Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kérjem meg a tanáromat...

Hogyan kérjem meg a tanáromat erre?

Figyelt kérdés
Angoltanárom magántanár is és szívesen járnék hozzá tanulni. De nem hirdeti magát sehol, meg ilyenek. Hogyan kérjem meg, hogy járhassak hozzá mint magántanárhoz?

2020. febr. 13. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jónapot, tanárnő! Érdeklődni szeretnék, hogy válallna-e velem különóráz. Ha igen és van ideje akkor kérek felhívna?
2020. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keresd meg szünetben és kérdezd meg, hogy elvállal-e.
2020. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Én úgy tudom, hogy tanár nem vàllalhat pénzért olyan diàkot akit az iskolàban is tanít. (Persze az màs ha nem értesz valamit és ingyen korrepetál óra utàn. De pénzt nem kérhet(ne).)
2020. febr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére, hogy a #3-at lepontoztátok, teljesen igaza van. Semmiképpen sem etikus pénzért magánórat adni olyan diáknak, akit az iskolaban is tanítok. Olyan benyomást kelt, mint ha azért nem tanítanám meg az anyagot órán, hogy jöjjenek pénzért magánórára. Vagy az is felmerülhetne, hogy aki jár a különórára, tisztességtelen előnyt szerez. Sok iskolában kimondottan figyelnek is erre a dologra.

Üdv, egy tanár

2020. febr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%

jaj, hármas, négyes cukik vagytok :) merre éltek, melyik alternatív valóságban?

nálunk a városi "elitgimiben" (ahova a jogászok meg orvosok átlagosan hlye kölykei járnak) csak az a gyerek kap ötöst nyelvből, aki az adott tanár fizetős különóráját látogatja, akit az én "alsóbbrendű" anyám (akinek se apja, se anyja nem volt se jogász, se orvos) tanít, az hiába teljesít sokkal jobban, négyesnél jobb nem lehet...

2020. febr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Az iskolai angoltanárod nem vállalhat el magánban is mert nem lenne etikus. Ha nem tanít téged az iskolában akkor a többiek által leírt módon megkérheted.
2020. febr. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Etikus vagy nem stb., én mindig így jártam külön órákra és csomó osztálytársam is. Tök egyszerűen azért, mert a saját tanáromat ismertem, felénk nem is volt túl nagy választék magántanárokban és ő nyilván tudta is, hogy mit tanulunk, jobban meg tudtam vele beszélni, hatékonyan tudott segíteni. Nem a magán órán tanította meg azt, amit órán nem tudott vagy nem akart...hanem szimplán segített abban, hogy el tudjam sajátítani az órai anyagot, megértsem vagy éppen tudott nekem adni plusz feladatokat, forrásokat stb., amik segítették a fejlődésem (szóval amire éppen szükségem volt). Szerintem nincsen ebben semmi, teljesen jól működött.

Én is csak szimplán megkérdezném egy óra után. Az én tanáraim sem hirdették magukat, de kb. kivétel nélkül vállalt mindegyikük tanulókat.

2020. febr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem etikus a dolog, és annak ellenére, hogy lehet, hogy tényleg létezik ilyen, hogy valakit a saját tanára korrepetál pénzért, egy normálisabb tanár nem vállalna el ilyet, mert ezzel támadható lesz, és ilyen helyzetbe senki nem hozza magát.


Esetleg annyit kérhetsz a tanárodtól, hogy korrepetáljon téged óra után, mert ez még beleférhet a dologba. Vagy igent mond erre vagy nemet. Ha mindenképpen pénzért akarsz órákat venni, akkor max. annyit tehet a tanárod, hogy egy ismerősét ajánlja, de annak kicsi az esélye, hogy belemegy ebbe.

2020. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!