Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezek irreális félelmek szerint...

Ezek irreális félelmek szerintetek egy (egyetemi) kollégiumban?

Figyelt kérdés

-Rámnyitnak éjjel miközben alszok, bejönnek a szobámba illetéktelenek

-Ellopják a cuccaimat

-Minden szobában van egy hűtő amit az adott szoba lakói használnak, és amikor nem veszem észre, nem vagyok ott, a szobatársaim raknak valamit a kajámba. Nem azt mondom hogy mérget, de akármi mást, vagy akár beleköpnek, utólag ezt észre se lehet venni benne aztán megeszem még a végén


2020. febr. 16. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Ne tarts bontatlan ételt a hűtőben. Kefirt stb. amit kibontasz, fogyaszd is el.
2020. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az ajtó zárható, a kajára meg léteznek kulccsal zárható dobozok, ha parázol.
2020. febr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Voltam kolis és ismerek kolisokat. Gyakran nyitnak rád, kivéve ha előre jelzed, hogy be akarsz zárkózni. Pl ha a szobatársadhoz jön valaki át, simán lehet, hogy benyit vagy bemegy valaki valamiért. Attól is függ, hogy hol húzzátok meg a határt. Általában tisztelik a többiek, ha a szobatársaddal meg tudtok egyezni valamiben.

A cuccaimból soha nem loptak el semmit. Sem a piáimat, amik a hűtőben voltak bontatlanok, sem a mobilom, sem a gépem (pedig egy nagyon profi, drága laptop) sem a ruháimat. Erre meglepően vigyáz mindenki a másik "otthonában".

A koliba nem rossz emberek járnak. Egy közösség vagytok. Ha nem vagy egy aljadék szemétláda, aki megérdemli, hogy kicsesszenek vele, eszükbe sem jut ártani neked így vag, valamit a kajádba tenni. A koli egy nagy közösség, sok jó emberrel, akik (főleg egyetemen) tisztességesek egymással és rendesek.


Legalábbis pl a Schönherzről csak jókat tudok mondani. :)

2020. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Éjjelre mindig becsuktuk az ajtót kulccsal így nem tudott benyitni senki. A szobatársadban bíznod kell, más meg ha zárjátok az ajtót nem tud ellopni semmit. Meg amúgysem szokás. Miért akarna bárki is tenni valamit a kajádba???
2020. febr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első még velem is megtörtént, egyszer arra keltem, hogy egy idegen szólongat az ágyam mellett, hogy adjak neki cigit (be kell zárni az ajtót). Lopás is van néha sajnos. Kajába köpésről még nem hallottam, ahhoz nagyon utálnia kell valakinek. Előbb eszik meg inkább.
2020. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 October15 ***** válasza:

Ki és miért nyitna be éjszaka?

Én 1 fél évet voltam koliban, meg utána még majdenm 1 fél évet ott heccölt egy rakás cuccom pl az egyik gépem. Ha ~3-4 hónap alatt snekinek nem jutott eszébe hogy elcsórjon egym ajd 400k-s laptopot akkor vagy nagyon hülye vagy nem szokása lopni. :D

Ami a kaját illeti: Mégis mi célból?

2020. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ilyeneken aggódni. Évek óta vagyok kollégista, de soha nem történt még semmi ilyesmi. Kollégiumban is emberek élnek, mindenkinek az az érdeke, hogy normálisan együtt tudjatok élni, egyetemi koliban meg pláne. Nem mondom, hogy soha nem fordulhat elő egy lopás például, de szerintem nem kell ennyire pesszimistán hozzáállni és a legrosszabbra számítani.


Az ajtók zárhatóak szerintem minden koliban és neked mindig lesz saját kulcsod a saját szobádhoz. Blokkos rendszerben akár külön zárható a szoba és maga a blokk is. Rajtad kívül még a szobatársa(i)dnak van kulcsa a szobához, illetve a portán is szokott lenni egy-egy kulcs. Szobaellenőrzéskor be szoktak menni a szobába gyorsan körülnézni (előre tájékoztatnak az időpontról, kopognak stb., de ha éppen nincsen otthon senki, akkor bemennek). Ezen kívül pedig csak rajtatok múlik, hogy kit engedtek be. Én csak akkor zárom a blokkot, ha elmegyek és nincsen ott senki, és a szobát is csak hétvégre zárom mikor mindketten hazamentünk. Eddig semmi baj nem volt belőle, sosem jött be hozzánk “illetéktelen”, sosem nyitott ránk senki stb. Blokkon is belül is szoktunk kopogni, de ez nyilván szobatársaktól is függ és, hogy mit beszéltek meg. Viszont akkor zárod az ajtót, ahogy szeretnéd.


Sosem loptak még el tőlem semmit sem. Minden cuccom ki van pakolva a blokkban a konyhába, fürdőben, hűtőben stb., szóval nem rejtegetem semmim. Viszont azt is megteheted, hogy pl. mindent a saját szobádban tartasz. Közös használatú (mármint folyosó szintjén) konyhában és fürdőben nem ajánlott kint hagyni a cuccaidat, mert ott nagyobb az esélye annak, hogy eltűnik és rendszeresen takarítanak is, így útban van. Szobán belül ez is nyilván attól függ, hogy kikkel laksz együtt, de lopós szoba/lakótársak esetén is van megoldás pl. költözhetsz, cserélhetsz stb.


Ilyen sem volt még soha... Ha akarod, akkor vehetsz magadnak hűtő táskát, kis hűtőt vagy akármit, csak zárt és bontatlan élelmiszereket is tarthatsz kint. Szerintem egyáltalán nem szükséges.

2020. febr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6 év kollégium után az a tapasztalatom, hogy az ajtót érdemes éjszakára bezárni, eltévedt enyhén ittas egyének távoltartása céljából.

Cuccok ellopása, alapvetően nem jellemző, de a szobát, ha nem vagytok ott zárni kell, akár egy lakást. Sajna az adott portaszolgálat minőségétől függ, hogy be tud-e olyan menni, aki nem oda való. Egyébként normális közösségben nagyon ritka a lopás, és ki szokott derülni. EGY KIVÉTEL VAN, női bugyit folyosón szárítani tilos, mert az nagy eséllyel el fog tűnni, nálunk kollégiumi vetélkedő kapcsán kifejezett feladat is volt egyszer, hogy melyik csapat tud több bugyit gyűjteni. :-D

Kajába nem raknak semmit. Ellenben néha megevődik. Egyes lakótársaimról köztudott volt cápázási hajlamuk, és az, hogy felzabálják a fél kolit. Ezért alapszabály folyosón lévő hűtőbe nem pakolunk olyat, aminek elvesztése érzékenyen érintene bennünket.

2020. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, beköltöztél?

Rád nyitottak?

Egy jó koliban bármi megtörténhet!

Még te is bemehetsz egy jó csaj/csávó szobájába!

Inkább nyitottabb személyiségeknek való a loki!

2020. febr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!