Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményed az általános...

Mi a véleményed az általános iskolai/ középiskolai tesi órákról? Hogyan élted meg ezeket az órákat?

Figyelt kérdés
2020. febr. 23. 15:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

olyan tanárunk volt, aki egész órán a telefont nyomkodta, mi meg elvoltunk konditeremben, szertárban, focipályán.

semmi se volt kötelező. osztályozáskor, ha valaki nem akart bukfencezni, vagy kötelet mászni, stb. akkor kérte a tanárt, hogy írja be az egyest. de aki már megpróbálta, annak már 2-3 megvolt, mégha nem is tudta megcsinálni.

2020. febr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
89%

Utáltam. Nem a mozgást, hanem a folytonos baxtatást, ami a tesi órákon ment. Én egy matek doga előtt nem izgultam annyit, mint egy tesi óra előtt. Értelmetlen cseszegetés volt az egész.

A másik meg az, hogy nagyon ritka az, hogy egy ember tesi órán mindenből egyformán jó. Én pl. távolugrásban, futásban jó voltam, versenyre is vittek. De pl. gerendából nagyon rossz voltam (egyensúlyérzékem mindig is rossz volt, tériszonyos is vagyok). Akkor miért kell olyannal is baxtatni valakit, amire mondhatni a testi adottságai sincsenek meg? (Nem voltam dagadt, hiszen atlétikából jó voltam). Lényeg, hogy semmi értelme nem volt, engem jobban stresszelt, mint egy matek óra.

2020. febr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
75%

általánosban a tanár kidobott minket az udvarra, hogy játszunk, mi meg egész órán a tejüvegen lévő repedés előtt lökdösődtünk, és moziztuk, ahogy csókolózik a szertárban a fejlesztőtanárnővel.

gimiben nem tudom, mindig kikéredzkedtünk az udvarra, és onnan kilógtunk a mekibe vagy a közeli tóhoz kacsát etetni.

az a baj, hogy tesi szakra olyanok mennek, akik kevesek voltak versenysportolónak, és nem elég okosak más tanárszakhoz, tehát se nem okosak, se nem értenek igazán a különböző mozgásformákhoz.

2020. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
18%

Semmi bajom nem volt vele.


A károgóknak: A gyerekek mozgáskultúrája borzalmas, ha még ennyi mozgás sem lenne rájuk erőltetve egyenesen menni se nagyon tudnának.

2020. febr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
91%
14: ja, és hogyan javítsuk a mozgáskultúrájukat? Utáltassuk meg velük a mozgást. Wow, okos.
2020. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
22%
#15: Érdekes, nálunk senki nem utálta... Fogjunk mindent a tanárokra megint. A szülő meg mossa a kezeit, neki nem kell semmit hozzátenni a gyerek neveléséhez onnantól, hogy beadta az első intézménybe
2020. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

#14: Annak örülök, hogy van pozitìv vélemény is, hiszen nem az volt a kérdés célja, hogy csak negatív dolgokat lehet írni.

Viszont abban nem értek egyet veled, hogy szerinted jó ahogy tartják ezeket az órákat. Mint írtam, rendszeresen sírtam mert kötelező volt bemutatni olyan dolgokat, amit egyáltalán nem tudtam megcsinálni. Nem csak én.. az osztályból mások sem. Azt meg nem hiszem, hogy rosszabb ember lenne bàrki, mert nem tud kosárra dobni, vagy kezen állni.

Mindig gyomorgörcsöm volt a tesis napokon. Ez nem hiszem, hogy normális lenne ez.

2020. febr. 23. 19:35
 18/32 anonim ***** válasza:
84%
16: kb. 14 válaszból egy volt pozitív élmény, és ha csak úgy kérdezősködsz az emberek között a legtöbbje azt fogja mondani, hogy utálta a tesiórát. De persze, nincs a tesiórával seeeemmi baj, a tanár tökéletes, probléma nem lehet vele, minden a csúnya szülő és a gyerek hibája.
2020. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Én nem értem egyébként miért írta itt a szülőt. A szülőnek mi köze a tesi órához??

Ezzel a tesivel nem hozzájárulnak a helyes mozgáskultúrához, hanem megutáltatják a gyerekekkel a mozgást. Sajnos olvashattuk sok kommenten keresztül.

2020. febr. 23. 21:00
 20/32 anonim ***** válasza:
72%

Hála istennek, ezer éve kinőttem belőle, de még így középkorú létemre is borzadva gondolok vissza rá. Az egyik legszörnyűbb az átöltözések. Tiszta macera, dög unalom. Ráadásul sovány voltam, mint egy pózna, nem szívesen mutogattam magam. Mozogni alapvetően szerettem, de nem sok tornász tehetség szorult belém, úgyhogy az ügyeletes szerencsétlenségnek jó voltam.

Szabadon választott mozgásforma lenne jobb a diákoknak.

2020. febr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!