Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Volt közületek olyan, aki...

Volt közületek olyan, aki eltitkolta/hazudott róla, hogy hova megy továbbtanulni? (Egyetemi továbbtanulás)

Figyelt kérdés

Nekem csak jövőre lesz aktuális a dolog, de már most sem szívesen mondom el mit szeretnék továbbtanulni, ha kérdezik, mivel tanár akarok lenni, olyan szakpárral, mint egy tanár a sulimban, aki nem örvend túl nagy népszerűségnek a tanárok körében (sem). Mikor még 10.-ben mondtam az ofőmnek, akkor ő szimplán közölte, hogy akkor majd olyan semmirekellő ember leszek, mint az a tanár. Több osztálytársam is kiröhögött. Ráadásul köztudott a suliban, hogy én viszonylag jóban vagyok azzal a tanárral, ezért mindenki azt hinné, hogy miatta megyek olyan szakra, pedig ez tőle független.

Szóval már most gondolkozom, hogy inkább kitalálok valami kamu választ, hogy ne csesztessenek.


Közületek volt valaki hasonló cipőben, hogy inkább nem mondta meg mit akar továbbtanulni, mert hülyének nézték és cikizték volna miatta?



2020. febr. 25. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Velem nem volt ilyen, de amúgy szerintem jól teszed, hogy hallgatsz róla, sok beszólástól megkíméled magad. Meg amúgy nem fontos tudniuk a mostani osztálytársaidnak meg tanáraidnak arról, milyen szakra mész, úgyse nagyon találkozol velük többé. Mire legközelebb pl. osztálytalálkozón szóba kerülne, addigra meg már lehet, el is felejtik az osztálytársaid, hogy anno az a tanár milyen tárgyakat is tanított.
2020. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, hogy nem mondod el.
2020. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Gigyi, az iskoládra annyi tartozik, hogy leérettségizel.


A kiválasztott egyetem és azon belül a szak a te dolgod, kíváncsiságból megkérdezhetik a terveid, de nem vagy köteles kiadni ezt az információt.

2020. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

En, mert kulfoldre tervezem, es inkabb kerulom az atrocitast...


Amugy milyen parositas, ha megkerdezhetem? Mi az ami ennyire gaz lenne? Tesi-eletvitel?


A konyvtar-eletvitelnel gazabb nem lehet...

2020. febr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tudnia senkinek, hova tervezel menni.

Sok éve általánosból felvételiztem egy nagyon jó gimnáziumba, és fél évig azt hallgattam az osztályfőnökömtől, hogy "egyesek" azt hiszik, megállják majd a helyüket egy erős iskolába, pedig akinek ő megmondta, hogy kibukik, az addig mindig kibukott, és jobban tennék "egyesek", ha hallgatnának a tanácsára.


Elsőként vettek fel az osztályból.

Utána azt hallgattam, hogy "egyeseket" protekcióval nyomnak be olyan helyekre, amit nem érdemelnek meg, "egyesek" úgysem állják meg a helyüket majd.

Kitűnő lett az érettségim.


Igen, mafla kiskamasz voltam, infantilis, figyelmetlen, de eszem volt, és a gimi alatt rengeteget változtam.


Ha mindenáron el akarod mondani, nyugodtan közölheted, hogy a tantárgy és a tanár nem azonos megítélés alá esik, te úgy gondolod, hogy van tehetséged és érdeklődésed a szakpár iránt, és elhivatottan pedagógusnak készülsz.


De pont elég, ha annyit mondasz, tanár szeretnél lenni, és a többin még gondolkodol.


(Én a helyedben azt válaszoltam volna 10.-ben az ofődnek, hogy matektanárként/iskolaigazgatóként/sötét varázslatok kivédése professzorként éppakkora eséllyel lehetek semmirekellő, mint a saját választásom szerinti szakpárral, mivel a szakpár nincs elátkozva, avagy nincs predestináció.)

2020. febr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát tanár függő, nálunk pl utolsó évben mindenkitől kérdezgette az ofő, hogy hova merre tovább, mindenkivel egyesével keresett egy időpontot amikor le kellett vele ülni és beszélgetni a továbbtanulásról meg a jövőről meg a ha valaki zárkózott annak beszólogatott. Na én ezt elegánsan kihagytam, így is odajött hozzám szünetben... ja és Facebookon is ráírt mindenkire aki nem tette ki a ponthatárok megjelenésekor hogy hova megy. Azt hittem a mi ofőnk volt ilyen túlbuzgó, de utána hallottam mástól is hasonlókat :/

Én úgy oldottam meg, hogy egy másik szakot mondtam, amit amúgy megjelöltem, de nem volt igazából tervben, és nem is oda mentem

2020. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!