Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jó-e ha egy középiskola...

Jó-e ha egy középiskola szabályozza a diákok megjelenését?

Figyelt kérdés

Ez egy általános kérdés, nem konkrét esetre irányul. Illeve nem a szabályozás jogszerűsége a kérdés.


Jó-e ha az iskola tiltja a testékszerek viselését, sminket, rövid vagy kivágott ruhákat, műkörmöt, festett hajat, vagy bármit?

Tudtok egyéb példákat? Mi a véleményetek erről? Mik az érvek ellene és mellette?


2020. jan. 19. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Régen az egyenruhák azért voltak jók mert akkor legalább a ruháik miatt nem cikizték és nézték ki egymást a gyerekek. A nagyon kirívó megjelenés céltáblává teszi az ember gyerekét. Ha valaki elég erős személyiség azt persze ez nem töri meg, de mérlegelni kell. A másik hogy vannak egészségre is káros trendek. Lehet valakire tojnak otthon és megengedik neki, benn a suliban meg majd utánozni akarja mindenki és így hat másokra is károsan. Én észérvek mentén és reális keretek között támogatom a korlátozásokat.
2020. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem jó.

Az egyenruhával az a baj, hogy ugyanaz a fazon

1. nem mindenkinek kényelmes

2. van, akinek jól áll, van, akinek nem.

Az olyan általános szabályozásnak meg, hogy pl. ne festhesse be a haját, nincs sok értelme. A kamaszok nagy része úgyis csak a maga kárán tanul. Meg aztán, ha ebben éli ki a lázadását, az még mindig a kisebbik rossz.

2020. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

olyan suliba jártam ,ahol kb. azt csinál mindenki a külsejével, amit akar, tehát voltak szines hajak, raszták, műkörmök, tetoválások, smink, mindenféle stílus, de senki értékes idejét (se a tanárét, se a diákét) nem fecsérelték el azzal, hogy szaladgálnak a kirívó elemek után, és próbálják visszatoloncolni a sorba. helyette a diákok tanulnak, a tanárok tanítanak, a büfésnéni szendvicset árul, a takarító takarít, és nincsenek fennakadások, meg többórás szájtépések jelentéktelen dolgokról.

nem tudom mivel jobb egy olyan hely, ahol az óra első tízperce menetrendszerűen valami totál banális kinézeti problémával telik, ahol a kölyköket bszogatják, a tanárok se a munkájukra figyelnek, mert mindenki a másik kinézete után lohol.

2020. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Igazából mindenkinek van erre a kérdésre egy belső válasza, amit ha megvizsgálunk, bármelyik szemszögből jogosnak lehet tekinteni. A lényegi értelme az volt ennek anno, hogy nem tűntek ki a családok közötti anyagi különbségek - és ezzel egy olyan alap volt biztosítva, amely minimalizálta a támadási felületeket. Valamilyen szinten a majomkodásnak is elejét vette ez a megközelítés. Nem fejlődött ki olyan erővel és annyira hamar az egyéniség irigy része, mint ahogyan az manapság is megfigyelhető.
2020. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
attól még, hogy ugyanazt az egyenruhát hordja egy csapat fiatal, még látszódni fognak a gazdsági különbségek... a cipő, a táska, a tolltartó, a telefon, a szemüveg, mind-mind jelei az egyén hovatartozásának. ja, meg van angol barátnőm, ugye, az egyenruha őshazája, és az egyforma(nak tűnő) egyenblúzokból, megadott típusú egyenfehér zoknikból, és ugyanolyan kivitelű csatos cipőkből simán megmondják, mennyi pénze van a családnak...
2020. jan. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az iskolában, ahol tanultam (külföld) egyenruha volt.


Az előnye az volt, hogy reggel nem kellett sokat gondolkodni azon, hogy mit veszünk fel ;)


Meg talán az, hogy nem volt az, ami magyar sulikban előfordul, hogy ez nem öltözik csinosan, az túl kihívóan öltözik stb.


Ott a fülbevaló volt megengedett meg a szolídabb nyaklánc, karkötők.


A többi nem.


Az előnye ugyanaz - nincs az érzés, hogy Te kislányosabb vagy, mert a többieknek piercing-jük van vagy lila hajuk.


Én nem láttam ez utóbbinak hátrányát.


Az egyenruhának viszont többet. Kényelmetlen volt, nehéz volt otthon vasalnia Édesanyámnak, viszkettem benne, beleizzadtam.

