Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan vegyem rá egy osztálytá...

Hogyan vegyem rá egy osztálytársamat, hogy fogadja el a tartozásomat?

Figyelt kérdés

10.es vagyok, és egy osztálytársam mindig kisegített, ha épp egy-két százas hiányzott. Most már kb 2-3 ezer Ft tartozásom van neki, amit minden nap megpróbálok visszafizetni, de elutasítja!!! Azt mondja, hogy hagyjad csaaak nem érdekes.


És tudom, hogy csóró gyerek, anyja takarító, apja raktáros. Fél füllel hallottam, hogy albérletben laknak (16 éves gyerekkel???????)



És nekem teljesen mindegy, hogy plusz minusz 3000Ft van-e nálam, jól magvagyunk és bármikor megadnám neki..


Ha kér még többet is. De nem, nem fogadja el. Ami nagyon ekdves tőle, de én szarul érzem magam, mert háát. szegények.


2020. febr. 10. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki valamit. Pl. Ha vesz vmit büfében, fizesd ki te.
2020. febr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de nem fogadja el. Próbáltam hidd el.
2020. febr. 10. 18:12
 3/14 anonim ***** válasza:
Mond meg neki hogy nem fogod békén hagyni amíg nem fogadja el tehát az ő érdeke is
2020. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld átgondolni a kapcsolatotokat, ismerkedj meg vele, ha már ilyen kedves! Utána ki tudod találni, hogy mivel viszonozd.
2020. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha a pénzt nem fogadja el, akkor vegyél neki valamit, esetleg egy cetli mellett csempészd be a táskájába. Vagy fizesd ki helyette a szendvicset a büfében, hozz neki ezt-azt, vagy viszonozd más módon, a lényeg, hogy érezze a kölcsönösséget.
2020. febr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Van valami amit szeretne? Könyv, ékszer, kedvenc csoki? Bármi?

Születésnapjára megveheted! Vagy év végén! Azt csak nem utasítja el. :)

2020. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Anyukájának ad oda a pénzt , vegyél neki egy bon bont mikor vmi iskolai rendezvény van és köszönd meg szépen és mond meg neki, hogy nagyszerű fia van!


Vagy ünnepekkor ha van osztályba ajandekozas akkor beszéld meg a tanárral hogy valahogy úgy intézze, hogy te az osztalytarsad nevet huzd es akkor vegyel neki vmit.


Vagy vegyél neki valami ajándékot és mikor nem figyel dobd bele taskajaba egy levéllel együtt, hogy tudja te adtad.

2020. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem nagyon vágom, hogy az albinak mi köze ahhoz, hogy hány éves a gyerek, vagy hogy valaki csóró :D Láttad az ingatlanárakat? Nem kell csórónak lenni, hogy ne tudj venni, de az albi is kegyetlen drága amúgy.

De kajak, mi a probléma az albérelttel? :D



Amúgy figy, lehet neki kicsit bántó, ez a csóró vagy fogadd már el a pénzt dolog, és kicsit ezzel a nagyvonalúsággla akar visszabizonyítani.

Szerintem nagyon jó, hogy törődsz a tartozással, de néha csak hálásan meg kell köszönni, vagy viszonozd valami olyannal, ami nem kerül pénzbe, segítséggel például.

2020. febr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-as. Hát csak kicsit furának találom, hogy úgy kell felnőnie egy gyereknek, hogy bérelik a házat, amit az otthonának tekint.


Mindketten nagyon rendesek vagyunk szerintem, mert ő bármikor ad, nem kéri vissza, én meg mindneképpen visszaadném neki és még többet is adnék...



Nem vagyunk úgy szoros barátságban, egyszer nem voltam náluk, ő sem nálunk, de azért jól elbeszélgetünk.

2020. febr. 10. 20:42
 10/14 anonim ***** válasza:

Hisz manapság rengetegen bérelik a lakásukat, és egyre többen fogják :D sajnos ez van, de pl amerikában szinte senkinek nincs sajátja, rugalmasságot ad.


Amúgy lehet érdemes akkor ezt szorosabbra is fűzni, ha úgy rézed jól megvagytok meg még ilyen rendes srácok is vagytok. és szerintem itt most annyi, hogy ne kérj máskor, és ami volt azt köszönd meg. Ha nem akarja, egy idő után sértés hogy visszaadnád.

2020. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!