Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha nincs érzékem...

Mit tegyek, ha nincs érzékem a matekhoz?

Figyelt kérdés

Nincs érzékem a matekhoz tavaly érettsègiztem és èppen csak meglett a kettes :/ ,viszont banknár szeretnék lenni.

Ilyen helyzetbe mit csináljak? Kezdjem újra az egészet az alapoktól?


2020. jan. 16. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:
62%

Nincs olyan, hogy nincs érzéked, valószínűleg valamelyik tanárod cseszte el vagy te maradtál le.

Kezd el újra, az alapoktól, menj tanárhoz, tanulj otthon, gyakorolj, ha nem értesz valamit kérdezz másokat.

2020. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 1. válaszolóval, hacsak nem diagnosztizáltak nálad diszkalkuliát és másban nem mutatkozik meg, hogy butább lennél az átlagnál, akkor kétlem, hogy annyira vészes lenne a helyzet. Nagyobb esély van arra, hogy nem megfelelő módszerrel tanították.

Én a némettel voltam egyébként így, általánosban elég szar volt a tanárom, ezért mindig épp, hogy megvolt a 2-es. 7.-ben is 2-esre lettem lezárva év végén és mindig is abban a tudatban éltem, hogy nincs nyelvérzékem, stb., amíg 8.-ban nem kaptunk egy másik tanárt, akinél egyből megértettem a nyelvtani dolgokat, amiket az előző tanárnál addig sose tudtam és év végén dicséretes 5-ös voltam. Onnantól kezdve középsuliban is végig szín 5-ös voltam németből, pedig ott is volt 3 különböző német tanárom. Még emelt németen is csak 5-öseim voltak. Végül elsőként lett meg az osztályból a középfokú nyelvvizsgám (németből), közvetlenül érettségi után.

Szóval szerintem simán lehetséges, hogy nem veled van a gond, hanem valamelyik egykori matek tanároddal.

2020. jan. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!