Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért piszkálnak a suliban?

Miért piszkálnak a suliban?

Figyelt kérdés
Magasabb vagyok az átlagnál,és nem telik el úgy nap,hogy a ruhámra vagy bármire ami rajtam van ne tegyenek megjegyzést. Vagy ne dobáljanak bármivel meg. Szüleimnek nem akarok erről szólni... Minden nap gyűlölök suliba menni,mert tudom hogy piszkálni fognak. Általában 5 fiú és egy lány szokott piszkálni. Ja és barátaim sincsenek nagyon,szóval senki se áll ki mellettem,és senkise segít nekem.

2020. febr. 18. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem másoknak kell segítenie. Ebben a helyzetben persze szólhatsz az ofőnek is, de nem feltétlen életszerű. Ha valami mindig ugyanúgy történik, akkor vlaamit meg kell változtatni a dologban, hogy ne tudjon minden ugyanúgy folyni tovább újra és újra. Jelen esetben mindent meg tudsz változtatni amit te teszel mondasz vagy reagálsz, ami elég nagy kontroll ami azt illeti. Szóval te magad vagy ennek a kulcsa. Gyakran akik cseszegetnek másokat, maguk is bántalmazó közegből jönnek, vagy simán csak itt tartanak a "ki vagyok én ?" kérdés megválaszolásában, hogy nem tudom ki vagyok, de olyan mint az a magas csávó, na olyan biztos hogy nem mer az nem tetszik...


Kísérletezz a reakcióddal párat, de semmiképp se reagálj mérgesen, vagy feszülten, emrt az az ilyeneknek rohadt vicces, és folytatásra ösztönzi őket.


Ha eldurvul a helyzet fodult segítségért, ofő, iskolapszichológus, de nyilván a szülő se lenne hátrány. Néha az iskolaváltás a megoldás, főleg ha barátok emellett nem kötnek ide. De ha tudsz változtatni,és ezzel kiszedni magad a helyzetből az egy életre előrelépés lesz.

2020. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A legegyszerűbb ha ode se hederintesz. Engem is piszkáltak túlsúlyom miatt, ha nem figyelsz rá akkor rájönnek hogy süket fülekre találtak. Gyorsan abbahagyják ha nem válaszolsz.
2020. febr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd, suliban ritka az, hogy csak és kizárólag a külső miatt piszkáljanak.


Volt pl egy ismerősöm, akinek a felső fogsora kiállt teljesen a szájából. Csúfolták, de azért, mert állandóan hazudott és simlis volt, nem mellesleg lopott tőlünk. Arról nem is beszélve, hogy minden lében hat kanál volt. Ez által a fogsorára tettek megjegyzést, mert azt volt a legkönnyebb csúfolni.


Volt olyan osztálytársnőm, aki túlsúlyos volt, de őt nem bántották, mert a belső értékeit szerették.


Volt olyan osztálytársam, aki rendben volt külsőleg, de betegesen akarta magára vonni a figyelmet.


És engem is kiközösítettek, mert, bár én nekem semmi gond nem volt a külsőmmel, a viselkedésemmel annál inkább, de úgy, hogy nem is láttam, hogy erőszakosabb és túlaggódosabb vagyok, mint kéne.


Itt volt a GYIK-n egy kérdés, hogy valakit a neve miatt csúfoltak, de, mint kiderült, őt is a viselkedése miatt nem kedvelték. Ellenben egy szociális fiút szerettek, pedig eléggé nőies neve volt.


Olyan nincs, hogy valakit csak a külseje miatt csúfolnak.


Gondolj bele, hogy viselkedésileg mi lehet a gond. A támadások áldozata sokszor nem érti és utólag se látja azt, hogy mivel provokálhatta ki, de, ha rájössz, akkor tudsz is dolgozni azon, hogy ezt orvosold.

2020. febr. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!