 2 hónapja keresgéltem munkát, még morogtam is sokat, mert takarítóknak is 1000-1200as órabéreket írnak, vagy havi fizetésben olyan magasakat, hogy majdnem jobban keresnek nálam. :D Szóval 150-160ezres fizut simán találsz, mivel tapasztalatod van, akár többet is. De érdemes akár napi szinten nézni, tényleg van esélyed másra is, ha nem akarsz a takarításnál maradni.


Szerintem becsülendő, hogy kitartottál így is, ne add fel!

2019. dec. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%

Nem. És megmondom, miért. Az első pár osztálytalálkozó másról sem szól, csak a dicsekvésekről: kinek milyen háza, nyaralója, férje, felesége, gyereke, diplomája, nyaralása stb. lett. Ennek legtöbbszor a világon semmi köze ahhoz, hogy milyen ember és milyenek a valós képességei. Ennek legtöbbször apuka és anyuak, vagy a keresztapu kapcsolataihoz és pénzeszsákjához van köze.


24 éves vagy és valamiért elcsúsztál. kemény. Az osztálytalálkozó helyett inkább egy pszichológust javaslok, aki az önbizamadat helre tudja kalapálni - ellentétben a valahai osztálytársakkal.


Azt javaslom, hogy akkor menj el az osztélytalálkozóra, amikor ez a beépített mosóprogram-fíling kifutott, úgy 20-25 évesre először: amikor megjelennek a valódi életutak és a szépre vixolt pofik mögött a valódi emberek, valódi problémákkal. Addigra te is egyenesbe jöhetsz. Vagy semmikor és zárd le az egészet.

2019. dec. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Menj el! Ne szégyelld elmondani a helyzeted, mert meglehet, hogy a társaid tudnak egy számodra megfelelőbb állást. Nem a hanyagságodból adódóan kerültél abba a helyzetbe, amiben éppen most vagy. MENJ EL!
2019. dec. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Ha ez segít, akkor pontosan ugyanannyit keresel mint én a fizikus mester diplomámmal.
2019. dec. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha ez a lényege az osztálytalálkozónak, hogy megy a magamutogatás, kinek milye van, akkor szerintem felesleges elmenned, főleg, ha úgy érzed, hogy a többiekhez képest előnytelen pozíciót foglalsz el ebben a versenyben. Szerintem ennek így semmi értelme, ha tudod, hogy nem fogod magad jól érezni, mert nem a viszontlátás öröméről szól, hanem egyfajta dicsevésnek, magamutogatásnak a helye ez.
2019. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Még annyit hozzáteszek, hogy nekem talán lenne mivel felvágni, de én sem szoktam elmenni osztálytalálkozóra, pont ezért, mert semmi kedvem ehhez, igazából én sem tartom velük már a kapcsolatot, mindenki éli a maga életét, és ezért teljesen felesleges ötévente összejönni, hogy rég nem látott embereknek mutogassuk, hogy milyen autónk, lakásunk, feleségünk/férjünk van. Ha ez erről szól, teljesen felesleges az időt pazarolni rá.
2019. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!