Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Minden általános iskolában...

Minden általános iskolában csak az a tanár, aki felsőben volt az osztályfőnökük ballagtatja a diákokat?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok és nem Magyarországon jártam általánosba - azóta, hogy haza jöttem, voltam pár általános iskolai ballagáson és észrevettem, hogy csak az a tanár ballag, a diákokkal, aki felsőben volt az osztályfőnökük, aki alsóban, az nem.


Ha a gyerekek itt az általános iskolától búcsúznak, akkor miért nem a két tanár ballag velük, aki alsóban is meg felsőben is az osztályfőnökük volt?


Vagy máshol két tanárral ballagnak a diákok?



2020. jan. 19. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is csak a felsős osztályfőnök ballagott.

Egyrészt három lenne akkor - legalábbis a mi iskolánkban külön volt 1-2. és 3-4. évre osztályfőnök, majd 5-8-ig volt egy. Ezen kívül pedig tanít vagy 30 tanár, mindenkit nem állíthatnak oda. Az ballagtat, aki felsőben volt osztályfőnök. Ott szoktak többen lenni, ahol valamiért felsőben is cserélődött (pl. a párhuzamos osztály osztályfőnöke 6.-ban elment szülni, de a ballagásra meghívták azért, mert nagyon szerették).


A tablón viszont mindenki rajta szokott lenni, az alsós tanárok is.

2020. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Az esetek igen túlnyomó hányadában minden tanárnak van egy osztálya, - ahol osztályfőnök. Ha abból indulok ki, hogy nem szerveznek minden osztálynak ugyanabban az iskolában külön ballagást, akkor nem nehéz kiszámolni, hogy fizikálisan nem tud minden tanár ott lenni az összes általa oktatott osztály ballagásán. Szerintem nem olyan bonyolult "képlet" ez.
2020. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. válaszoló!


Nagyon szépen köszönöm, adtam zöld kezet.


2. válaszoló!


Nem így értettem.


Nyilván nem vonul az ofő oldalán az összes tanár, aki valaha tanította a gyereket.


Arra gondoltam, hogy pl az egyik osztály ofője alsó tagozatban Margit néni, felsőben Gyula bácsi volt, akkor miért nem ballagnak úgy, hogy elől Margit néni és Gyula bácsi sétálnak.


De az első válaszolónak köszönhetően, már értem.

2020. jan. 19. 18:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi nagyon sokat köszönhetünk a gyerekem alsós osztályfőnökének, így elgondolkodtam már ezen én is.

Nálunk is csak az aktuális osztályfőnök ballag az osztállyal, ő búcsúzik a nyocadikosaitól. Én örülnék, ha majd az alsós osztályfőnök is ott lehetne... de nem lesz. Mert hogy neki a jelenlegi osztálya mellett van ilyenkor a helye, akik nézőként részt vesznek a ballagási (évzáró) ünnepségen.

De persze ez nem zárja ki azt, hogy utána mi ne búcsúznánk el tőle megfelelő módon, külön is.

2020. jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!