Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem hálás nekem az osztály?

Miért nem hálás nekem az osztály?

Figyelt kérdés
Végzős lány vagyok, hamarosan végzek a gimnáziummal. Alapvetően nyitott, nagyszájú vagyok és könnyen barátkozom, mindig sok barátom volt. Viszont azt érzem, hogy az osztálytársaim közül sokan azt gondolják, hogy nagyra vagyok magammal, beképzeltnek tartanak és olyannak aki mindig a középpontba akar lenni és azt akarja, hogy mindig minden róla szóljon. Pedig ez nem igaz. A szemembe általában nem mondják meg de látom rajtuk és egy-két dolgot visszahallok arról amit mondanak rólam. Általában a lányok beszélnek ki ilyen módon a hátam mögött. Úgy érzem, hogy egyáltalán nem hálásak azért a sok munkáért amit a közösségért teszek. Tény, hogy központi személy vagyok az osztályomban és fontosnak tartom, hogy az ilyen dolgok jól sikerüljenek. A szalagavató szervezéséhez is nagyban hozzájárultam, nélkülem nem siketült volna ilyen jól. Egyszer-kétszer volt, hogy megemeltem a hangomat amikor két fiú osztálytársunk nem tudott viselkedni. Többnyire szeretem az osztálytársaimat, két lányt leszámítva akikkel kölcsönösen levegőnek nézzük egymást, ők folyton kibeszélnek a hátam mögött undorító módon és nem akarnak semmiben részt venni. Én csak azt akarom, hogy mindenkinek jó legyen és jó osztályközösség legyen de sokszor azt veszem észre, hogy néhány osztálytársam nem veszi komolyan az osztály ügyeit.

2020. febr. 14. 16:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
97%
Túlzásba viszed. Kevesen szeretik a buzgómócsingokat. (No offense, én is az vagyok.)
2020. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
97%
Hát nekem se szimpatikusak az ilyen emberek, az a tapasztalatom, hogy nem lehet normálisan velük beszélni anélkül, hogy le ne rohannának valamivel. A hálás részt nem kifejezetten értem, pontosan mit vársz el? A kibeszélés mindenkiről megy folyamatosan, ez szerintem természetes.
2020. febr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
91%
Meg tudom érteni az osztálytársaid, 20 mondatot se írtál, de már ebből is borzasztóan ellenszenves vagy.
2020. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
97%
Túl sok vagy, csak nem veszed észre. Kérd ki olyan véleményét, mit gondol rólad, aki őszinte és megmondja a frankót, nem pedig azt, amit hallani akarsz.
2020. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
92%

#2 vagyok megint.


Ja, meg nálunk is mindig ment a mártírkodás a buzgómócsingok részéről, hogy "mindig mi csinálunk mindent, bezzeg ti, ti sose semmit", mikor valójában ők nem hagytak másokat érvényesülni.

2020. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
97%
"Az legyen hálás, aki ad" - zen mondás. Érdemes elmerengeni rajta, akkor megadja magát. Zen.
2020. febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
97%

A hálát nem lehet kikényszeríteni.

Ennyi.

2020. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
97%

Ha megkértek volna, hogy tedd tökéletessé a közösséget, akkor esetleg elvárhatod, hogy hálásak legyenek.

De addig, honnan tudod, hogy nélküled nem ugyanez lett volna? Mindenki pótolható, nem akarom letörni a szarvaidat.

2020. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
97%

Nekik van erre szükségük?

Nélküled se állna meg az élet.

2020. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
92%
Egoból látom hiányt nem szenvedsz. Én azt veszem észre az irásodból, hogy tipikusan az a fajta lány lehetsz, aki azt hiszi az a jó csak amit ő csinál. Egyébként miért kéne minden egyes szémélynek hálásnak lennie a munkásságodért? Csak az akar folyton elismerést mástól, aki nem elégedett magával valamilyen módon. Mert ha ez az állítás nem lenne igaz,a kérdés meg sem született volna, ugyanis megelégedve lennél azzal a tudattal, hogy tudod, hogy jól csináltad, kész.
2020. febr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!