Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kommunikáljak hogy...

Hogyan kommunikáljak hogy elfogadják és ne vitatkozzanak velem? Hanem csak bologassanak

Figyelt kérdés

A suliban vannak valaszthato sportok amire nem kötelezö jarni de a suli van szerzödve ezekkel az edzökkel, talan érdekük füzödhet ahhoz hogy jàrjanak a diàkok, màrcsak a tanar miatt gondolom.


Mert en jàrtam amolyan harcmüvészeti sportra hogy jobb legyen az àlloképessègem (szamtalan mindent tanit önkontrollt is stb)

Es szoltam a tanàromnak meg edzönek is hogy nem jàrok tovàbb mert valami könnyebbet keresek mert egyik rajöttem hogy nem akarok olyan sportot amiben "egymas ellen"kell lenni es rossz idöpontban van suli utan rohanok es mindig ehgyomorral kinlodok es keresek inkabb fittnesst vagy kardiot, mast.


Az edzö el is fogadta, de vár vissza ha meggondolom.


De a tanàr neki àllt eröszakosan ràbeszélni nem fogadta ill megcàfolta szabàlyosan az indokaimat hogy biztos mert azzal van a bajom hogy ott önfegyelmet kell tanulni es küldött àtöltözni hogy de menjek be-most függetlenül attol hogy nem fogok jarni tehat elérem a cèlom es nem fogok jarni- a valodi problemam az, hogy a fenti pelda szerint, en GYAKORTA RENDSZERESEN kapom azt màsoktol hogy nem fogadjàk el amit mondok, akarok, felülirjàk vitatkoznak velem, szoban eröszakoskodnak.


Nem arrol van szo hogy nem tudnam magam megvedeni mert tartottam ahhoz magam amit mondtam, hanem hogyan kell az ilyen vitàknak elejét venni?? A fenti pelda szerint mégis hogyan kellett volna közölnöm hogy nem jàrok tovabb a harcmüveszetre hanem màsra fogok ugy hogy annyi reakciot vàltsak ki a masikbol - rendben oké- es nem többet.

Majd munkahelyeken is igy ràm fog szàllni mindenki?


2020. jan. 28. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
2020. jan. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy kérdés.

Mennyivel leszel jobb az erőszakoskodó tanárodnál, ha ugyanazt akarod, lenyomni az akaratodat más torkán?


Neked nem azt kell megtanulnod, hogy hogyan győzz meg másokat mindenáron. Ha más a meggyőződése úgyse fog menni.


Érvelj, mondd el újra neki, és ha köti az ebet a karóhoz, akkor rövidre zárod a vitát azzal, hogy részedről ez túl van tárgyalva, vita lezárva.

Aztán nem jársz edzésre. Nem rángathat oda erőszakkal, ha pedig mondja a magáét elengeded a füled mellett, nem bosszankodsz rajta, azt mondod, ezt már megbeszéltétek, dolgod van, mész, és hátat fordítasz neki, köszönsz, mész.


Mindezt lehet tisztelettel tenni, nem kell bunkónak lenni, és nem kell teljesítened az akaratát. És mivel tartod magadat az elhatározásodhoz, nem kell azt érezned, hogy elnyomnak. Neked sem kell elnyomnod másokat.

2020. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt, hog ymiylen hiba van a kommunikációdban sajnos nehéz megmondani, különösen hogy csak a te szemszögedből hallotuk. Simán lehet hogy a tanár csak egy fegyelmezetlen nyikhajnak tart akire ráférne a katonaság is, és ebből eredt hogy te mennyire nem hagyhatod ezt ott. Az emberek nem fognak csak bólogatni soha, sajnos önálló akaratuk van :D Szóval ilyen elvárásokat jobb már most elengedni.


Esetleg az jut eszembe, hogy te vállaltál valamit, tehát itt hog yjárni fogsz, és más esetekben is ha hasonló volt a szitu, hogy vállaltál, ígértél valamit, de félbehagyod az emberek nyilván megkérdezik, meg vitáznak hogy dehát ember...nem erről volt szó :D Nem lehet hogy ez a szitu?

2020. jan. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Dehogy. Az a kérdés nem is erröl szol.

En nem akarok senkit semmire ràvenni meggyözni nem kèrek semmit senkitöl ill nem erröl van szo hogy olyat kérek vkitöl amit nem akar megtenni a masik.

En azt szeretném csak hogy ha pl azt mondom plusz nyelvet fogok tanulni vagy nem jarok edzesre vagy vagy vagy ne akarjanak màr lebeszelni vagy eröszakosan terelni.

Multkor meg ilyen is volt hogy arrol akartak lebeszelni hogy plusz tanfolyamra jarjak suli mellett.nem kell az nem birnam meg hasonlokkal.


Miert provokal ki masokbol vitàt az ha en iranyitom az eletem? Mi a hiba a kommunikaciomban?

2020. jan. 28. 09:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Es tanar akar lebeszelni a tanulasrol. Az is olyan abszurd valahogy
2020. jan. 28. 09:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az életben nem feltétlenül kell mindenkit (vagy bárkit) meggyőzni igazadról. Elkönyvelheted magadban: "oké, ez az ő véleménye, elmondta amit akart, én pedig úgy gondolom, hogy..." - és mész tovább utadon.
2020. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Konfliktusok mindig lesznek, a fontos az, hogy hogyan kezeled. Erõszakoskodik, mert õ ilyen, nem kell foglalkozni vele különösebben, magabiztosnak kell lenni a döntéseidben. Ha neki nem tetszik, dolgozza fel :)
2020. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak azert nem tudom elengedni mert a tanar pontoz es szandekkal le is huzhatja a jegyeimet ha akarja meg tudja tenni.

Szamtalanszor elöfordulhat az az eletben hogy olyanok tesznek alàm akiktöl függök csak mert nem ugralok neki.


Amugy persze hogy el tudnam engedni a fülem mellett persze ha osztalytarsam eröszakoskodna meghagynàm a maga hitében. De felettem àllo generàlja a nezeteltéréseket.

2020. jan. 28. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!