Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fizessem be a pénzt vagy ne?

Fizessem be a pénzt vagy ne?

Figyelt kérdés
Új autósiskolába jöttem át költözés miatt. Az előző iskolámban háromszor buktam meg forgalmi vizsgán és nem volt kedvem újra megpróbálni ott a vizsgát + mindig visszautazgatni, mert messze van már. Nagyon nyögvenyelős volt az átjövés is, január 10 óta vártam a kartonomra, az oktató a kartonom meglétéig nem akart velem szóba állni nagyon, az iskola pedig addg nem akarta kiadni a kartonomat, amíg nem beszéltem vele időpontot. Végül beadta a suli a derekát, megcsinálták a kartonom. Viszont most azzal jön az oktató, hogy most azonnal fizessem be a vizsgadíjat, hogy március elejére kapjak időpontot, majd csak utána, február 20 körül kezdenénk el vezetni. Viszont se anyám, se a suli nem támogatja ezt, azt mondják, hogy még a várost sem ismerem, meg az autót sem, aztán október eleje óta nem vezettem semmit, vissza kéne rázódnom, és csak akkor jelentkezni vizsgára, amint minden jól megy. De az oktató szerint felesleges procedúra lenne előbb vezetni és utána vizsgadíjazni, mert 1 hónapot kell várni a vizsgára fixen. Sakk-matt helyzetben vagyok, nem tudok dönteni. Mi legyen?

2020. febr. 6. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit az oktató mond, nem volna hülyeség. Mivel ha megvan az időpont, előtte lévő hetet végig lehetne gyakorolni.

Ha most elkezded, akkor meg mire oda jutsz, hogy lesz vizsga időpontod levezetsz +20 órát. Ez persze nem gond, ha nem zavar, hogy sokba fog kerülni.

Na de ha 3x megbuktál, akkor kell is neked még a plusz óra. Csak az oktató a kartonodból és óraszámodból, gondolom arra jutott, hogy amúgy ez neked megy/ mennie kéne.

2020. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor holnap menjek be és fizessem be a vizsgát? Anyám a fejemet leordította, hogy be ne merjem fizetni a pénzt, mert megöl, hogy feleslegesen kiperkálom a 11 ezret. Előbb vezessek lehetőleg 6 órát(3 alkalom). És akkor utánna ha meglátta az oktató, hogyan vezetek, majd akkor kérjek vizsgaidőpontot, és akkor vizsga előtti hétre pedig veszünk még 4 órát (2 alkalom).
2020. febr. 6. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Most ezzel az a baj, hogy én nem tudom, hogy hogy vezetsz. :D

Te látod, hogy kell e még plusz óra, vagy elég lesz ez a 4-5 alkalom vizsga előtt.

2020. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát én sem tudom :D Mert egy jó ideje kimentem a gyakorlásból és ezért lenne jó előbb vezetni és majd utána viszgaidőpontot kérni.
2020. febr. 6. 16:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor egyértelmű, jobb ha előbb lát az oktató.

Ha elég rosszul megy, akkor rendesen be lehet osztani a vizsga között az órákat és nem lesz kiesés se.

Ha amúgy nem megy rosszul, akkor meg lesz egy kis kiesés, de vizsga előtti héten úgy is vezettetni fog.

2020. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!