Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy nyár alatt teljesen...

Egy nyár alatt teljesen megváltozott az osztálytársam. Másnál is volt hasonló döbbenet, esetleg pont te változtál meg? 16/l

Figyelt kérdés

Előző évben még csendes "kisegér" volt (ő is lány), emiatt néhány retardált, akik már kibuktak, hála égnek, beszóltak neki. Súlyfeleslege volt, a ruhái sem előnyösen álltak, nem foglalkozik a kinézetével.


Leadta a fölösleges kilóit, befestette a haját, tök jól néz ki, a ruháit lecserélte. Ugyanúgy csendes, de már nem "kisegér", mintha isten tudja honnan, erőt vett magán.


Ezelőtt azt hittem, ilyen csak a mesében létezik, illetve a gyakori kérdéseken olvasva osztálytalálkozón, de ez évek múltán.



2020. febr. 20. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap bőven elég idő egy életmód változtatás megkezdéséhez. A kérdés, hogy meg is marad-e így, vagy visszaesik.
2020. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
Ilyent nem láttam, de hihető. Nagyon jól tette a csaj. Céltudatosságra, akaratra vall. Gratulálok neki.
2020. febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, minden elismerésem. Én is így csináltam miután leérettségiztem. Elég volt ennyi idő a változáshoz.
2020. febr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer. És eléggé tanulságos mindkét sztorim.


A gimiben sokat csúfoltak, hozzátenném, hogy jogosan. A gond az volt, hogy nagyon feszült voltam, nem vettem lazán a dolgokat illetve jókislány voltam nagyon. Leérettségiztem és eldöntöttem, hogy lazább leszek az egyetemen. Így is lett, szeptemberben egy teljesen új énnel kezdtem az egyetemet. Januárban összefutottam egy volt osztálytárssal, aki meg is jegyezte, hogy megváltoztam. Második évben apránként visszajött a régi énem. Küzdöttem ellene, de hamar olyan lettem, mint a gimiben.


Előtte még hetedikben volt ilyen gondom. Ott simán az volt a gond, hogy jókislány voltam, ami miatt mertek bántani. Duci is voltam, amire inkább pár ember a családból tett megjegyzést.


Nyáron lefogytam, csajosabban kezdtem kinézni, így kezdtem a nyolcadikat, de állandóan rettegtem, hogy visszahízok, így nem ettem túl sokat (később ez átalakult anorexiába). Idővel beleuntam ebbe a jókiskányos szerepbe, mert élni se hagytak, szóval flegmább lettem. Nyolcadik végére egy rossz magaviseletű gyerekként hagytam ott az általanost és mentem gimibe, ahol így indítottam. Fél évig csináltam, mire felfogtam, hogy mennyi fájdalmat okozok jó pár embernek. Nem is beszélve az intőkről, amiket jogosan kaptam és, hogy iskolát kellett váltanom, mert magától értetődő, hogy kivágtam magam alatt a fát.


A tanulság, hogy az aki vagy az ellen nem küzdhetsz, illetve, ha megteszed és csak azért teszed meg, mert másnak bizonyítasz rossz vége lesz.

2020. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!