Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti hogy döntöttétek el mivel...

Ti hogy döntöttétek el mivel szeretnétek foglalkozni?

Figyelt kérdés
Sajnos semmi elképzelésem sincs :(
2020. jan. 14. 14:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sehogy. Iskolás koromban nem tudtam. Szakközépbe jártam, mire leérettségiztem, addigra tudtam, hogy nem ezzel akarok foglalkozni. De azért megcsináltam a plusz egy évet a szakmáért. Ártani nem ártott.

Utána elkezdtem dolgozni. Amit találtam. Akkor még mindig nem tudtam, hogy mit szeretnék. Semmi tapasztalatom nem volt, nem volt rálátásom a munka világára. Munka mellett jöttem rá, hogy mit szeretnék. Közben tovább is tanultam, levelezőn. De nem a végzettségeimhez kapcsolódó helyen dolgozom.

2020. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

megnéztem milyen lehetőségek vannak, kizártam ami biztos nem jöhet szóba (pl. nem lennék jó orvos, mert rosszul vagyok a vértől, sose szerettem a fizikát, szóval a mérnök is kiesett stb.)

nekem így könnyebb volt, azok alapján, hogy miket nem szeretek vagy miben nem vagyok jó, nagyon sok mindent kizártam

ezek után már sokkal könnyebb volt átnézni a maradékot, hogy mi az amiben látok potenciált, ami tetszene

felvin olvasgattam milyen szakok vannak meg anyukámmal is beszélgettünk pályaválasztás előtt erről (de természetesen nem csak olyan szakmák vannak, amihez egyetemet kell végezni)


az egyetem vége felé járok már és úgy tűnik jól döntöttem, mert tetszik és nagyon jól is megy

teljesen pontosan nem tudtam mit akarok amúgy, csak a szakot sikerült kiválasztani és most kezd el körvonalazódni, hogy mi is való nekem

2020. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Athlon77 válasza:

A mai világban rengeteg anyagot lehet találni a neten bármilyen szakmáról.

De gondold át, mi az ami érdekel. Mi az amiben kedvedet leled. Na és persze kiadja a bizonyítvány átlag is.

2020. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én Lovász akartam lenni terápiás lovász. Oda voltam érte...de sajnos a környéken nem volt olyan hely ahol lehetett volna és ahol el is tudtam volna helyezkedni ..na meg nem csinálhatja azt élete végéig az ember.

Így gimibe mentem, hogy majd eldöntöm. Hát nem sikerült :D ugyanott voltam . Emberekkel akartam mindenképpen foglalkozni . Gondolkodtam szépségápoláson, de a szociális szféra mellett döntöttem. Elvégeztem, de sohasem dolgoztam benne..nem is akartam mert lelkileg kicsinált. Gimi egyetem alatt is állandóan dolgoztam sok helyen, más-más munkakörökben. Így eldöntöttem hogy kereskedelem kizárva.

Közben elkezdtem egy esti sulit is második szakmának amit majd maszekba szeretnék csinálni és mellette beugrós voltam vendéglátásban. Azóta is ott vagyok, mert felvettek rendesebe és mellette szakmát tanulok. Szeretem a munkám, de nem ezt szeretném életem végéig csinálni.


Ne stresszelj rá. Ahogy az előző válaszolok is írták, zárd ki ami biztosan nem lennél. A munkaerőpiaci helyzetet is vedd figyelembe. Ha rosszul választasz semmi sem késő, bármikor válthatsz.

Ha szakmában gondolkozol az keresett most nagyon. Ha egyetemben akkor döntsd el reál vagy humán, idegen nyelv vagy műszaki. Mi erdekel jobban téged. Nagyon sok lehetőség van.

2020. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon nehéz dolog és szerintem a fiatalok 98%-a nem azt a szakmát válassza amit ténylegesen szeretne, ugyanis nem is tudja meg akkor híg, azt szeretné.


Nekem 20 éves koromra sikerült kitalálom, hogy nah akkor mi is akarok lenni.


Sajna változtattak az oktatáson, igy ha te szeretnél egy szimpla érettségit a szakmát mellé, az már nem fog menni egy könnyen.

A szakma végeztével +4 év lesz az érettségi és csak levelezoin lehet elvégezni, hogy a fiatal közben dolgozni járhasson.


Sokkal inkább megerosebb ha egy szakgimnaziumba mész és utánna meg meghetsz felső oktatásra ha gondolod.


Én régen azt gondoltam, hogy én egyetemhez és főiskolások olyan kevés vagyok, hogy soha az életben nem vennének fel oda.

Ezt a jegyeim is tükrözték és a szakkozep iskolám sem volt egy túl erős iskola.


Eléggé butuska és önbizalom hiányos voltam és elképzelni sem tudtam, hogy én bármi komolyabb dolgot is elérlyek, de mára már rájöttem, hogy ez közel sem így van.

El sem tudod képzelni, hogy az egyetemeken milyen arcok fordulnak meg és csináljak végig sikeresen. Elsőre azt mondanád, hogy egy kozepiskolát sem tudna elvégezni, de nem kell annyira okosnak lenni egy egyetem elvégzéséhez. Szerintem egy átlagos ember ha odateszi meglát, akkor simán megcsinálja.


Szóval!

Én a jelen oktatás miatt nem ajánlom a sima szakmunkast, inkább menj el egy szakgimnáziumba és utána eldontheted, hogy szeretnél e felsőoktatásban részt venni.

2020. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Volt pár dolog amit fontosnak tartottam.


1. Pénz

2. Presztízs. Azaz legyen olyan végzettség amit kihívás lerakni és emiatt büszke lehessek rá.

3. Ne legyen monoton. Legyen változatos és érdekes.


Azt hiszem ennyi elképzelésem volt az elején.


Ez jócskán leszűkítette a szakokat így összesen 4 választási lehetőségem volt. Amiből 2 érdekelt igazán, majd abból azt választottam amelyik közelebb állt hozzám.


Azt gondolva, hogy majd idővel megszeretem, mert igazán semmit sem tudtam akkor róla és végül így is lett.

2020. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
érdekel
2020. jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Édesanyám mondta meg nekem. Nem bántam meg.
2020. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Rosszul. :(

Az alapján választottam, hogy mi érdekel nagyon, viszont aztán kiderült, hogy a gyakorlatban nem megy, vagy legalábbis nem vagyok jó benne és így rossz csinálni. Persze próbálom magam fejleszteni, de nem hiszem, hogy valaha is "jó" lehetek ebben, maximum "nem rossz".

2020. jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
egyszer elmentem egy bicikli vázat meghegesztetni, alu volt. egy drága gányolt fos lett az egész, azt mondtam, hogy ezt én is jobban megcsináltam volna...nem hitték,meglepődtek,így épült fel a ma is virágzó királyságom.
2020. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!