2020. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Szolidabb megjelenés szabályzás jó lenne


Pl ha már szoknya vegyen alá rövidnacit, ami nem látszik - vannak is ilyen szoknyák forgalomban, ahol egybe gyártják le.

Nagyon kivágottakat letépném s mondanám:

Ennyi erőből gyere melltartóba...


Smink: csak szolidat engednék pl karikák eltűntetése, bőr mattosító.

(A kamaszkorban amúgy se tesz jót a bőrnek, eltömíti a pólusokat stb)


Mű haj, köröm , körömlakk:

Nem engedélyezném, áttetsző köröm erősítő lakkot csak.


Festett dolgok (haj, köröm, arc):

Előadást tartanék nekik s mutatni is saját és mások példáival felmutatva mekkora kárt csinálnak ezek a dolgok.

Tudok sokkoló dolgokat.


Testékszerek: amíg önmagára nem jelent veszélyt, nem gond. Ugyanúgy ékszer.


Tetoválàs:

Amúgy is +18 as a korhatár, de erre annyit tudok mondani: érdemes megvárni azt a kort, amíg kialakul az ember végleges izlése ezen téren is, ami kb 24-25 éves kor átlagban.


Ezt tudva én is sok tetoválásról lemondtam és jól is tettem. Sírnék ha azok mind a bőrömön lennének.

1 gerinc menti koreai idézet van nekem s szeretem.


Tizenéves koromban is szerettem a szolid elegáns megjelenést, huszonévesen pedig egyedibbre formáltam.

Sok saját kiegészítőm, ruhám van.


Hajam , körmeim mind saját.

Combközépig érő haj, 6-7mm es természetes egészséges körmök.


Sokszor kiderül az, hogy az emberek figyelik egymás kezét s annak ápoltságát is, mert mindig van valaki aki megdícséri.


A természetes ápoltságra kellene a népet irányítani.


Volt olyan kiscsaj a megrendelőim közt, aki ki volt nyalva, sminkelve, parfümözve, mű cuccozva...

De látszott kézfején, bőrén ápolatlan, csak elfedi a dolgokat a mű dolgokkal.

Az erős parfűm mellett érezni lehetett a dohos ruha szagát + cigit.

☹️

2020. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk anno a gimimben volt egy olyan szabály, hogy nem szabad térd fölötti nadrágot/szoknyát hordani, illetve nem viselhettünk olyan fölsőt, amiből kivolt a vállunk. Namármost, ez baromi hatástalan volt, mert 38 fokban úgy a tanárok 60%-a és a diákok 95%-a magasról lesz@rta, egész egyszerűen melegünk volt. Aki meg kifutónak akarta használni a sulit, az megtalálta a módját.


Egyenruhánk szintén volt, ünnepi alkalmakra hordtuk, de utáltuk, mert télen áteresztette a hideget, nyáron meg benntartotta a meleget.


Én alapvetően azt vallom, hogy az ember viselhesse azt munkába/suliba, amiben kényelmesen érzi magát, mert úgy sokkal jobban tud dolgozni. Jó, ne úgy nézzen ki, mint akit az útszélről szalasztottak, de egy rövidnadrágba vagy kivágottabb felsőbe ne haljunk bele.


A festett hajjal meg inkább kamaszkorában kísérletezzen az ember, mint később.

2020. jan. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az angol iskolákban mind a mai napig kötelező az egyenruha mindenkinek. És nagyon jól is teszik. A felnövekvő generációkba belenevelik ezzel is a disztingvált viselkedést, az elegáns megjelenést, a hagyománytiszteletet.

Ha rajtam múlna, én nem csak hogy az olyan züllött/szélsőséges/ringyós dolgokat tiltanám be a sulikban, hanem a fiúknak egyen inget-nyakkendőt, zakóval vagy pulóverrel, a lányoknak blúzt irnék elő, valami kardigánnal, ahogyan Nyugaton teszik. Nem halnának bele, viszont megtanulnának kultúráltan öltözködni, és abban a ruhában otthonosan mozogni. Nem lenne az a bárgyú tévhite a fiatalságnak, mint manapság, hogy a tisztességes ruha élhetetlen a hétköznapokban. Érdekes, a nyugati srácok még focizni is tudnak gond nélkül benne szünetekben, a magyar fiatalok meg még egy érettségi vizsgát sem birnak ki benne feszengés nélkül. Szánalmasak vagyunk ilyen téren.

2020. márc. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!